Kulmi i varfërisë, Berisha pas një jave rikthehet dhe flet nga çadra: Edhe unë si ju mendoj për kafshatën e bukës

Protesta e opozitës ka hyrë në ditën e 13 në çadrën para Kryeministrisë nga ku kërkojnë largimin e Ramës dhe Metës dhe krijimin e një qeveri teknike për zgjedhje të lira dhe të ndershme, ndërsa me këtë kushtëzohet edhe votimi i komisioneve të Vettingut.

Edhe ditën e sotme PD ka bojkotuar Kuvendin duke deklaruar se Kuvendi i tyre është para Kryeministrisë me popullin.

Kjo është seanca e dytë plenare që PD bojkoton, ndërsa është shprehur e vendosur që të mos rikthehet pa plotësimin e kushteve.

Në fjalën e tij nga çadra, ish-Kryeministri Sali Berisha vijoi akuzat e tij të zakonshme ndaj qeverisë.

U bëj thirrje cdo shqiptari nëse i besoni apo jo votës së lirë dhe nëse duhet të përcaktojmë voton e lirë, prandaj iu ftoj të mendoni për votën tuaj.
 
Mendoj kur më dëgjoni, thoni lerë se nuk kemi bukë për të ngrënë dhe unë jam me ju, kafshata është më e rëndësishme se vota, por nuk ka rrugë tjetër.
 
Në Shqipëri ishte ish-kandidatja e Kolumbisë për Presidente dhe karteli i drogës e grabiti, qeveria franceze ndërhyri dhe e liroi.
 
Ajo tha se Shqipëria nuk më duket si Kolumbia, ajo kishte të drejtë se qeveria luftonte kundër drogës, por këtu karteli i drogës është qeveria.
 
Këtu në dallim nga Kolumbia plantancionet i mbjell Rama me ministrat. Do u jap dy shembuj, në 2010 nga Shqipëria kanë shkuar në Itali 65 kg kanabis në një vit, në 2009 ishin zgjedhjet, por kur ishte ndërhyrja e kanabisit.
 
Por në 2016 në Itali kanë shkuar 150 ton kanabis, por italianët kapin 10-15% pjesën tjetër jo.
 
Por pse u mbush vendi me drogë? Me qëllim e vetëm që të helmohet vota, të drogohet.
 
Krimineli që rri në zyrë bërtet si i çmendur se po bën shtet, cfarë shteti bën ti more?
 
Ti ke vendosur bandat në cdo km, tallesh me shqiptarët, kur vendi është mbushur me drogë”, deklaroi Berisha nga çadra. 

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...