Afera e CEZ, nis gjyqi. Nuk ka pajtim mes djalit të Berishës e juristit të OSSH

Sot nisi gjykimi i çështjes ndërmjet Shkëlzen Berishës, djalit të ish­kryeministrit dhe juristit të OSSH, Romeo Karaj, i paditur për deklaratat e fundit të bëra gjatë një interviste në media.

Shkëlzen Berisha paditi Karajn për shpifje, ndërsa seanca e sotme parashikonte hapin e pajtimit, gjë që nuk ndodhi. Seanca e radhës pritet më 20 Mars.

Një ditë më parë, Romeo Kara në rrjetin social, Facebook ka lëshuar një lumë akuzash për Berishën lidhur me aferën e ÇEZ.

Jane leshuar funderrinat e Saliut dhe hajduteve te tjere ne fushate shpifjesh qe ne pike te sabahut.

Ju vjen mendja verdalle prej zhvillimeve te fundit. Perfshirja e Jozef Hejsekut ne proces penal ketu i tmerron.

Gojendyerit e Saliut & Co pretendojne se une nuk paskam as shkolle te mesme apo e kam dipllomen e saj fallco. Shyqyr qe ate shkolle e kam bere ne ate kohe kur askujt nuk i shkonte ndermend te bente procka me diplomat plus qe atehere nuk ka pas kush shanc te vazhdonte shkollen e larte kontrabande si tani.

Ketyre mjeraneve te Facebookut u them qe asnje shpifje juaja nuk e zbeh te verteten e fakteve rreth privatizimit te OSSH­se si dhe vjedhjeve te tjera te padroneve tuaj. Ju vazhdoni ne ndyresillikun tuaj dhe une ne zbulimin e te vertetave ndaj padroneve tuaj.

Me vjen shume mire qe ju djeg kaq shume ceshtja e Hejsekut. Do ti botoj une ne momentin e duhur edhe disa nga deshmite e tij, pavaresisht se jane bere publike pjeserisht edhe me pare”, shkruan Rome Karaj.

 

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Afera e CEZ, nis gjyqi. Nuk ka pajtim mes djalit të Berishës e juristit të OSSH”

 1. xy says:

  Te shohim Romeo kush do te fitoje , ti me mjeker natyrale apo Shkerdheni me mjeker te mbjell me hormone ( si OMGJ)

 2. LORA says:

  Respekt Romeo Karaj.

 3. Lennard says:

  Po cfare prisni Z.Romeo.Bejini publike akuzat qe keni.Ne kete menyre dhe Opinioni Publik do te ndergjegjesohet dhe do te jete mbeshtetje per JU.

 4. Tosi says:

  O Romeo aman Kur e ke bere shkollen e larte per juridik se Nuk e di si do mbulosh kete rren,,,se te larten per juridik e ke bere tek Kristali apo e kam gabim,, Hahahahahaha,, he pra nxirre ne fb diplomen Ku e Kur e ke mbaruar mqns je burre me mjeker Dhe falesh 5 here ne dite

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *