Mazhoranca e fton për dialog, Basha takon Palokën, Spahon e Bregun. Pastaj ulet urgjent me aleatët e PD

Partia Demokratike dhe opozita kane kapur menjëherë sinjalet ftuese të Ramës dhe Metës për të dialoguar në Kuvend apo në tryezë për reformën zgjedhore dhe ka nisur lëvizjet e saj.

Kështu, menjëherë pas deklaratës së koalicionit qeverisës, Basha menjëherë ka nisur takimet brenda partisë dhe aleatët e PD.

Fillimisht Basha ka takuar dy nënkryetarët e PD Edi Paloka dhe Edmond Spaho, pastaj ish-ministren e Integrimit Majlinda Bregu dhe më pas aleatët.

Me të cilët do të diuskutojë në lidhje me ftesën e Ramës dhe Metës, dy krerëve të koalicionit të majtë për arritjen e një kompromisi në lidhgje me procesin zgjedhor.

Njëherësh mazhoranca ka kërkuar propozime konkrete dhe të realizueshme./TemA-m.a.

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...