VIDEO/ Militantë të PD tentojnë incident me Mogherinin, donin ti prisnin rrugën, ndërhyn garda

Një incident mësohet të ketë ndodhur përpara Universitetit të Tiranës, teksa një grup militantesh te PD tentuan t’i prisnin rrugën përfaqësueses së lartë të BR-së, Federica Mogherini për t’i dhënë asaj një mesazh.

Të rinjtë e PD mbanin pankarta në të cilën  ishte shkruan në anglisht  “We wont free and fair election”.  “Ne duan zgjedhje të lira dhe të ndershme”, një nga arsyet që po proteston edhe PD para Kryeministrisë.

Një viedo e siguruar  për Balkanweb, bën te qarte se të rinjtë t’i përkasin Forumit Rinor të Partisë Demokratike. Garda mesohet se ka nderhyre dhe militantet jane shoqëruar në polici. Më pas janë lënë të lirë.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “VIDEO/ Militantë të PD tentojnë incident me Mogherinin, donin ti prisnin rrugën, ndërhyn garda”

 1. hick says:

  pu pu pu e paskan prek ne byth mogherinin me ate carcafin

 2. DETARI Atlantidhes @ says:

  keshtu beri edhe Shesheli ne kuvendin e Serbise !

  jane si dy pika uji ……..

 3. muco says:

  Duan zgjedhje te lira keta qurrashet, se kur ishin keta ne pushtet i benin te lira shume.

 4. 122 says:

  Eshte skenar i SALISERBKRIMINEL i SHESHELIT NE TIRANE!

 5. sokol says:

  ve bast se ata me carcaf jane studenta nga Kukesi

 6. EKZEKUTUSI says:

  Robte dhe Motrat..:LE TE BEHEN NJE HERE ZGJEDHJET DHE PASTAJ..shikojme ne se ishin te Ndershme apo jo…
  ME KETA Moter……qi….at e Sali Kriminelit duhet vetem “SPACI I XHAXHIT”..Krom..dhe Baker…..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *