Basha: Mirëpres Ramën në çadër, por vetëm për firmosjen e qeverisë teknike

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha e mirëpret kryeministrin Edi Rama në çadër, por vetëm për të firmosur qeverinë teknike.

Gjatë një bashkëbisedimi me fermerët, kreu i PD-së komentoi deklaratën e kreut të qeverisë i cili u shpreh një ditë më parë se ishte i gatshëm të dialogonte me PD-në edhe te tenda e protestës.

Basha theksoi se çadra do ta mirëpresë Ramën si të penduar në mënyrë që ai të japë dorëheqjen përpara protestuesve.

“Dje tha se do të vinte në këtë çadër.

E mirëpres në këtë çadër për të firmosur qeverinë teknike, kapitullimin pa kushte të krimit dhe drogës këtu në shesh, zbatimin e ligjit të dekriminalizimit dhe krijimin e kushteve për zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Nga kjo çadër dhe ky shesh Shqipëria e vërtetë ta mirëpresë si të penduar. Të mirëpresim dorëheqjen e tij këtu në këtë çadër”, deklaroi Basha.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Basha: Mirëpres Ramën në çadër, por vetëm për firmosjen e qeverisë teknike”

 1. Rama do dekoroje AAdriatik Lallen says:

  Kam nje pyetje per Mero Bazen, pse e zhduku artikullin me Meten ne Vlore????

 2. jani says:

  O injorant opozitar. Ti qeverine teknike e sheh pas 18 qershorit ku fikson dhe 4 vjet ne opozite. Me pas skenari eshte qe ty te hane te gjalle dhe shpeton vendi nga nje plere.kjo qeveri zhduku fenomenin lazarat por duhet te kish zhdukur dhe njerzit aty. Shih o plere ne cdo vend ku mbillet hashash ke nje lazaratas pasi keta plera iken nga fshati dhe u leshuan ne gjithe shqiperine por kete nuk e thote njeri. O skandal i ketij vendi , o turp i shqiperise rri ne cader se nuk na reuhet fare me mire aty se rrugeve o palaco.

 3. Freee says:

  Ky eshte karagjoz komplet …ia ka kaluar Birishes …..votoni kte rrote edhe i gzofshi edhe 30 vjet te tjera Birishjane.

  1. Lelo says:

   Mbas zgjedhjeve te qershorit shume nga pjestaret e PD do te largohen nga shqiperia dhe do te shpallen ne kerkim mbajeni mend. Se keta nuk do te jene as me opozita. Dhe e dine se cfare i pret se loja e tyre mbaroi se dhe rrobat qe kane veshur si besojne me.

 4. paradoksi says:

  Kesaj i thone : kur i dhjeri te ve kushte!

 5. wow says:

  Rama do te vi ne te 6- tat , prndaj duroni dhe kujdes mos shtoni nga pesha

 6. Liu says:

  Ik o lulezim basha ik ore legen se na cave b…….ik o frikacak nga Vetingu ik o kriminel ik o hajdut je bere I neveritshem

 7. tomsojeri says:

  Tall bythen talle or kopil, rrugac, ordiner qe po kerkon te shpetosh malin e hajnis e tradhtis ! Si po te durojn or qelbesir, qe ke mar kot, se je rrethuar nga mercenar kenetash e te duket se ke kapur qiellin me dor ! Lidheni kte kriminel ordiner, qe vec te keqia ju ka ber or shqiptar ,Lidheni pas pemes e peshtyeni sa te lahet nga pislliku qe mbart ne ndergjegje ! Te shofim cfar tjeter do kerkosh prej kryeministrit te zgjedhur or funderin e perfaqesus fundrinash ! O Edi Rama mos u mer me te ma ! Mos tolero ktij haleje se te ra vlera fare !I thon ksaj “Jevgu matu e gaxhoi fut” Lere halen te ngordh aty ne varrin, qe hapi e leri dialogun me te se na felliqe fare …..Dy duar per nje kok e ti ke voten or z .kryeminister ,ke pushtetin ,ke ter levat qe ben te ndjehemi te sigurt nga ky e kta bandit qe duan shkaterimin ………

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *