Basha do dorëheqjen e Metës, injoron thirrjet e ndërkombëtarëve për rikthimin në parlament

Kreu i PD-së Lulzim Basha mendon se vetem me qeveri teknike mund te shkohet ne zgjedhje te cilat do te jene te lira dhe të ndershme. Por per here te pare, ai kerkon doreheqjen e Ilir Metes,

“Zgjedhje te tjera nuk do te kete”, u shpreh ai ne nje interviste me gazetaren e “Report tv”. Sipas tij, ora e republikës së re po vjen, me zgjedhje të lira e të ndeshme.

“Skenari i vetëm është largimi i kësaj qeverie. Rama dhe Meta dhe kushdo tjetër të japin dorëheqjen dhe t’i hapin rrugë qeverisë teknike. Unë them në emër të qytetarëve reflektoni dhe hapini rrugë qeverisë teknike rrugë tjetër nuk ka.

Sinjal nga LSI? I vetmi sinjal është largimi i kësaj qeverie.

Ai foli per thirrjen e ndërkombëtarëve per t’u rikthyer në parlament….

“Në të gjitha komunikimet publike dhe jo publike ka përkrahje totale për protestën paqësore dhe për dekriminalizmin, luftën kundër drogës dhe zgjedhjet e lira. Nga ana ime ua kam bërë të qartë, se për hapat e tjerë si reforma, ne kemi bindjen se nuk mund të ketë zbatim të plotë pa…”

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Basha do dorëheqjen e Metës, injoron thirrjet e ndërkombëtarëve për rikthimin në parlament”

  1. Tralala says:

    Ky nuk ka gje ne dore e thote, Qeveri teknike o nuk do te kete zgjedhje. Rruge tjeter nuk ka thote Luli. Tani rruga eshte:”Dorezoni cadren, e bashke me te edhe postin e kryetarit dhe nisu per Hollanda”. Kjo eshte zgjidhja o kalama.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *