Pas takimit me Mogherinin dhe deklaratës së Bashës, thumbon Rama: Më troç se kaq..?!

Kreu i qeverisë, Edi Rama ka thumbuar kreun e PD­-së, Lulzim Basha pas takimit të sotëm me zv/Presidenten e PE­-së, Federika Mogherinin.

Kjo e fundit tha sot se zbatimi i Vettingut përcakton hapjen e negociatave dhe nëse kjo vonohet atëherë negociatat digjen.

Përfaqësuesja e lartë tha se bojkoti pengon vetingun dhe për pasojë edhe negociatat.

Nisur nga kjo, Rama shkruan në “Facebook” se më troç se kaq BE-­ja s’ka folur kurrë.

Bashkimi Europian përmes Përfaqësues së Lartë Federica Mogherini: Nisni Vetingun të nisim negociatat për anëtarësim! Më troç se kaq?”, shkruan Rama në “Facebook”.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Pas takimit me Mogherinin dhe deklaratës së Bashës, thumbon Rama: Më troç se kaq..?!”

 1. besnik says:

  O njerez!

  BerBasha, nuk eshte se duan me te vertete “Qeveri Teknike”, nuk duan me te vertete “Zgjedhje te lira dhe te ndershme”, jo, ata duan dhe po bejne cmos te opengojne celjen e negociatave me Bashkimin Evropian. Si ka mundesi qe nje Shpellar (si Sali Berisha) dhe nje Bythengjitur (si Lule Basha), te kuptojne se c’eshte Bashkimi Evropian per Shqiperine dhe perfitimet e shqiptareve nga ky Bashkim. Jo, ata jane gati te hapin Front Lufte (dhe per kete, sic thote edhe Z. Spaho i PD), jane te pergatitur.

  Pervec sa me siper, me kete ata i bejne karshillek edhe SHBA, gjoja me luften qe i kane shpallur Z. Lou, ambasadorit amerikan ne Tirane.
  Dhe kjo gje nuk eshte e rastesishme, ata te dy po zbatojne nje skenar ruso-serb, me Rusine dhe me Serbine, kunder SH.B.A.,
  ja kjo eshte e tera.

 2. Epo kjo pune! says:

  po trokisni tek dera e “shurdhit” … keni ndonje plan tjeter pa PD e ka ndare mendjen ti beje duva serbit e grekut

 3. Zambi says:

  Bllokimi i proceseve integruese eshte gabim po te njejten gje beje edhe ti zotrote ne opozite. Para se te na besh moral per kete tjetrin kerko ndjese per bllokimin qe i bere vete.

 4. agim says:

  Po çfare do ky Luli, biri i Saliut qe po i mban peng keto zhvillime me interes per popullin shqipetar. E kam thene edhe here tjeter politikanet shqipetar e kane shkaterruar Shqipeine, masakruar e varferuar shqiptaret. Ndaj le tu besojme nderkombetareve se edhe nese kane qellim te keq per shqiperine dhe shqipetaret, ky qellim do jete mijra here me i mire se ç’mund ta bejne politikanet shqipetare. Lul kurva, sali krimineli, Ilirat hajdute e te tjere duhet te shkojne ne burg.

 5. BUJARI JU DEGJON says:

  Nje artikull ku te theksohet se CFARE FITOJME ME HAPJEN E NEGOCIATAVE dhe CFARE HUMBASIM ne rast MOS HAPJEJE nga bojkoti per vetingun ,do te ishte shume ndihmues per ta kuptuar njerezit e thjeshte…
  Kjo gje do te diskreditonte para syve te gjithe shqiptareve Salushet e Lulushet…
  E pres nje shkrim te ketille ne gazeten tone “Tema”,Mero… 🙂

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *