Basha pranon refuzimin nga BE dhe tregon të vërtetën se përse nuk do takohet me Mogherinin…!

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një lidhje të drejtpërdrejtë nga protesta para kryeministrisë ka sqaruar arsyet se pse Federica Mogherini gjatë vizitës së saj në Shqipëri nuk do të takohet personalisht me të.

Sipas Bashës lajmi i shpërndarë ditët e fundit për një “izolim” të opozitës nga ndërkombëtarët është një mashtrim i shpërndarë nga qarqet qeveritare dhe mediat afër tyre që po fabrikojnë këto lajme.

“Pjesë e agjendës së saj do të jetë një takim me përfaqësues të partive politike, pjese e takimit do të jetë edhe përfaqësuesi i PD”­ shprehet Basha ne “Opinion”, duke thënë se ky është formati i zgjedhur nga Mogherini.

“E rëndësishme është ajo që po i thuhet asaj. Do i thuhet që pacienti ka kollë të lehtë dhe do shurup apo që ka kancer dhe do shtruar me urgjencë”­ vijon Basha.

“Unë e kam takuar zonjës Mogherini dhe do takoj sërish si kryeministër i Shqipërisë”­ përfundon ai

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “Basha pranon refuzimin nga BE dhe tregon të vërtetën se përse nuk do takohet me Mogherinin…!”

 1. i papami says:

  qenke me vertete I luajtur mendsh o b*le. po kush te ben ty kryeminister more ahhahahaha

  1. rospija rilindjote e cadres says:

   Ti nuk paske pare gje akoma. Po pse o trap a nuk ishte i cmendur edhe Rama. Ne PS dikur as tek dera nuk e qasnin dhe ja ku ua mori me dhune partine.

 2. vjola says:

  Do te behesh kryem ….atje kur te japesh llogari . Ju a mblodhen litarin me ne fund .

 3. josephina says:

  Ti nuk bëhesh dot as kryeministër i SHQUP-ërisë pretendon për kryeministër të Shqipërisë. :p

 4. REZI says:

  Hahahaha…kryeministri i shqipërisë Lul Basha. Gjithshka mund të ndodhë.
  E pabesueshmja mund të ndodhë në këtë vënd që demokracia nuk duhet të funksionojë si kudo, por duhet të jetë ndryshe, si thotë Lulka.

 5. Devolliu says:

  Ore po na shkuli së qeshuri ky kërriçi i Saliut,, Lul-ushi. Ky ka rrjedhur fare; koma nuk e kupton se kryeministër ka për tu bërë kur të pjellin mushkat.

 6. votren(prifti spanjoll) says:

  Mos me pa enderr pula qe ha grure ngordh pa dale mengjesi.Te siguroj qe vetem ne enderr mund ta shohesh vehetn aty.

 7. Xhemi says:

  Hahaha, u dhime tu qesh.
  Duhej kjo protesta, se ka zevendesuar Portokalline, tani qe eshte pushim. …..

 8. Arsen says:

  Ha ha ha ha ha hahahahahaaaaaaaa
  Kryeminister i shqiptareve ti?
  Mendoj se nuk ke bythe.
  Ke nje shans, te jesh krye kapo i 313.

 9. Bardhi Tolabi says:

  DKryeministe do behesh kur te kalosh Ylberin,ama qe do behesh kurban kete edhe une e di.Une e di,por ti,akoma nuk e edi se kush kerkon te te beje kurban.Kurban do te te beje Berisha,duke t’i faturuar ty te gjitha krimet dhe vjedhjet qe ka bere ai e familja e tij…Gjeti ai nje budalla si ty dhe ti,ne vend ti vesh drune prej PD-se,i kthen bythen te te beje ‘vajosjen”,per te te pergatitur per ti bere balle te “forteve” dhe “merakcinjve” te bythes,ne shtepine pa qira…

 10. Sali Kari says:

  As ne 313 nuk mund te jete kapo se atu ja rrasin dhe nuk e lene te flasi , edhe pse e njef mire at zanat

 11. Drejtësia says:

  Ti je një aroplan pa bisht o idjot.

 12. po fle me endrat e nje karrikje qe eshte si gjysma e gjelit dhe pjell flori.
  ta ka fut salikomunisti thelle ndjenjen e karieres,po kujdes se cubat kane zakon te zene prit pas kacubes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *