Gjetjet arkeologjike në Durrës, Doda kritika ndaj ministres Kumbaro: Hapi sytë…

Deputetja e PDIU-së, Mesila Doda i ka kërkuar ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro që të reagojë për gjetjen arkeologjike në Durrës.

Deputetjta e maxhoransës nuk është dakord me qëndrimin në heshtje të kumbaros.

Nëpërmejt një statusi në Facebook, Doda u ka kërkuar edhe ambasadorëve të huaj edhe kruyeprokurorit të veprojnë për situatën në Durrës.

Statusi

Ky eshte turp i papare. Mirela Kumbaro hapi syte dhe vepro se kjo eshte e turpshme, Adriatik Llalla mos me fol me per punen e perkushtuar te prokurorise, ja ku e ke vepren penale diten per diell ….

Ambasadore te nderuar… keto jane akte te shemtuara si ato te shkaterrimit te Palmires. Kjo eshte trashigimi boterore dhe asnje brez nuk mund te amnistoje kete xhahil e shkaterrim qe i behet trashigimise boterore.

Deshperim kur i sheh gjithe institucionet qe rrijne e veshtrojne nje xhahil te qytetit te vet. Durrsi meriton me shume. Ky eshte turpi ne fytyren e qytetit dhe pafuqia e gjithe njerzve normale perballe ligesise

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Gjetjet arkeologjike në Durrës, Doda kritika ndaj ministres Kumbaro: Hapi sytë…”

 1. Phoenix says:

  Nqs do ishe ti kryetare do behesha me pdiu

 2. Jimi says:

  Moj trushkulur! Ti e di shume mire qe Durresi i sotshem eshte ndertuar mbe Durresin e vjeter e te permbytur!
  Sipas teorise tende i bie qe per hir te vlerave te medha historike ta rrafshojme Durresin e sotshem!? Ne mos e rrafshofshim thua ti, ne Durres te mos ndertohet me!? Ti harron qe pervec vlerave te medha arkeologjike e pasurise historike qe duhet te ruhen me fanatizem banoret e ketij qyteti askush nuk ka te drejte ti privoj qe te jetojne ne kete qytet me standartet e nje qyteti europian! Ne Durres kudo qe ta ngulesh kazmen do te ndeshesh pa tjeter ne nje objekt te rendesishem historik. Sipas kesaj teorie i bie qe Durresin e sotshem ta konservojm e te ndertojme diku ne humbetire nje Durres te ri!?

 3. timi says:

  Vazhdono punen per ngritjen e sheshit Veliera dhe srkeologjibe ekspozoheni ne xhama be kete shesh…nuk ka gje me te bukur bedij

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *