Basha, mesazh ndaj SHBA-BE për pushtet në tavolinë: Doni Vetting? Skenari i vetëm qeveria teknike. Të largohet dhe Meta

Kryedemokrati Lulzim Basha veç kryeministrit Edi Rama ka sulmuar edhe LSI duke  kërkuar largimin e Ilir Metës. Ai u shpreh se PD nuk hyn në zgjedhje që organizohen nga qeveria Rama- ­Meta.

“Skenari i vetëm është largimi i kësaj qeverie. Nëse zëri i qytetarëve dëgjohet, i pari është Edi Rama, i dyti Ilir Meta dhe kushdo tjetër që japin dorëheqjen dhe i hapin rrugë qeverisë teknike. Nuk jam unë që përcaktoj kush do të dëgjojë i pari zërin e qytetarëve.

Zgjedhje fasadë nuk do të ketë, pasi është shkatërrimtare për Shqipërinë, që opozita e vendit të kthehet në një alibi për zgjedhje fasadë të kapura nga krimi dhe të blera me paratë e krimit.

Unë u them në emër të qytetarëve reflektoni dhe hapini rrugë qeverisë teknike rrugë tjetër nuk ka. Nuk ka asnjë alternativë tjetër” tha ai në një intervistë për Report Tv.

Pavarësisht kërkesave të ndërkombëtarëve për të shkuar në Kuvend dhe për të votuar Vettingun, Basha deklaroi se një gjë e tillë nuk do të ndodhë nëse qeveria nuk largohet, pasi sipas tij, drejtësi do të ketë vetëm pas zgjedhjeve të lira. Në fund të intervistës Basha u pyet nëse zgjedhjet do të jenë me standardet që ai pretendon, a do të japë dorëheqjen nëse humbet?

“Lufta nuk është për Bashën dhe PD, por për të ardhmen e cdo shqiptari ndaj beteja është garantimi i zgjedhjeve të lira për një Republikë të re, që do të ketë vetëm një sovran që do të jetë qytetari, vullnetit të të cilit unë do ti bindem.

Do ti bindem pa hezitim vullnetit të qytetarëve, por kam bindjen se ky është fillimi i një ndryshimi të madh, pasi unë kam një platformë për të nxjerrë vendin nga kriza” përfundoi ai.

“Republika e vjetër që duhet rrëzuar dhe po rrëzohet. 18 shkurti ka qenë grushti i fortë që ka marrë kjo qeveri. Këtu nga sheshi i lirisë ne do të jemi për të gjithë, për Republikën e re, për të majtë e të djathtë, gegë e toskë. Republika e re do të arrihet vetëm përmes zgjedhjeve të lira dhe të vërteta. Çdo alternativë tjetër është shteruar në këto 18 muaj. Qeveria duhej që të reflektonte në këto 18 muaj, kur ne i dorëzuam platformën për zgjedhje të lira. Kapja e mediave shkatërroi besimin e shqiptarëve”, tha kreu i PD-së.

“Të gjithë do përfitojnë nga republika e re, e gjitha kjo do arrihet përmes zgjedhjeve të vërteta të lira dhe të ndershme”. I pyetur nese ka alternative tjeter pervec qeverise teknike, Basha u shpreh:

“I dhamë kohë të reflektonte qeveria, i dorëzuam platformën për të bërë zgjedhje të lira dhe të ndersdhme…alternativa tjetër të lejojmë Ramën, Tahirin dhe klanet e drogës të bëjnë me Shqipërinë atë që bënë me Dibrën, në shtator 2016”.

“Nëse mazhoranca do vetingun t’i hapë rrugë qeverisë teknike. Pushteti i republikës së vjetër t’i hapë rrugën një qeverie të re teknike që do realizojë zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Parlamenti i vërtetë do jetë këtu ndaj gjej rastin dhe një herë ti bëj thirrje cdo deputeti, që nuk ndihet peng i interesave, mos kenë frikë qytetarët këtu janë të shumte, ka demokratë por edhe socialistë në këtë shesh”.

Protesta e PD ndodhet në ditën e 12, ndërsa opozita ka bojkotuar parlamentin dhe ngritjen e komisioneve të Vettignut duke bllokuar Reformën në Drejtësi.

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “Basha, mesazh ndaj SHBA-BE për pushtet në tavolinë: Doni Vetting? Skenari i vetëm qeveria teknike. Të largohet dhe Meta”

 1. Populli says:

  Skuth. Vodhe barazine e komisioneve per ta mbajtur zvarre Shqiperine. Do e paguash si edhe krimet e tjera te Detit, 21 Janarit, te gjitha

 2. Sypeshkaqeni says:

  E kujt po i rruhet se nuk hyni ti me berishen. Aq me mire te shkrijeni fare si fare e keqe qe u keni mbire Shqipetareve neper kembe ka 25 vjet. Shporru Lulzim gay Basha ti me gjith ata horrat qe i lemini b***en sales

 3. Sypeshkaqeni says:

  E kujt po i rruhet se nuk hyn ti ne zgjedhje. Aq me mire qe te shdukeni njehere e pergjihmone si fare e keqe qe i keni mbire popullit neper kembe keto 25 vjet. Shporru luzim gay basha me gji ata b lepiresit e sales.

 4. ta skuqi says:

  kush je ti qe flet ne emer te qytetareveee ???????
  kush jeeee o rjepacak I rendomteeeee kushhhhh /??????
  nje hajdut nje vrases ne plackites nje ndyresire nje hic njie hiccccccc
  nje mor bytheeeeee

 5. Devolliu says:

  Më të dhjefsha ty o kërriç Lul-ushi, Sali Shpellarin tënd dhe republikën tuaj o kriminelë gjakatarë, vrasës të shqiptarëve, tradhtarë të Kombit !

 6. Mihali says:

  Scenari eshte I vendosur me mbi 1 Milton vota. Qeveria do te jet deri ne 20 shtator 2017 Duan apo nuk duan chadraxhinje qe bejne dezhurn ne cader duke ngren pica dhe pir raki Skrapari.Republka bashjane eshte e degjeneruar qe ne djep me 21 Janarin , me rrugen e kombit,me detin,me vjedhjen sistematike te votive dhe 1 mile e ca zullume.Ju kini dhen prova se jini akoma ne mesjet.Ju jini kunder idealeve te dhjetorit “e duan Shqiperin Si Europa “udheheqsit tuaj Jan kunder Europes dhe Amerikes.Mbytuni ne nje luge uje ku te zeni ne goje European dhe Ameriken.

 7. Tony says:

  Fucking cunt u deserve to b locked up in jail for the rest off ur life and b rapped everyday

 8. Sali Kari says:

  Idiot mashtrues , hajdut , vrases , i pa moral , dordolec , pro serbo & maqedon , shites territori , hollandez , mbrojtes i Sali serbit , dhe si perfundim VIKTIM e rradhes se Saliut

 9. Theo says:

  kaq budalla te jete, kunder Amerikes, Gjermanise dhe Vettingut, por shpreson tek ndonje lufte nga Ruset ne Evrope qe te mos merret njeri me vjedhjet e Sales dhe te tijat, deri ketu arrin mostra VEFIA-ne, te digjen te gjithe qe te shpetoj marshalli dhe ai. I thoni ore qe as voten e gruas nuk ka per te marre ne votime ne qershor

 10. DETARI Atlantidhes @ says:

  nuk i shpetoni dot vettingut ,nderkombetaret kane nji plan B , qe do te gjendeni jo me gisht ne goje,,por ne sume !
  vazhdoni perpjekjet tuaja te deshperuara……,kriminele dhe antishqiptare te paskrrupullt.
  jeni dora e Rusise ne Ballkan !
  fundi juaj eshte shpetimi i shqiptarise !yyyyyyyyyyyshttttttttttttttttttttttttttttttt kolere……………….

 11. ts says:

  Ore kush do e lidh kte qen te terbuar qe spo mbahet e po peshtyn kedo qe nuk i shkon pas qellimit ! Lidheni shqipta,r lidheni kte dhe te “atin”te shpetoni njeher e pergjithmon ! Lidhini e hidhini me ndonje grop muti, se aty e kan vendin ! Si e duroni kte milioner, hajdut vrases te pabes e antishqiptar te bebetuar ! ………

 12. Gopisti i shqupit says:

  Mor po mbush ti apo karavidhe do mbetesh gjithe kohen?. Nuk ka gege e toske , por ka shqipetare nga Tropoja ne Konispol ,qe me nje milione vota rrezuan ate republike te vjeter, qe surrati i jot dhe i berishes doni te na i shisni per te re. Respektoni voten e popullit dhe demokracine e shkoni ne zgjedhje. Por ju kerkoni alibi per humbjen qe u pret dhe e di kushdo se ju jeni ngritur kunder vetingut nga qe ju ngushtohet laku. Na flet per republike te re nga ju, qe kini konsumuar cdo veper penale dhe duhet prej vitesh te kalbeshit ne burg. Ju vrat qytetaret diten per diell e fare pa faj dhe nuk dhate doreheqje , por shkuan ne zgjedhje dhe populli ja u tregoi vendin. Per cfare zgjegje flet ti langaraq , per ato qe vodhe hapur dhe na u bere kryetar bashkie?.phyyy rraca me bastarde e ketij vendi.

 13. vang says:

  Tani e vuri edhe me Meten meqe ai i refuzoi.Eh,eshte histori e vjeter””kur nuk e arrine rrushin,thua se eshte i pa pjekur”””…….Tani u kujtuan per Meten?Sa per referimin qe i ben Ivanovit te vjen per te qeshur sepse ti je me keq se ai.Ti vete je vater destabilizimi.

 14. Ethem says:

  ESHTE MIRE QE PD TE MOS FUTET NE ZGJEDHJE QE TE SHKRIHET SI PARTI PASI E PERFUNDOI ME TURP MISIONIN E SAJ GJOJA RREZIMIN E KOMUNIZMIT INEKZISTENT.KERCENIMET E LULIT NUK TREMBIN AS ZOQT E GRURIT.ATO JANE GERHITJET E FUNDIT SI TE NJE DERRI TE PLAGOSUR QE NE FUND PARA SE TE JAP SHPIRT-TE SHQYEN.PARA LULIT ESHTE MURI EDI RAMA QE PO BENE SHTET E MBESHTETET NGA SHBA E BE DHE MBRAPA HURI-SALI BERISHA QE E SHTYN NE AVENTUARA TE CILAT PO ÇUDISIN EU DHE SHBA.SB E LB E DINE QE DO HUMBASIN PERSERI NE QERSHOR POR DHE NE 2021.ME BERISHIZMIN SI MODEL KJO PARTI KA MARR FUND.ÇADRA VENDOSIR NE VENDIN E KRIMIT QE KANE BERE ME 21 JANAR DO TE JET FUNDI LULIT PER TE SHKUARE NE HOLLANDE.SALIU PO E LE NE VETMI DHE E KA KTHYER TIMONIN NGA KAPTER NISHANI.FRIKA NGA VETINGU PO I TMERRON.KOMISIONI HETIMOR U ÇORRI MASKEN BERISHES MADH DHE PJELLES SE KEQE TE TIJ SYPESKAQENIT TE FILMIT TE HOLLIVUDIT QE PER FAIN E QEVERISE SE MAJT NUK PO SHFAQET NE VENDIN TON.PD ESHTE KTHYERE NE NJE BANDE VRASTARE DHE NUK PO GJEN DOT VRIME TE FUTET NGA MARREZIT 27 VJECARE.RAMA TE RUAJE QETESONE E TE MOS LEJOJ ASNJE PROVOKIM QOFTE DHE LSI PAVARSISHT SE VASILI E GJOSHA PO PROVOKOJNE BE ME LETRA.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *