Lulzim Basha ashpërson tonet me Metën: Patericë e Ramës, asnjëherë me qytetarët

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka ashpërsuar tonet ndaj kreut të Kuvendit, Ilir Meta.

Gjatë një prononcimi për gazetaren Mirela Milori në Abc News, Basha ka deklaruar se nuk pret asgjë nga kryetari i LSI-së, të cilin e konsideroi patericë të kryeministrit Edi Rama.

“Ilir Meta ka qenë gjithnjë një patericë e Edi Ramës, ndaj nuk presim asgjë prej tij.

Në cilin rast ka zgjedhur krahun e qytetarëve Meta deri tani?”, tha Basha.

Basha ka përsëritur vendimin e opozitës për të mos u rikthyer në Kuvend derisa sa të krijohet qeveria teknike.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Lulzim Basha ashpërson tonet me Metën: Patericë e Ramës, asnjëherë me qytetarët”

 1. shqip says:

  Aty rri , mos dil nga çadra deri me 18/06/2017. Te nesermen prij nje bilete vajtje pa kthim, dhe shko se te presim kalamajte. Pas kesaj date qendrimi ne Tirane nuk eshte domosdoshmerishte ne Shqup. Mund te ndrrohet adresa. Merr ndonje dhome me qera te burgu i Tiranes.

 2. EKZEKUTUSI says:

  o Lule e “Baces SERBE”…ore c´fare ke me Ilir Meten ti???Iko Pirdhu Moooo…rr..qi…r…ILIR META i ka Punet ne Rregull….d.m.th.po te ishte me Ju,nuk do te ishte Paterice e Rames??Ore sa Politikane i Madhe qe je ..pra deri Dje sipas Logjikes suaj Meta ishte Paterice e Berishes…PO JA PO E PRANOJME…dhe nga se nuk do me qe te jete Paterice e Berishes ka gjetur nje PATERICE ME TE FORTE ATE TE RAMES…
  Ik o Zagar…se nuk je Politikane ti qe “NA KERKOVE LUFTE “…sikure se beri Berisha ne 1997-ten….SPIUNE I NDYRE….shiko dhe shto Rojet…kane per te q…m..SHQIPETARET..

 3. Spartaku says:

  Basha e pa me sa duket,se nuk i shkuan diplomacit me Ilir Meten, dhe filloi te hidhet kundra.Pika qe nuk i ra e te shkonte ne halen e semes.Opo çfare mut njerez jane keta te pd-ke).Budallenj.Njerez pa tru.Duan te vijne edhe ne pushtet keta felliqesira.JO MORE JO, NUK JU DO POPULLI.AI MEZI SA U HOQI QAFESH.

 4. Fatosi-kosove says:

  Edhe para tre vjetesh ishte paterie e jotja o lulush dhe fatmiresisht e kuptoi se te qenit me ty e sali berishen ne qeveri eshte edhe argat i shkaut e i grekut dhe shpetimtar i juve nga denimi per krimet e bera,prandaj siq thot populli me mire vone se kurre,meta e kuptoi se duhet ndare me ju dy,por prap se prap ti falenderoju mete se po te kishte qene pak me i vendosur ne qeverisje ju te dy sot nuk ishit duke lehur ne tenden e turpit por do te ishit duke “glacuar” ne Burrel,prandaj falju metes dhe merrja ne goje se te solli deri ne kete dite,se ti je kryekrimineli i vendit e deshmon edeh arrestimi i bashkepunetoreve tuaj sot ne Shkoder dhe sikur komandanti i ati grupi te ishte ne foto me Ramen ti tash do te qirreshe para TV-s duke treguar fakte te krimit,kurse faktet qe policia jep dhe TV-t ti as qe i nxe ne goje,ja pra se me ne fund edhe mogherini edhe europa edhe bota e kuptoi se kush eshte organizatorti i droges dhe krimit,kush vjedh e plaqkit bankat,kush u ban reket biznismeneve,kush ka vjedh e falsifikuar votat,ti lul ke organizuar sa here qe kishte zgjedhje ne shqiperi njerez nga kosova e serbia qe te vijne ne shqiperi dhe te votojne me qindra here ne dite neper gjithe shqiperine,per kete ka qindra e mijera prova,ti lul kur ishe minister i mbrendshem ke marre çdo dite bashke me noken e xenin qindra mijera euro nga nje sekser kosovar per te lejuar dhjetra kosovar ne dite qe te ikin nga aeroporti i Rinasit apo porti i Durresit,dhe tash pa fije turpi per te gjitha akuzon Ramen jo pse ke fakte qe ai i ban por e di vleren e fitimeve ne dite nga ai biznes,prandaj e sulmon ate sepse je i pakurrizor,sepse çdo dite po zbulohesh se je vet kryekomandanti i krimit,sdo jete e larget dita kur do dalin edhe fakte tjera se eskobari balili ishte drejtperdrejt nen urdherat tuja dhe edhe sot ti e ruan ate dhe e perdor.

 5. Bardhi Tolabi says:

  Sa gjynah keta PeDe-rastet e Lulushes,nuk kane hic memorje…
  Po ja kujtoj une:
  Atehere,me 2009-en,kur pa te,nuk qeveriste dot PD-ja e vetme.Atehere e keni vleresuar se,beri zgjedhjen e duhur,per me teper,per te shpetuar qeverine nga renia,i mbyllet dhe ceshtjen e vjedhjes me bllok ne dore…
  Ja kaq “mirenjohes” tregoheni,kur jane me ju, jane te shkelqyer,kur nuk jane me ju,jane hajdute,kriminele,etj etj…Merreni,ja u falim,por nuk ju vjen se eshte i humbur.Kete ai e di me mire se ju,perndryshe do kishte ardhur pa “ftese”…

 6. Sypeshkaqeni says:

  O lulush o kelysh buçeje. Nuk ka qeveri etnike se do byça jote dhe e xha salos. Ne birruca do kalbeni.

  1. Meri says:

   Kriminel ordiner me imunitet dhe per pak kohe. Kur te shkosh mbrapa hekurave do ta kuptosh se kush eshte drejtesia e barabarte per te gjithe hollandez fluturues

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *