Mogherini takon edhe Bashën, kreu i PD nuk ndryshon qëndrim: Qeveri teknike

Shefja e Politikës së Jashtme të BE, Federica Mogherini u takua me kryetarin e PD, Lulzim Basha, edhe pse më parë ishte folur se kjo nuk do të ndodhte.

Basha e bëri të qartë se ai kërkon qeveri teknike në bazë të një pakti kombëtar, në mënyrë që të organizohen zgjedhje të lira e të ndershme, e më pas të vihet në zbatim reforma në drejtësi.

Ai shtoi se opozita nuk do të hyjë në parlament të hënën, dhe se parlamenti i vetëm është çadra e lirisë përpara kryeministrisë.

Takim u zhvillua në ambientet e hotel “Rogner”, afër  çadrës së protestës të vendosur nga Partia Demokratike.

Të pranishëm në këtë takim ishin Jorida Tabaku, Aldo Bumçi dhe Oerd Bylykbashi. Mogherini takon Bashën pas takimit me kryeparlamentarin Ilir Meta.

REMOTE_ADDR:[]

16 komente në “Mogherini takon edhe Bashën, kreu i PD nuk ndryshon qëndrim: Qeveri teknike”

 1. santiago says:

  o na hengsh kokren e mutit o mut

  1. Rama do dekoroje AAdriatik Lallen says:

   kot e ke, edvin rama ka frike
   1.nga zgjedhjet e parakohshme,populli se ka problem bile ate kerkon
   2.ka frike nga referendum, populli ate do por rama ka aq frike nga vetingu sa edhe basha e meta
   3.verteton kjo situate qesharake se smund te jete nje politikan por nje vegel qorre e mafjes ne pushtet
   4.aspak respect per voten e 1 milionave


   hajde Rama , dekoro Adriatik Lallen neser.

  2. adri says:

   O Lulezim krimineli qeverine e zgjedh populli dhe jo ti . Te pakten deri ne 20 shtator te vitit 2017 kjo qeveri eshte ligjeruar nga Populli dhe ka drejten ligjore kushtetuese dhe Popullore qe te qeverise. Ti lulezim koti si i papune qe je, don qe te besh shoke aty ne bulevard dhe don e mendon se mund ti besh presion popullit dhe kur them popuillit nen kuptoj jo vetem popullin ne teresi qe po e dhunon duke penguar nje rruge nyje ne kryeqytet me kapricon tende prej krybande e kryekrimineli por dhe perfaqesuesit te cileve populli ju ka dhene stafeten qe te qeverisin ne emer te popullit dhe te vendosin rendin dhe ligjin.
   Me kete rast edi rama dhe mazhoranca po shkelin rende premtimet qe i kane bere popullit shqipertar per jete te qete e te lire dhe per zbatim te kushtetutes dhe ligjit per cilindo qe e shkel ate duke filluar nga kryetari i shtetit e lul koti e me rradhe.

 2. Lennard says:

  Ky legen eshte kelysh Serb ,Kone i Sale-Serbit.cfare presin prej tij te ashtuquajturit demokrate? A kane sy te shikojne ? A kane veshe te degjojne ? se Kujt i perket ky Birbo hermafrodit?

 3. Lennard says:

  Ky legen eshte kelysh Serb ,Kone i Sale-Serbit.cfare presin prej tij te ashtuquajturit demokrate? A kane sy te shikojne ? A kane veshe te degjojne ? se Kujt i perket ky Birbo hermafrodit?
  harrova te them se eshte nje hajdut i pa skrupullte ,qe e ka shitur prej kohesh sumen e Tij ne sherbim te tradhetareve te Kombit Shqiptar

 4. tomorri says:

  Nuk ja mban te shkoj ne zgjedhje me kete qeveri se ee di qe eshte i humbur, i kane ikur te gjithe kriminelet qe i vidhnin votat ne krahun tjeter. Me ke jane sot ata qe vodhen zgjedhjet ne 1996 ne Libofsh te Fierit, me ke jane ata qe do te sulmonin me mitroloz qendren e votimit ne Sheq te Fierit, me ke jane sot ata qe rrahen komisioneret dhe i lane kanaleve te Fierit? kane andej nga eshte paraja, tenderat, pronat publike. Basha e di mire kete ndaj thote se do te kete manipulime

  1. Spartaku says:

   Tomorrei! Bravo.Jane te verteta ato qe thua.Keta te pd-ke kane bere ato qe thua dhe shume krime te tjera monstruoze qe nuk ka kandar ti ngrej.

 5. Pjella e berishovicit says:

  Basha o kamarier o kelysh [email protected] do vije koha qe do ti lash keto prapesira. O funderrine e funderrinave

 6. a says:

  o santiago ai po e ha dhe po ngopet por ne 18 qershor do haje per 4 vjet bashke dhe do mbarset e do beje nje m…. te vogel qe quhet lulushka

 7. Tony says:

  Pakt kombetar??? Waw!! Ky ka pjerdh komplet!!! Antishqiptar!

 8. Juli says:

  Ky eshte I semure por cfare faji kane Shqipetaret qe po vuajne nga keta tradhetare.

 9. ts says:

  Or doc far kurvash, cfar qeveri teknike kerkon ! Klysh tradhtaresh qe meriton te varesh aty ku vrave te pafajshem e le jetimer! Cfar bere mor ndyresir sa koh kishe pushtet vec vjedhje ,e mbollet faren e tradhtis ne ter shtetin ! Ptu ftyr e qelbur pabesie rrugac kopil ,sherbetor i tradhtis …

 10. kashi says:

  ky debil ka hallin e tij dhe te sales as duan ta dine per shqiperine qe duhet te hyj ne europe

 11. Gora says:

  Pse me cadra do rrezoni qeverine e zgjedhur nga mazhoranca?! Prisni e 4 muaj tju shofim bythen se sa vota do merrni.pse me salin do vini ne pushtet juve tju haj mortja pak nga pak se menjehere shpetoni.dhe njerzit e Pd do ju votojne kundra ne rast se sriciklohet ajo parti qe po ngjan si nje femije qyrravec.

 12. Usa says:

  Cohuni shqipetare dhe shkaterrojani cadren pushtervd se millionat per vete i kane vene.

 13. Sypeshkaqeni says:

  Ngrehuni Shqipetare shporrini ate tradhtare. Shembjani cadren e cmendurive qe as neper librat fantasiko-shkencore nuk i gjen cmendurit e dy te cmendurve te cmendur . Merrini me dru perpara deri sa te ikin te zhduken njehere e pergjithmon nga kjo bote. Duhet krijuar cetat atdhetareve ti vrasin keta tradhtare. Me shprrhjen e famshme ( Ne emer te popullit je i denuar me vdekje.)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *