Besnik Mustafaj: Protesta e PD e ka një moment delikat. Do kemi skenar maqedonas, apo…?

Ish -ministri i Jashtëm në Qeverinë e Berishës, Besnik Mustafaj ka folur sot për protestën e opozitës dhe ka thene se ajo do te kete nje moment delikat ku do te shihet nese opozita do te qendroje per kerkesen e saj per qeveri teknike apo do te ndjeke nje skenar maqedonas.

A do shkojë protesta deri në fund?

Kjo eshte nje pyetje e rendesishme. Unë besoj se nga shenjat do jetë një opozitë që do zgjasë.

Momenti delikat i saj do jete kur të gjenden përpara detyrimit ligjor për të bërë regjistrimin në KQZ për zgjedhjet, atëherë do shihet nëse kjo opozitë është e gatshme të lëshojë pe për qeverinë teknike apo do rezistojë deri në fund dhe do kemi skenarin maqedonas”, tha Mustafaj ne rubriken “Kjo jave” e gazetares Nisida Tufa ne “News24”.

Sakaq, i pyetur për takimin mes shefit te qeverise Edi Rama dhe kreut te LSI Ilir Meta para pak ditesh nga ku erdhi edhe ftesa per bisedime ndaj opozites, Mustafaj tha se ky takim ishte per t’i dhene me shume siguri Rames.

S’kam informacion më shumë se sa ka opinioni publik për këtë takim.

E konsideroj të rëndësishëm.

Heq një pjesë të pikëpyetjeve që kanë shtruar sjelljet disidente të disa minstrave të LSI po edhe disa deklarata të mjaftueshme për të treguar se cfarë ka mbrapa nga ana e Metës.

Ky takim ishte me shume për t’i dhënë siguri Ramës më shumë se sa Metës mendoj unë, se Rama është më në pozitë delikate se Meta në këtë situatë.

Heqja e mandatit të Prengës do ia kalojë mandatin një deputeti të LSI…”, tha Mustafaj.

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “Besnik Mustafaj: Protesta e PD e ka një moment delikat. Do kemi skenar maqedonas, apo…?”

 1. james says:

  Po pse mor Besnik ke marre rolin e kompetenit apo pronarit,flet se ke informacion ose jo,po kujt i plasi bytha se e di apo jo,apo shkon tek kulla ne Dajt ha dhe pi dhe kur te mbushte mendja vjen dhe i fut nje shurre tek ombrella e Hajduteve,Ti i je i vetmi minister i Sales qe ka dhene doreheqjen dhe te gjithe te prkrahen,por tani sic duket te jane mbaruar paret dhe vjen per ndonje karrike,fut ndonje deklarate dhe i kthen nje gote vere tek Rogneri(mjere atij qe i ke zene deren se ti asnjeher nuk paguan).Edhe Preci dakort eshte per ndonje karrike.

  1. armand says:

   Kompetentit i shpetoi goja,na permendi skenarin makedonas. Ka te drejte, Ivanovin e presidences tone na e kane zili edhe ata te fyromit.

 2. bisniki i partise & salise says:

  ISH TURBO MARKSISTI I KTHYER NE PSIKO-ISLAMIST
  Besnik mulla Mustafa KA SARAJET ME TE MEDHA RREZE DAJTIT
  nese fillon vetingu ky duhet te jete ne 10-en e pare..

  Ky kelysh I institutit te marksizem leeninizmit
  u be nje morr I islamikeve ne shqiperi..eshte fatkeqesi qe “intelektuale”:
  qe kishin talent vetem per ti kenduar enverit dhe qe
  aksidentalisht kishte mbaruar gjuhet e huaja e bene ambasdor…
  Kam lexuar nje tregim te tij “:Nje kafe turke ne selanik”
  dhe tregimet e “gjyshit te tij” duket qe eshte tipik INTELEKTUAL IDIOT…
  fakti qe e perzuri me shkelma berisha si minister te jashtem
  para ardhje bushit dhe heshtaj e tij FLET SHUME

  eshte fat i madh qe nuk eshte viti 1991 kur
  antishqiptari serbishtfoles elez biberaj
  me bullatovicet e malit te zi
  kryen invazionin e 2 prillit 1991
  me keto azem hajdaret dhe mulla mustafen&
  mehmet elezet .disidente te nexhmijes qe dikur i lepin hormonet

  1. Rama do dekoroje AAdriatik Lallen says:

   BRAVO, ESHTE THJESHT NJE SUNIT SHQIPFOLES.

 3. shaqo says:

  Po ky tropojani, pse nuk mban qeleshe si te paret e vet, por mban kapele jo te peredorur ne zonen nga ka ardhur.

 4. niko says:

  Mero po censuron komentet per kete ish minister karrike thyer,eshte bere si shoku Lenin nga tropoja.Edhe Basniku shkon per ndonje kocke ,ku i dihet mbaj nje fjalim dhe pastaj o burra tek Piaza per ndonje dreke qyl.Oh sa me dhimsen “te shkretet” super hajdute,Edhe Lesi qe kujton 25 vjetrorin e djegjes se Gaztes Koha Jone nga Berisha eshte dakort me Bashen.Pika qe su bie,tamam ushunjza,i njeh mire Sala prandaj i pikturon me qurre mbas murit.

 5. Titi says:

  Po pse permbyset qeveria me simpatizante, kjo vetem tek ne ndodh.

 6. Zhos Profesionosti says:

  Doli ky spiuni tjeter i Serbeve. Nga njera ane bene sikur kritikon Salen nga ana tjeter i lepin bythen Serbit Berishovic per ndonje kothere. Po e dime ore mavri me boje te zeze se edhe ti rrogen e mer nga klani Tropojan qe ka pynuar edhe punon per Serbet me qender ne USA edhe te ardhur ne pushtet me bekimin e spiunit tjeter Ruso-Serb , internacionalistit komunist , Ramiz Alia.

 7. Pallatet Agimi says:

  Ore z. Besnik. Po nuk e kupton o i vrare se cadra tashme perfaqeson nje parti qe shkoi me shpejt se c’parashikohej ne zero. Po dukesh pak si me i zgjuar o te kripsha mendjen. Hic je! Megjithese ne moshe te madhe je nje kokerr karieristi e nje politikan debil, qe s’ja vlen te meresh me ty. Shko ore se te ben per te vjelle.

 8. Ollga Toronto says:

  Vajti dhe ky ne fise,ka disa kohe qe po hiqej si burre i fisem,por bishti qenit(Saliut),bisht qeni ngelet.

 9. D.Ulqinaku says:

  Kete pune bente kur ishte ne institutin e marksizem-leninizmit, nje servil, i pa afte, pa identitet, e mundonte shume ne ate kohe inferioriteti per shkak te origjines, ardhur thelle nga shpellat e Tropojes. Ka qene intrigant i dalluar dhe qe spiunonte koleget, prej te cileve edhe e kane pesuar. Per keto merita “te shquara” Sigurimi e dergoi me detyra tek studentet.
  Ti mbaje me shendet “e djathta shqiptare” keta “eksperte te demokracise”.

 10. kuq e zi says:

  normal qe do kete skenar maqedonas sepse ata jane nje hap perpara ku gruevski eshte nen hetim ndersa berisha akoma jo prandaj si gruevski dhe berisha kerkojne rremujen si shpetim
  ti z.ish m. je i bindur qe kto dy karafilat nje ne maqedoni dhe tjetri ne shqiperi do triumfojne????

 11. Peco says:

  Parate ja do Europes dhe Federika Mogerinit, or bythqiri i Stefanaq Pollos! Fibrat optike ne kete vend, me parate qe te la yt’ate, apo me te europes i bere? Nje plehre si ti, sherbetor i Nexhmije Hoxhes e Ramiz Alise dhe vegles se tyre Sali Berisha, sdo mend qe nuk do te kete mirnjohje dhe respekt per qyteterimin perendimor. Sepse ju nuk dini se cfare eshte mirenjohja, jeni pjella te felliqura te komunizmit fshataresk lindor, Dhe tani per te ruajtur gjene e vjedhur del kunder perendimit. Yyyyy, vrrome e shkuar vrromes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *