Kulmi i varfërisë, Berisha pas një jave rikthehet dhe flet nga çadra: Edhe unë si ju mendoj për kafshatën e bukës

Protesta e opozitës ka hyrë në ditën e 13 në çadrën para Kryeministrisë nga ku kërkojnë largimin e Ramës dhe Metës dhe krijimin e një qeveri teknike për zgjedhje të lira dhe të ndershme, ndërsa me këtë kushtëzohet edhe votimi i komisioneve të Vettingut.

Edhe ditën e sotme PD ka bojkotuar Kuvendin duke deklaruar se Kuvendi i tyre është para Kryeministrisë me popullin.

Kjo është seanca e dytë plenare që PD bojkoton, ndërsa është shprehur e vendosur që të mos rikthehet pa plotësimin e kushteve.

Në fjalën e tij nga çadra, ish-Kryeministri Sali Berisha vijoi akuzat e tij të zakonshme ndaj qeverisë.

U bëj thirrje cdo shqiptari nëse i besoni apo jo votës së lirë dhe nëse duhet të përcaktojmë voton e lirë, prandaj iu ftoj të mendoni për votën tuaj.
 
Mendoj kur më dëgjoni, thoni lerë se nuk kemi bukë për të ngrënë dhe unë jam me ju, kafshata është më e rëndësishme se vota, por nuk ka rrugë tjetër.
 
Në Shqipëri ishte ish-kandidatja e Kolumbisë për Presidente dhe karteli i drogës e grabiti, qeveria franceze ndërhyri dhe e liroi.
 
Ajo tha se Shqipëria nuk më duket si Kolumbia, ajo kishte të drejtë se qeveria luftonte kundër drogës, por këtu karteli i drogës është qeveria.
 
Këtu në dallim nga Kolumbia plantancionet i mbjell Rama me ministrat. Do u jap dy shembuj, në 2010 nga Shqipëria kanë shkuar në Itali 65 kg kanabis në një vit, në 2009 ishin zgjedhjet, por kur ishte ndërhyrja e kanabisit.
 
Por në 2016 në Itali kanë shkuar 150 ton kanabis, por italianët kapin 10-15% pjesën tjetër jo.
 
Por pse u mbush vendi me drogë? Me qëllim e vetëm që të helmohet vota, të drogohet.
 
Krimineli që rri në zyrë bërtet si i çmendur se po bën shtet, cfarë shteti bën ti more?
 
Ti ke vendosur bandat në cdo km, tallesh me shqiptarët, kur vendi është mbushur me drogë”, deklaroi Berisha nga çadra. 

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “Kulmi i varfërisë, Berisha pas një jave rikthehet dhe flet nga çadra: Edhe unë si ju mendoj për kafshatën e bukës”

 1. Ne kohen tende o Sali Krimineli, policia ishte nje me drogen, domosdo qe nuk u kapte po kalonte ne Itali, Greqi e kudo. Sot kapet dhe prandaj dalin ato shifra. Por ti do ti hedhesh hi syve te popullit qe nuk kuptojne, se ato qe kuptojne I bejne hesapet mire. Ty Djalit tend shpirteror Lulzimit, Djalit “biologjik”, qe nuk I dihet, Shkelzenit, Palokes, e me radhe po I vjen dita e gjykimit te madh te POPULLIT. Edhe atyre Fullaneve, qe me MEGA Vjedhjen qe I beri Bankes Se SHqiperise, 8 miljon Euro, doli I pafajshem nga Gjykatat e korruptuara, te tuat, e tani merr demshperblim rrogen. Ju jeni Hajdute, Kriminele, Vrastare, Tradhetare….Cdo dite lexoj Facebook ato “brockullat” qe ti shkruan, te gjithe njerezit te kundervihen per nivelin e ulet dhe sa genjeshar je. Zoti do te marrte me cke, ty e Lulzimes se Hoxhajve…

 2. mihali says:

  A plaku mere,plaku mere,ballisti mutit,me ke vene dhe qylafin e ballistit.

 3. Tema says:

  Po u rrezua PS-ja., bie dhe PD-ja.Solidariteti me Yemenin s’behet nga Tropojant. Ka arrdh koha qe krert e selise blu te ndryshojn profesion ose te shkruhen ne listat e pensionit. Mbyllem syte per vite me rradhe qe kelyshet e Berishes te pasurohen., tani ç’dreqin duan qe s’thyejn qafen gjetke.

 4. Fatmir Okaj says:

  Ah burri shtetit Sali Berisha, njeri i madh e familiari shy i ndershem.
  Ke rrit dy fmije si drita e me shume moral
  Bravo te qofte o ndera e kombit qe dhe Skenderbeun e ke lane ne hije
  Allahu Ekber!

 5. lulashi says:

  Akoma nuk e paskeni kapur ju Tema momentin kur Sala fliste, nje grua bertiti me ze te larte: Rrofte Edi Rama!

 6. perkthyesi says:

  Paska ngelur Saliu per kafshaten e bukes! O burra, te ndermarrim nje fushate bamiresie ndaj tij, se gjynah, ka punuar nate e dite per te miren tone!

 7. Dajti USA says:

  Ik more qelbanik,Nexhmijen e denove per kafe, kurse yt bir Shker-dheni bene 500 milon leke per nje vit me firmen tende.Rrace krimineli,mendon ti shpellar se shqiptaret do sakrifikojne qe ti te vjedhesh dhe vrasesh perseri,as mos te shkoje ne mend,aty ne rruge rri si qeni i zgjebosur.

 8. ku ka arritur ky komb trushplar.

 9. Fallo Madhi says:

  Sa te shkon kapelja e ballistit o sali qen serbi.Po ngordhe dhe ti per kafshaten qe ke 27 vite qe vjedh ne qenkemi zombi..
  Kthehu ne shtepi o te mori dreqi ty dhe maloket injorante qe ke me vete.cfare do qe te keni me Ramen,vetingu duhet te votohet per njerezit jo per inatet tuaja.Njerezit nuk i shikoj te ja japin voten partise se UDBashes.

 10. Stef says:

  Po mendon Berisha per kafshaten e gojes se popullit te tij?? Ha ha ha ha … po mendon se si t’a perdhunoje edhe njehere popullin e tij. Po mendon se si t’i lere trashegimi djalit aq sa te mos e prekin me institucionet. Po mendon se si t’i siguroje te ardhmen brekeve te Karmines, sufllaqet e Argites dhe asaj kaqoles se vogel me demek intelektuale qe shkruante livra qe kur ishte ne mitren e se emes.
  Mendon Berisha per popullin e varfer ? Ha ha ha ha ha haaaaaa ha ha.

 11. Xeni&Gita says:

  E mor doktor KakaMuti!
  Perfaqesuesi i allahit per albanistanin!

 12. Liu says:

  O sali o kllire o ndyresire o njeri peshtire na u hiq nga syte se nuk te shikojme dot me sy Ne 18Qershor do ta maresh vesh se ,sa te do ky popull o zgjebje

 13. american2017al says:

  PD me veprimet destruktive dhe anarkiste do ta lere vehten ne opozite te perjeteshme,Rama ka gabime por lufta behet ne parlament dhe jo ne rruge.
  PD kordinon veprimet e saj me situaten perreth vendit tone, duke dale hapur partner me fqinjet, Saliu dhe Basha jane aktoret kryesore te destabilitetit politik, jane kancer I shoqerise shqipetare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *