FOTOT/ Policia, aksion masiv gjatë natës në Tiranë

Policia Rrugore ka njoftuar se po aplikon nje forme te re per te evidentuar e ndeshkuar shkeljet rrugore. Mbreme ka zhvilluar nje aksion masiv me Drager e Radar, ku njofton se ka pezulluar 19 leje drejtimi per shpejtesi te frikshme dhe 11 leje drejtimi per pije alkoolike.

“Drejtues automjetet qe qarkullojne me shpejtesi edhe mbi 200 km/ore. Kjo eshte papergjegjshmeri e ketyre drejtuesve te automjeteve, pasi po shendrrohen ne rrezik te madh per jeten e tyre dhe te perdorueseve te rruges. Ne site jane drejtues mjetesh qe drejtojne mjetin nen ndikimin e alkoolit e aq me keq ne gjendje te dehur”, thuhet ne njoftim.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/policia-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/policia.jpg","attachment_id":"642989"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/policia-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/policia-1.jpg","attachment_id":"642990"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/policia-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/policia-2.jpg","attachment_id":"642991"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/policia-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/policia-3.jpg","attachment_id":"642992"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/policia-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/policia-4.jpg","attachment_id":"642993"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/policia-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/policia-5.jpg","attachment_id":"642994"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/policia-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/policia-6.jpg","attachment_id":"642995"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *