Ndalimi i Haradinajt, a do të ndërhyjë BE në Francë? Ja përgjigja e Mogherinit

Nënkryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini, u takua me përfaqësuesit e partive opozitare dhe përfaqësuesen e lartë të BE-së, Federica Mogherini.

Gjatë takimit, u diskutua edhe rasti i Ramush Haradinajt që po mbahet në Francë sipas nënkryetarit të AAK-së për shkaqe politike.

“Është e qartë se kjo çështje i takon drejtësisë franceze dhe ajo si zyrtare e lartë e BE-së nuk ka të drejtë të përzihet në sistemin e drejtësisë franceze por ajo tha se është një çështje që preokupohen të gjithë”, ishte përgjigja e Mogherinit kur është pyetur për Ramush Haradinajn, ka thënë Ardian Gjini.

Mogherni ka zhvilluar takime edhe me krerët më të lartë të institucioneve të Kosovës, por nuk është cituar të jetë biseduar për rastin e Ramush Haradinajt.

Haradinaj është ndaluar me 4 janar të këtij viti në Francë me urdhër arrest të lëshuar nga Serbia, ndërsa seanca e radhës për Haradinajn do të mbahet me 6 prill.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Ndalimi i Haradinajt, a do të ndërhyjë BE në Francë? Ja përgjigja e Mogherinit”

 1. Klimax says:

  Kur para drejtesise franceze do te dalin Fillon e Le Pen, dy prej kandidateve per postin e presidentit ne France dhe askush nuk guzon te nderhyje ne sistemin e drejtesise franceze, Ju mendoni se BE-ja do te merret me nje fare Haradinaj (qe askush se njeh ne Europe) per te “ndihmuar” ate duke nderhyre apo korruptuar drejtesine franceze??!!
  Kujtoni se bota funksionon me mentalitetin shqiptar te argumentimit te ceshtjeve, problemeve e fenomeneve??!!
  Fatmiresisht jo se ndryshe njerezimi do te ishte akoma ne Epoken e Neolitit!

 2. skenderi says:

  Ramushi pengon demarkacionin,
  sa te kalohet demarkacioni do te lihet i lire
  kaq e thjesht

 3. skenderi says:

  Ramushi pengon demarkacionin,
  sa te kalohet demarkacioni do te lihet i lire
  kaq e thjesht …………

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *