Basha tregon lëvizjet e Ramës: Çfarë do bëjë nesër në orën 10:00

“Qeveria e narkotrafikut dhe e bandave do largohet me cdo kusht”. Ketu e vuri theksin edhe nje here, pa bere hap mbrapa nga kerkesat e opozites lideri i saj Lulzim Basha ne nje komunikim me mediat nga cadra e protestes mbremjen e te dieles.

Ai ka theksuar se Rama “kërkon që ta kthejë këtë vend edhe në një republikë të pastrimit të parave”.

“Rama pasi i hapi dyert krimit të organizuar dhe parave të drogës ka marrë në dorë një operacion masiv kombëtar dhe ndërkombëtar për pastrimin e parave. Për këtë arsye qartësisht ka përfshirë familjarët e tij në një bankë të dyshuar për transkaksione të pastrimit të parave, është dicka që e kanë raportuar mediat. dhe pas kapjes së autoritetit te mbikqyrjes financiare qëndrojnë familjarët e Ramës, po kështu për këtë arsye përpjekja do të jetë që të vendosen edhe gjoba të majme ndaj kompanive të sigurimeve në Shqipëri në prag të zgjedhjeve të ardhshme.

Është e qartë që shteti mafioz i Ramës nuk ndalet para asgjëje për të asgjësuar cdo isntitucion të pavarur. Asnjë institucion i pavarur s’ka mbetur i pa asgjësuasr nga krimi droga i Ramës.

Ka rënë parlamenti, kanë rënë bashkitë e vendit, ka rënë media e cila ndodhet në një presion të jashtëzakonshëm pikërisht se duhet ti shërbejë shtetit të krimit drogës dhe narkotrafikut dhe tani paska mbetur një institicion pa kapur që është Autoriteti i Mbikqyrjes Financiare dhe ky do të jetë hapi i ardhshëm i Edi Ramës nesër në orën 10:00.

Në këtë realitet është qeveria e krimit, drogës, parave të pista dhe industrise së pastrimit të parave…Tani kërkon që ta kthejë këtë vend edhe në një republikë të pastrimit të parave, parave të pista të politikës dhe të krimit, ndaj edhe largimi i këtij institucioni është zgjidhja e vetme.

Qeveria e narkotrafikut dhe e bandave do largohet me cdo kusht.

Alternativa a vetme, e vetme e perseris, është largimi i Edi Ramës. Republika e vjetër do marrë fund me largimin e tutorit te krimit droges dhe parave te pista dhe s’do i hape rrugen nje republike te re per qytetaret dhe me qeytetaret”, deklaroi Basha.

REMOTE_ADDR:[]

18 komente në “Basha tregon lëvizjet e Ramës: Çfarë do bëjë nesër në orën 10:00”

 1. Fatosi-kosove says:

  Se akoma eshte i dehur lul basha e deshmon edhe fjelim-kercenimi i fundit,por dikush duhet te dali dhe tia thot se pushteti i narkokrimineleve ka rene ne vitin 2013 dhe eshte finalizuar ne vitin 2015 kur Erion Veliaj shkaterroi vendimet e ristanit qe ne krye te Tiranes vendosi lul bashen dhe faren e lazaratit,prandaj nese ka shqiptar edhe neate stallen qe quhet tenda e turpit tia thot dikush lulit se tash jeme ne vitin 2017,dhe nuk eshte sali berisha kryeminister as luli kryebashkiak dhe shume shpejte sdo jete as nishanka president,moret fund me turpin me te madh qe ka njohur kombi shqiptar.

  1. Kujtimi says:

   Ky eshte njeriu qe duhet te ishte ne burk. Per 21 janarin dhe per leket e ruges se kombit

 2. Faqeziu says:

  Ik or loser,si nuk arrite te thuash nje gje qe te kete kuptim, ngele kalama

 3. Dean says:

  Do you believe this bullshit yourself, what a sore losser! Hope you’ll find out tomorrow what he can do.
  And stop repeating yourself over and over, its anoying and shows how insecure you freaking moron are.
  Hope soon he sends you where the sun dont shine, pthuuuu!

 4. DETARI Atlantidhes @ says:

  Lajthitje totale e krimineleve qe ato qe kane bere vete ,ja faturojne Edi Rames .
  Kjo tregon se laku i ka shternguar teper qafen…….
  Do te vije dita shume shume afer,te dalin zyrtarishte ‘bemat’ e UDBasheve !
  Qe nga lerimi i krimineleve para zgjedhjeve e deri tek raportimet per ushtaret e clirimtares se Kosoves ,ku zotnia e tij ,Basha ,MBUSHI DOSJET ME SHPIFJE per ta !

  PRISNI SE NUK KENI PARE GJE AKOMA !……….

 5. beni says:

  Pirdhe se lirohesh, nuk te shkojne denoncimet o bos.h

 6. Drejtësia says:

  Ik pre bajgë

 7. Kanina e Ismailit says:

  Lulzim Beogradi,i biri Sali Serbit,nipi i Esat Pashe Toptanit,KRYE-SERBI I PARTISE DEMON-KRATIKE!!!

 8. suggestion says:

  O bo bo, fjalime pa sense fare, i neverishtem dhe pa nje fakt konkret por vetem bej pordhe e gri sallat sa te kaloje dhe kjo nate ne cadren e turpit.
  Ik o bash sa me pare nga ajo strofke e talibaneve se late nam fare

 9. Lennard says:

  O Fekale pa vlere!!!.Ti biesh kembes Ti i rruan Trapin Rames jo se nuk ka gabime.Po Ai te pakten po mundohet te instaloje Shtetin e se Drejtes ,qe ju i jeni shmangur gjate gjithe veprimtarise Tuaj.Praj pra Zagar i felliqur.Jo vetem qe po beheni pengese per te ardhmen e Shqiperise dhe te Shqiptareve ,por po i beni Sherbim agjenturave te huaja ,me te cilat jeni lidhur prej kohesh.Keni mbledhur nja 200 veta ne Cader dhe kujtoni se do te ndizni Flakadane.Ju njeh mire populli dhe Ti bashke me Sale-serbin do ta shikone se si do te katandiset ajo Particka qe keni uzurpuar dhe po e perdorni per interesat Tuaja.

 10. maximus says:

  mbylle ate hale o buçe, se na çave trapin gjithe diten ne tv, se na nxive ne sy te gjithe botes, harron ky qe jetojne me miliona shqiptare neper bote. ky antishqiptar duhet te dale para gjyqit bashke me çeten e tij, sepse ky punon per ato organizata e huaja antishqiptare . sa here qe shqiperia ngre pak koken, dalin keta fashistet e pd-se dhe e kthejne ç’do gje ne zero, e imagjinoni o njerez se ç’fare kane bere keta fashiste keto 26 vjet, qe kane kaq shume frike nga drejtesia. ne mund te dime vetem 5% te zullumeve te ketyre maskarenjve,

 11. Treviso says:

  O zoti Leonard, fekalet jane me vlere, por Lulzime Basha me kriminelet e tije jane si mbetje toksike. Ato duhen varrozur shume thelle ne nentoke, qe te mos toksikojne popullin.

 12. Lari says:

  Më shpejt ikën Luli….. kanë nisur PD-isët e thonë se duhet të rivijë Saliu…. në fakt në PD duhet të ikin këta të dy që opozita të rimarrë frymë lirisht…

 13. Dori says:

  Aloooo. Lulushi…
  Ku i ke çuar lekët që vodhe nga rruga e Kombit…
  Harove që as në gjykatë nuk u paraqite.
  Pse duhet të të besojnë Ty njerëzit.
  Ik o Lulushi në Hollandë se nuk të beson më njeri.
  Asnjë votë nuk do të marësh.
  Dhe ata që të rinë nga mbrapa…
  Jane të lodhur si Ty.

 14. liam neeson says:

  proi psiqik I perkryer.
  trusti I lulelakres ka kaluar ne trans total.
  cadra e krimit qelbet era lulelaker dhe brokolli nga pizga dyshe:- basha berisha-.
  plot 4 miljard dollare u jane bllokuar ne nje banke te fuqishme aziatike.
  vetingu po vepron. pas 18 muajsh parashikohet konfiskimi I plackes se vjedhur.
  para 26 vitesh sharlatanet e pd premtuan start te barabarte dhe te ndershem per gjithe shqipetaret.
  kush e mendonte qe mashtrimi I tyre do merte permasa te tilla kriminale.

 15. Karmina says:

  Te gjithe ju ia fusni kot me siper. Basha do te vije neser nga ne re coje macen tek veterineri per t’a sheruar se Xeni behet xheloz kur ajo vjen dhe perkedhelet tek kembet e mia.
  Keshtu qe ne mengjes Basha eshte i zene se ua ka mledh Xeni nuk duron dot me macen time dhe per hir te se vertetes une e kuptoje shume mire se ne dashurohemi vertete.
  Basha ka harruar qe neser eshte tek ne por une e kuptoje se sa i ngarkuar eshte me pune nuk i ve faj
  Keshtu qe mos ia fusni kot se une e di me mire se ju se ku do jete basha neser.
  Po perfitoje nga rasti t’ju them se ka ulje cmimesh ne dyqan neser me 20%. Mos harroni te mendoni per veten se eshte shume e rendesishme te ndihesh mire ne trup. Marylin Monroe nuk dilte asnjehere nga shtepia pa u pare ne pasqyre.
  Ju uroje te kaloni nje jave te mire ne cader edhe jashte saj. Love.

 16. Tropojani says:

  Po ik ore idiot e nuk te degjon me njeri ty,ti pas disa diteve do te arrestohesh dhe do japesh llogari per parate qe ke vjedhur ore pis

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *