Ahmetaj: Reforma në drejtësi, thelbësore për investimet e huaja dhe rritjen e punësimit

Ministri i Financave Arben Ahmetaj ‎mori pjesë sot në Takimin Kombëtar të Dizenjuesve të Rinj shqiptar, projekt i përbashkët mes MMSR dhe IADSA.

Ahmetaj tha se “trajnimi dhe kualifikimi profesional, në funksion të rritjes se punësimit dhe mirëqenies sociale në Shqipëri”, ndërsa theksoi se punësimi është prioriteti i qeverisë.

Gjatë fjalës së tij, ministri i Financave foli edhe për reformën në drejtësi, duke theksuar se ajo është “thelbësore për ekonominë, investimet e huaja dhe rritjen e punësimit”

“Ashtu siç jemi të vendosur për reformën në drejtësi, ashtu jemi edhe të vendosur për rritjen e punësimit

Pa‎ reformë në drejtësi, nuk mund të ketë një Shqipëri të zhvilluar”, tha Ahmetaj.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Ahmetaj: Reforma në drejtësi, thelbësore për investimet e huaja dhe rritjen e punësimit”

 1. goni says:

  Respekte per ju dhe qeverine per kontributin per nje reforme me kaq rendesi per te ardhmen e qytetareve shqiptare, pavaresisht bindjeve politike cdo shqiptare duhet te jete pro progresit te vendit.

 2. alda says:

  Bravo kjo eshte gjuha e duhur, refoma ne drejtesi e shume iniciativa te tjera jane ne funksion te interesit kombetar prandaj me ne fund nje qeveri e pergjegjshme qe mendon realisht per te ardhmen e vendit e gatshme per te punuar sa me shume per zhvillimin e metejshem te saj si dhe per te plotesuar kerkesat e integrimit ne bashkimin europian. Suksese.

 3. arjan says:

  nje mundesi e madhe per te rregulluar imazhin e vendit tone dhe per te treguar se shqiperia eshte e gatshme te bashkepunoje per te miren e interesit kombetar, mendoj se zbatimi i reformes ne drejtesi po dhe shume iniciativa te kesaj qeverie jane nje fillimi shkleqyer per shqiperin

  1. viol says:

   modelin me te mire po jep kjo qeveri per te ecur perpara ne rrugen e zhvillimit te vendit, diferenca si nata me diten me ata qe kishim

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *