Akuzoi Obamën se e përgjonte, por tani Trump duhet të gjejë prova

Presidenti amerikan Donald Trump akuzoi paraardhësin e tij se e përgjonte gjatë fushatës zgjedhore presidenciale., por tani i duhet që të japë prova për këto akuza.

Senatori republikan Ben Sasse tha se komentet e Trumpit ishin serioze, ndaj dhe ai duhet të shpjegojë gjithçka mbi përgjimin e dyshuar, si dhe mënyrën sesi ai arriti të dilte në këtë konkluzion.

Presidenti republikan, gjithsesi, nuk ka dhënë asnjë detaj mbështetës për fjalët e thëna.

Ndërkohë, një zëdhënës i Obamës tha se ish-presidenti nuk ka urdhëruar kurrë asnjë përgjim të shtetasve amerikanë. Bazuar mbi ligjet amerikane, përgjimi mund të miratohet vetëm nëse ekziston një shkak i mundshëm për të besuar se i përgjuari është një agjent i një fuqie të huaj.

“E tmerrshme! Sapo mësova se Obama më ka përgjuar në kullën ‘Trump’ përpara se unë të fitoja zgjedhjet. Gjithsesi asgjë nuk gjeti” ishte statusi në Twitter i Trump-it.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Akuzoi Obamën se e përgjonte, por tani Trump duhet të gjejë prova”

 1. XXXX says:

  Gazete leshi edhe obama edhe trump jane presidente te njejte amerikane
  jane nje AMERIKE
  CA MUTI KERKONI QE SILLENI KESHTU ME TRUMPIN ??!!

 2. XXXX says:

  Gazete leshi edhe obama edhe trump jane presidente te njejte amerikane
  jane nje AMERIKE
  CA MUTI KERKONI QE SILLENI KESHTU ME TRUMPIN ??!!!!

 3. Elvis says:

  epo u msun shqipot me carin e zi te obames per tete vjet

 4. Elvis says:

  epo u msun shqipot me carin e zi te obames per tete vjet!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *