Serbët ndihen të provokuar me shqiponjën e kampionit të Evropës Smajlaj

Në Serbi ka indinjatë nga shqiponja e bërë me dy duart nga kampioni i Evropës Izmir Smajlaj, kur ai po festonte suksesin në kërcim së gjati.

Gazeta serbe “Kurir” e konsideron skandal këtë moment.

Në artikull shkruhet se e ndonëse publiku e duartrokiti, atleti shqiptar u përgjigj me “Shqiponjën”.

“Një tjetër skandal ndodhi sot në kampionatin evropian në Beograd me përfaqësuesin shqiptar në kërcimin së gjati Izmir Smajilaj. Ndonëse u përshëndet me duartrokitjet e publikut të Beogradit, ai u përgjigj me duart që simbolizojnë ‘shqiponjë dykrenore’ në flamurin e Shqipërisë. Ky veprim i Izmir Smajilaj provokoi audiencën. Përgjatë konkurrimit, ai ka marrë mbështetje nga publiku”, ishte komenti i të përditshmes serbe “Kurir”.

Smajlaj fitoi medaljen e artë në kërcimin së gjati pas rezultatit rekord kombëtar 8.08 metra dhe tashmë fokusi i tij do të jetë Kampionati Botëror që zhvillohet në Londër në gusht.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Serbët ndihen të provokuar me shqiponjën e kampionit të Evropës Smajlaj”

 1. Epo kjo pune! says:

  ty te lumte Izmir, serbit te mos i vije keq fare sepse thjesht ka bere simbolin e asaj qe ka ne bluze. I bie te mos ngrihet as flamuri se shqipen dykrendare…. mos ndoshta duan te nderrojme flamur, halete e siberise qe u ngulen si shushunja ne gadishullin ilirik. Bravo mor djale, suksese te metejshme se po na nderon te gjitheve.

 2. tetanozi says:

  Sic do terboheshit edhe ju gazeta tema po te kishte ngritur tre gishtat nje serb ne tir.
  na cat trapin me keto nacionalizma idiote.

 3. a says:

  Kampioni edhe Izmir Ismaili edhe Shqipetar !!!!! Joooo ore eshte Turk-Arnaut 24 karatsh. Vetem ajo Fare bastarde i pergjigjet me Provokim mirsjellje dhe pershendetjes.
  Kuptojeni ore Shqiptare ai Simbol nuk perfaqeson Shqipetaret e thjeshte….ai simbol Lindi dhe u pervetesua nga Shovinistat Islamik Arnaut, Kopilat e Sulltanit, qe te Provokojne dhe te Nxisin urejtjen Etnike e ne Ballkan, per llogari te Neo-Otomanisteve.
  Mos bini pre e ketyre Keq Informimeve dhe Provokimeve, Krenaria Kombetare nuk vjen me Simbole dhe Provokime por me Zhvillim te Vendit dhe Fqinjesi te mire.

 4. a says:

  Kampioni edhe Izmir Ismaili edhe Shqipetar !!!!! Joooo ore eshte Turk-Arnaut 24 karatsh. Vetem ajo Fare bastarde i pergjigjet me Provokim mirsjellje dhe pershendetjes.
  Kuptojeni ore Shqiptare ai Simbol qe Lindi dhe u pervetesua nga Shovinistat Islamik Arnaut, Kopilat e Sulltanit, nuk perfaqesojne Shqipetaret e thjeshte por Lindi qe te Provokojne dhe te Nxisin urejtjen Etnike e ne Ballkan, per llogari te Neo-Otomanisteve.
  Mos bini pre e ketyre Keq Informimeve dhe Provokimeve, Krenaria Kombetare nuk vjen me Simbole dhe Provokime por me Zhvillim te Vendit dhe Fqinjesi te mire.

 5. Albani says:

  Eh cna gjeti me rob q…,Serbe dhe Greke.
  Nuk eshte cudi qe ne Greqi dhe ta arrestonin.
  Shtete bordellosh fashiste.
  URIME KAMPIONIT.

 6. XXXX says:

  Ik beje testin e ADN-se se mos del turk apo arab

 7. XXXX says:

  Ik beje testin e ADN-se se mos del turk apo arab arab

  1. Krysho Ludovik says:

   Tja bajm ADN -n plakes tande mer kopilli sulltan sylejmonit se ai jau ka sherdhy grate n harrem.i keshte qef greket ai

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *