Protestë përpara Ambasadës Maqedonase në Tiranë, mbështetje për shqiptarët

Qytetarë  të shumtë po protestojnë përpara Ambasadës Maqedonase në Tiranë kundër presidentit të vendit fqinj Gjorge Ivanov.

Ata kanë dalë në mbështetje të shqiptarëve të Maqedonisë ku bëjnë thirrje për përmbushjen e të drejtave të tyre.

Të organizuar nga  Klubi i Patriotëve të Rinj të PDIU-së,  qytetarët kanë dalë me flamuj kuqezi dhe me parulla kundër kreut të shtetit  Ivanov,  i cili refuzoi formimin e qeverisë së re për shkak të kushteve të vendosura nga  shqiptarët.

Shteti i  Maqedonisë vijon të përjetojë një krizë të thellë politike që pas përfundimit të zgjedhjeve.

Lideri i opozitës Zoran Zaev mori së fundmi mbështetjen e tre partive shqiptare duke arritur një shumicë prej 67 deputetësh, nga 61 që i duhen për të drejtuar qeverinë.

Ndërkohë presidenti Ivanov, ka siguruar se nuk do ta mandatojë  asnjëherë këtë kabinet për shkak të platformës shqiptare.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Protestë përpara Ambasadës Maqedonase në Tiranë, mbështetje për shqiptarët”

 1. Kritiku says:

  Sa injorance ka ne Shqiperi! Per te protestuar per nje problem qe i perket nje shteti tjeter, gjenden mundesite dhe njerezit per te demostruar, si papagalle, por kur eshte per te protestuar ndaj problemeve ne vendin e tyre, shqiptaret ikin me vrap, sepse kane frike.
  Perse nuk dalin shqiptaret ne proteste qe te kerkojne zbatimin e Vetingut? Perse i durojne akoma shpellaret qe te mbajne peng Bulevardin?
  Injorance!

  1. Lugati says:

   o kritik …..te duket vetja i qute ty janulle e vogel…maqedonia osht shtet simas teje????

 2. undeffined says:

  Kritik je i madh. Bythelepiresit e perendimit nuk ua mban bytha te mbeshtesin palestinen qe vuan si kosova nga serbia
  JANE THJESHT BYTHELEPIRES DHE PEDERASTE
  JANE SI KELYSHI QE LEH TE NJEJTEN LEHJE ME BUSHTREN E MADHE ////?!

 3. undeffined says:

  Kritik je i madh. Bythelepiresit e perendimit nuk ua mban bytha te mbeshtesin palestinen qe vuan si kosova nga serbia
  JANE THJESHT BYTHELEPIRES DHE PEDERASTE
  JANE SI KELYSHI QE LEH TE NJEJTEN LEHJE ME BUSHTREN E MADHE ////?!..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *