Mogherini radikalëve serbë: Ruani fytin për fushatë

Shefja e diplomacisë evropiane, Federika Mogherini u është përgjigjur me ironi deputetëve radikalë në Parlamentin e Serbisë, të cilët brohoritën “Serbia, Rusia nuk na duhet Unioni”.

Ajo iu tha: “Ruajnë fytin për zgjedhjet e ardhshme presidenciale në Serbi. Fushata zgjedhore sapo ka nisur. Brohoritjet tuaja nuk do më lodhin”.

Ajo shtoi se BE dëshiron fushatë të qetë parazgjedhore. duke theksuar se është e rëndësishme që të gjithë qytetarët e Serbisë të përfshihen në vendime kyçe, të cilat vendi duhet t’i ndërmarrë.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Mogherini radikalëve serbë: Ruani fytin për fushatë”

 1. Toni says:

  Si ka munci qe njesoj si kta serbt, brohoret lul serbi dhe pd ktu ne shqipni? ?

 2. Bleona teoreti says:

  Na u bere si edukatore kopshti moj ti mogerin
  kush je ti moj zonje te te nenshtrohen te gjithe!!
  i qetesuan shqiptaret si bejne gjahtaret me kafshet e egra tamam si luani i denatyralizuar i kopshtit zoologjik!!

 3. Bleona teoreti says:

  Na u bere si edukatore kopshti moj ti mogerin
  kush je ti moj zonje te te nenshtrohen te gjithe!!
  i qetesuan shqiptaret si bejne gjahtaret me kafshet e egra tamam si luani i denatyralizuar i kopshtit zoologjik!!!

 4. skenderi says:

  Mogerini nuk ke shans me serbine
  po e futet ne be do te fusni relalisht kalin e trojes

 5. skenderi says:

  Mogerini nuk ke shans me serbine
  po e futet ne be do te fusni relalisht kalin e trojes
  —————

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *