FOTOT/ “Luani” tetë vjeçar i filmit “Lion” kthehet si yll në geton ku jeton

Ai është kthyer në një yll për komunitetin e tij në Mumbai të Indisë.

Aktori i filmit “Lion” që mori 6 nominime për Oscar, Sunny Pawar, u prit me shumë dashuri dhe me shumë tufa me lule në Kalina, lagjen geto ku jeton, në periferi të qytetit të madh.

Aktori 8 vjeçar vodhi zemrat e të gjithëve gjatë ceremonisë Oscar, dhe ishin të shumtë yjet e Hollywood-it që e përgëzuan dhe kërkuan të bënin fotografi me të.

Djali u zgjodh mes 2 mijë fëmijëve të tjerë për të qenë aktor në filmin “Lion”.

Në ceremoninë e së dielës ai bëri për vete shumë shikues, ndërsa u ngrit në krahë lart nga prezantuesi Jimmy Kimmel, i cili rikrijoi edhe njëherë momentin ikonik nga filmi vizatimor, “Mbreti Luan”.

Familja e tij jeton vetëm në një dhomë dhe e ndaj tualetin me dhjetëra persona të tjerë.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/luani-21-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/luani-21.jpg","attachment_id":"642764"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/luani-20-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/luani-20.jpg","attachment_id":"642763"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/luani-19-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/luani-19.jpg","attachment_id":"642762"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/luani-18-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/luani-18.jpg","attachment_id":"642761"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/luani-17-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/luani-17.jpg","attachment_id":"642760"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/luani-16-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/luani-16.jpg","attachment_id":"642759"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/luani-15-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/luani-15.jpg","attachment_id":"642758"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/luani-14-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/luani-14.jpg","attachment_id":"642757"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/luani-13-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/luani-13.jpg","attachment_id":"642756"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/luani-12-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/luani-12.jpg","attachment_id":"642755"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/luani-11-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/luani-11.jpg","attachment_id":"642754"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/luani-10-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/luani-10.jpg","attachment_id":"642753"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/luani-9-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/luani-9.jpg","attachment_id":"642752"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/luani-8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/luani-8.jpg","attachment_id":"642751"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/luani-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/luani-7.jpg","attachment_id":"642750"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/luani-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/luani-6.jpg","attachment_id":"642749"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/luani-5-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/luani-5-1.jpg","attachment_id":"642748"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/luani-4-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/luani-4-1.jpg","attachment_id":"642747"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/luani-3-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/luani-3-1.jpg","attachment_id":"642746"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/luani-2-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/luani-2-1.jpg","attachment_id":"642745"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/luani-1-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/luani-1-1.jpg","attachment_id":"642744"}]

1 komente në “FOTOT/ “Luani” tetë vjeçar i filmit “Lion” kthehet si yll në geton ku jeton”

  1. bimbashi says:

    Asnje nga ato fotografite nuk eshte marre nga filmi per te cilin flisni.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *