Edi Rama zgjidhet Zv.President i Internacionales Socialiste

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është zgjedhur Zëvendës President të Internacionales Socialiste.

Ky është mandati i dytë i Kryeministrit Rama si Zëvendës President ndërsa mandatin e parë e kishte në vitin 2013.

Ky lajm është bërë i ditur nga vetë kryeministri i cili nëpërmjet një postimi në Facebook ka felenderuar Internacionalen Socialiste për besimin që i ka dhënë me votën pro propozimit.

“Faleminderit Internacionales Socialiste për besimin e shprehur me votën pro propozimit për Zv.President të saj🙏 #KrenarpërPS🌹”, ka shkruar kryeministri Rama në profilin e tij në Facebook

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Edi Rama zgjidhet Zv.President i Internacionales Socialiste”

 1. Artemisa says:

  Hopa !
  E hengren edhe socialistet Europiane.
  Tani edhe ata do te Rilindin.

 2. duno says:

  Para disa vitesh Jorgo Papandreu ish kryetari i PASOK dhe ish kryeminirter i Greqise u zgjodh president i Internacionales Socialiste . Nuk kaloi shume kohe dhe Papandreu i koruptuar njesoj si ky palla jone e gjate ,Edvini I Anetes u zhduk na Greqia dhe partia e tij PASOK u katandis partia e katert a e peste ne radhe ne Greqi . Sic po duken bathet te njejtin fat do kete edhe ky palla jone . Urime e suksese ne jete .

 3. Ina says:

  👏 👏👏👏👏👏👏👏😄😄😄😄😄😄😄🇦🇱🇦🇱🇦🇱BRAVO- RAMA!!!!!

 4. LORA says:

  Lajm I mire per mbrothesine e Shqiperise.
  Urime Kryeministrit te shqiptareve.

 5. Besoj says:

  Urimet me te mira Edi Rames. Nje nder dhe per gjithe inteligjencen shqiptare.

 6. Besoj says:

  Paska akoma njerez si Artemisa qe kane akoma genet e vjetra te uretjes prej Turqise. Ptu fare e keqe qe nuk po e le Shqiperine te ece perpara.

 7. Gari says:

  Beje Papandreçkën krenar.

 8. Nazmi says:

  Nder dhe krenari per ne sqiptaret suksese z.EDI RAMA.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *