Mazhoranca e fton për dialog, Basha takon Palokën, Spahon e Bregun. Pastaj ulet urgjent me aleatët e PD

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Partia Demokratike dhe opozita kane kapur menjëherë sinjalet ftuese të Ramës dhe Metës për të dialoguar në Kuvend apo në tryezë për reformën zgjedhore dhe ka nisur lëvizjet e saj.

Kështu, menjëherë pas deklaratës së koalicionit qeverisës, Basha menjëherë ka nisur takimet brenda partisë dhe aleatët e PD.

Fillimisht Basha ka takuar dy nënkryetarët e PD Edi Paloka dhe Edmond Spaho, pastaj ish-ministren e Integrimit Majlinda Bregu dhe më pas aleatët.

Me të cilët do të diuskutojë në lidhje me ftesën e Ramës dhe Metës, dy krerëve të koalicionit të majtë për arritjen e një kompromisi në lidhgje me procesin zgjedhor.

Njëherësh mazhoranca ka kërkuar propozime konkrete dhe të realizueshme./TemA-m.a.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

2 komente në “Mazhoranca e fton për dialog, Basha takon Palokën, Spahon e Bregun. Pastaj ulet urgjent me aleatët e PD”

  1. saliu says:

    Meqe paska takuar Paloken, problemi do te marre zgjidhje.

  2. Rigoni says:

    Hahaaaaa …..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *