Meta: Jo me retorika nacionaliste, cenojnë harmoninë ndëretnike

Kryetari i Kuvendit në Shqipëri Ilir Meta shpreh keqardhjen për retorikat nacionaliste anti-shqiptare në Maqedoni.

“Shpreh shqetësimin për situatën e rënduar politike në Maqedoni dhe inkurajoj të gjitha forcat politike në vendin fqinj për qetësi, përgjegjshmëri dhe konstruktivitet.

Dëshiroj të shpreh gjithashtu keqardhjen për retorikat nacionaliste anti-shqiptare të cilat cenojnë harmoninë dhe bashkëjetesën ndër-etnike – si garanci për stabilitetin e vendit fqinj.

Shpresoj që gjithë aktorët institucionalë dhe politikë të tregojnë përkushtim për progresin demokratik dhe euro-atlantik të Maqedonisë”, ishte qëndrimi i Metës.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Meta: Jo me retorika nacionaliste, cenojnë harmoninë ndëretnike”

 1. tironci says:

  KOKRRA E B.Q. AS MISH AS PESHK, DHE VET KRISHTI THOTE JI I NXEHTE OSE I FTOHTE SEPSE NESE JE I VAKET DO TE TE VJELL NGA GOJA, TI JE NJE B.Q. QE ME KETE POLITIKEN TENDE AS MISH AS PESHK ME SHUME DEM I KE SHKAKTUAR SHQIPTAREVE KUDO NE TROJET E TYRE, SESA I KE NDIHMUAR. YTT B.Q. SKRAPARI

 2. Cun-Tirone says:

  Degjoni Meten: Urte e bute e plot tigani !

 3. Vrana kondi says:

  Ah kush je ti , kush je ti. Ti po ferkon duart tani po pret te hiqet vemendja ketu qe te mos behet vetingu.

 4. Agron says:

  Uriah Hipi ne politiken Shqiptare ! Ne vend qe te mbeshtese kerkesat e shqiptareve ne Maqedoni (dhe po qe nevoja pse jo dhe me lufte ) ky personazh nga me negativet ne politiken tone i ben temena Sales dhe vellezerve sllave te Sales. Vettingu duhet bere urgjentisht !! Nese nuk duan me mire JUNTE ushtarake dhe ti rrasin brenda kokrat e hajduteve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *