Klasifikimi i Kategorisë Superiore pas javës së 24-të

Pas përfundimit të dy ndeshjeve të sotme, është konsoliduar dhe tabela e renditjes së Kategorisë Superiore.

Me barazimin e sotëm Kukësi ngushton distancën me ndjeksit e saj që janë Skëndërbeu dhe Partizanit.

Verilindorët kryesojnë së bashku me korcarët që gjithashtu barazuan ditën e djeshme me Teutën.

Partizani arriti që të shfrytëzojë më së mirë këtë gabim të kundërshtarëve të saj që tashmë është vetëm dy pikë larg tyre.

Ndërkohë, lufta mbetet e nxehtë për një vend në Kupat e Europës dhe për qëndrimin mes më të mirë, pasi distanca mes ekipeve është e afërt, përvec skuadrës së Korabit që ka pak shanse që të mbijetojë.

Klasifikimi i Kategorisë Superiore.

  1. Kukësi 48-pikë
  2. Skëndërbeu 48-pikë
  3. Partizani 46-pikë
  4. Lufëtari 30-pikë
  5. Tirana 29-pikë
  6. Vllaznia 28-pikë
  7. Teuta 27-pikë
  8. Flamurtari 22-pikë
  9. Laci 22-pikë
  10. Korabi 12-pikë
REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *