Çadra e Sheshelit në Beograd dhe çadra e Saliut në Tiranë

Nga Spartak Ngjela

Dy ishin kundërshtarët e zv. presidentes së Komisionit të Bashkimit Europia, zonjës Mogherini : Çadra e Sheshelit në Parlamentin serb dhe çadra e Saliut në Bulevardin e Tiranës.

Kuptohet se kjo është nje frymë çetash dhe çadrash antishqiptare, e vjetër kundër Perëndimit, që vjen që nga viti 1912; kalon në vitin 1924; vjen në vitin 1944, kalon te çadra e vitit 1996 -1997…

Por ky takim i dy çadrave shqiptaro-serbe, tani ështe në fundin e vet.

Janë te papërfillshme për Uashingtonin dhe Brukselin.

Ka vdekur substanca e tyre antishqiptare.

Çadra e Tiranës, sonte ka pësuar rrënimin e saj përfundimtar.

Nuk i bën dot gjë më shqiptarëve: ata kanë të gjithë Perëndimin me vete.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *