Donald Lu thirrje PD-së të ndërpresë bojkotin dhe të votojë komisionet e vetingut

Ambasadori Amerikan Donal Lu në një drekë pune me disa gazetarë të njohur në vend i ka bërë thirrje PD-së të ndërpresë bojkotin dhe të votojë ne Parlament komisionet e vetingut.

Diplomati amerikan është shprehur në mbështetje të protestave, por jo të bojkotit që bllokon reformën në drejtësi dhe reformën zgjedhore.

Sipas tij, palët duhet të dialogojnë për të gjetur një zgjidhje, por pa penguar vetingun për të cilin është votuar në ndryshimet kushtetuese të 21 korrikut.

Diplomati amerikan shkëmbeu me gazetaret pikëpamjet e tij për raportet me aktorët politikë në vend dhe shprehu besimin se reforma ne drejtësi do te eci përpara pavarësisht vështirësive

Ai shprehu vlerësim pozitiv për rolin qe Ilir Meta kishte luajtur në ndryshimet kushtetuese për reformën dhe shpreson që do të gjendet një zgjidhje që reforma të eci përpara.

Ai tha se SHBA vazhdon të ketë të njëjtën vëmendje për reformën në drejtësi dhe luftën kundër korrupsionit dhe terrorizmit njësoj si më parë, edhe pas zgjedhjes se Presidentit Donald Trump.

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në “Donald Lu thirrje PD-së të ndërpresë bojkotin dhe të votojë komisionet e vetingut”

 1. Zoti Lu, ju lutem, revoko Vizat per te gjithe ata qe jane kunder Vetingut. Me gjithe ate investim qe eshte bere per Vetingun, Del Nje Fare Lulzim Basha, I cili ka vjedhur 260 miljon Euro te rruges se Kombit, kurre nuk shkoi ne GJykate duke paraqitur justifikime te kota, sepse Gjykatesit e Prokurorin mbeshtesin kete Parti, qe duhet te dale jashte LIgjit sa me shpejt, Vrau ne 21 Janar, (Si Minister I Brendeshem), Fali Detin, e ne Kosove sa kusure ka…Sali Berisha dihet boterisht si Kriminel, Hajdut, Tradhetar, Vrastar I popullit…e femijet e tij, te pasuruar nga Gjaku e pasuria e Popullit…e te tjere Deputete te PD te cilet dihen qe jane kone te Sali Berishes e Lulezim Bashes, dhe jane perzier ne piselleqe sebashku me to. Nese Ju revokoni Vizat e tyre te njejten gje duhet te Beje edhe BE. Zoti ju Bekofte Zoti Ambasador.

 2. andromeda says:

  E, koma s’jeni të bindur se pengesa e vetme për zhvillimin e Shqipërisë është Sali Berisha dhe hordhia e tij e çadrës. Pa arrestimin e tyre nuk ka drejtësi dhe vetting, dhe populli do të vazhdojë të jetë mosbesues ndaj çdo gjëje që thoni e bëni. Ilir Meta, që ju vazhdoni ta lavdëroni është po aq fajtor sa dhe Berisha në mos më keq sepse ky tinzisht vepron kundër reformës dhe aleat me Berishën anti-reformë.

 3. Andi says:

  Zoti Lu. Kta ju kane shpallur lufte haptazi. Nuk behet
  Kjo pune me ” please ” and “thank you “

 4. fteri says:

  Dilni nga ajo cader qe eshte llogore ku klanet e Vicidolit, Dukajve, Medive… e korporates se tyre te krimit qe bashke me enderrat e idelalet tona te larta E duam Shqiperine si e gjithe Evropa! E duam Shqperine si Amerika demokratike !
  Sali Berisha dhe banditet e kusaret e tij na e vrane edhe demokracine edhe Shqiperine ! Jo nje! Me dhjetra e qindra here ! E sot perseri!

  Llogorja e fundit e gangstereve
  Që sot goditën një grua,ishte dëshnia e krimi i fundit i tyre.

  Ajo cader eshte barrikada e fundit e ketyre gangstereve dhe banditeve per te vrare edhe Vetingun e Reformen ne Drejtesi , per te ekzekutuar ligjin dhe drejtesine e bashke me to edhe krejt Shqiperine perseri e perseri !

  Respekt dhe falenderim Ambasadorit nderuar Donalt LU,dhe Ambasadores BE-së Z.Vlahutin për ndihmën e jashtëzakonshme që po japin shqipërisë për vendosjen e shtetit ligjor .Z. Ambasador kush nuk i nënshterohet Wetingut përjashtojeni nga çdo vizë në SHBA ,dhe tu ndalohet hyrja në BE.

  Vendin e kan në somali ose në kepin e gjelbët

 5. skifteri says:

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. f says:

  ???????????????????!!!

 7. Saimirii says:

  b(er)ishes ia rruajne lart e poshte!
  kjo po vertetohet cdo dite dhe cdo ore
  Keni bythe????!!!!!!!

 8. Saimirii says:

  b(er)ishes ia rruajne lart e poshte!
  kjo po vertetohet cdo dite dhe cdo ore
  Keni bythe????!!!!!!!!

 9. Saimirii says:

  b(er)ishes ia rruajne lart e poshte!
  kjo po vertetohet cdo dite dhe cdo ore
  Keni bythe????!!!!!!!!

 10. valentina says:

  te ngrihet i gjithe populli te ia djegi cadren

 11. Kuq e zi says:

  Valentina
  ate po presin ti rrahe kush se spo gjejne arsye per te vazhduar protesten
  duan ti rrahesh qe te thone nuk hyjme ne kuvend per te votuar sepse po na rrahin
  Ketu nuk flitet me per parti sepse te dyja kane 25 vjet qe duan te na cojne ne be me fjale
  Por sot qe jemi para portes se be-se po shihet qarte kush nuk pranon te hyje ne kete porte

 12. Aron says:

  A ka ndonjë zë në PD kundër kësaj që po bëjnë Basha dhe Berisha së bashku me Nishanin? A ka dalë dikush nga PD në çadër të jap një mendim ndryshe nga kjo që ndodh? Çfarë mund ta gjente dikë që do të shfaqte mendim ndryshe? E patë që gruan socialiste që kundërshtoj në çadër se çfarë desh e gjeti? Ashtu siç ndodh në Mekë, që po të hyjë një jomusliman gjatë haxhilkëkut automatikisht turma e bënë copa-copa edhe në PD turma fanatike Berishjane është e gatshme ta shqyej. Pra, shpirtërisht. çadra është një copëz mesjete në mes të Tiranës.

Lini një Përgjigje te andromeda Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *