Policia parisiene kontroll në shtëpinë e kandidatit presidencial fillon

Policia franceze kreu kontrolle në shtëpinë e kandidatit presidencial, François Fillon në Paris.

Fillin po hetohet se ka caktuar një vend pune të rremë për gruan e tij, duke i dhënë mundësi të përfitojë financiarisht.

Fillon ka mohuar akuzat dhe është përpjekur të ecë përpara në garën presidenciale, pavarësisht presionit në rritje. Ai e ka thënë se ndihet si “viktimë e një vrasjeje” politike”.

Mediet franceze shkruajnë se bashkëshortja e tij është paguar 831.400 euro për disa vite, si asistente parlamentare e Fillon dhe pasuesit të tij, në mënyrë fiktive.

Në fillim të fushatës, Fillon konsiderohej si favorit për të fituar postin e presidentit.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Policia parisiene kontroll në shtëpinë e kandidatit presidencial fillon”

  1. Kritiku says:

    I keni syte ne balle, ju gazetare “dru-me-pre! Lexojini se si i shkruani shkrimet. Redaktoni shkrimet, ore gazetare truthare. Ne titull emrin e personit e shkruani me te vogel. Me poshte ia shkruani emrin gabim, “Fillin” ne vend te “Fillon”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *