Basha sulmon shoqërinë civile që kërkon zbatimin e vetting-ut: Do e paguani. Merrni shembull nga fukarenjtë Besjan Pesha e Sazan Guri, që na frymëzojnë

Lulzim Basha ka mbledhur në çadrën e PD-së, të ashtuquajturën shoqëri civile, me në krye Besjan Peshën e Sazan Gurin.

Ai ka sulmuar shoqatat që kanë bërë peticionin për zbatimin e vetting-ut.

Basha tha se këto shoqata paguhen nga Rama dhe një ditë, nëse ai vjen në pushtet, ato do ta paguajnë këtë gjë.

50 e ca shoqata, njësoj si vullnetarët e Enverit, janë mbledhur të bashkuar për një qëllim, për t’i dhënë zë alibisë kriminale, të një elite kriminale të bërë njësh me krimin.

Ku ishit kur kjo qeveri krimianlizoi parlamentin, ku ishit kur ky kryeministër e mbuloi Shiqpërinë me drogë, ku ishit kur ktheu ligjin e importit të mbetjeve me të cilin erdhi në pushtet?

Dita e llogarisë morale ka ardhur, dhe së shpejti do të ballafaqoheni me tranparencë.

Do të përgjigjeni një për një për paratë që i keni marrë për t’i shërbyer shoqërisë dhe i keni shërbyer krimit e korrupsionit”, deklaroi Basha.

Basha ka vlerësuar ndërkohë “aktivistët” që protestojnë kundër qeverisë, nga Besjan Pesha, tek Sazan Guri.

Ai tha se ata, edhe pse mund të jenë të varfër, janë frymëzim për njerëzit.

“Nga ana tjetër, keni këto vajza dhe djem të rinj, profesorë të nderuar.

Njerëz me të ardhura të pakta e shpesh herë pa të ardhura, por që kanë fuqi të madhe kur ngrenë zërin kundër padrejtësisë.

Na frymëozjnë, na bëjnë të ndërgjegjshëm, e shpesh herë na shkundin nga gjumi për t’u bërë zëri i protestës kundër padrejtësisë.

Këta janë ndërgjegja e shoqërisë civile.

Sot ata janë këtu me ne, për të rikthyer në vëmendjen e çdo shqiptari, faktin se Edi Rama erdhi në pushtet edhe me premtimin se do anulonte ligjin për mbetjet”, deklaroi Basha.

REMOTE_ADDR:[]

23 komente në “Basha sulmon shoqërinë civile që kërkon zbatimin e vetting-ut: Do e paguani. Merrni shembull nga fukarenjtë Besjan Pesha e Sazan Guri, që na frymëzojnë”

 1. Ashtu posi says:

  Besian Pesha i varfeerr??!!!!
  E po me fal o Lulezim,por je ose nje kryemashtrues i Ballkanit,ose nje palle k….. per te ardhur keq!

  1. adri says:

   O Lulezim Haleja nuk mund te me besh mua prsion ti e te me kercenosh perse un nuk mendoj si ti se jam ne nje Shqiepri te lire e demokratike dhe kemi lindur perpara teje o pleh. O trumcak o kriminel i pushtetit te sali berishes nuk ke mbeshtetje nga askush vetem nga salivica.
   Policia dhe prokuroria te pergadition dosjen procedurale ndaj ketij krimineli per te gjitha deklarimet antikushtetusese fyese e dinigruese qe ben ndaj cdo qytetari te lire te ketij vendi, per BLLOKIMIN E RRUGES NYJE E TIRANES. TIRANA NUK ESHTE VETEM E LULEZIM BASHES KETE DUHET TA KUPTOJE LULI DHE ILIR META. TIRANA ESHTE E GJITHE SHQIPETAREVE DHE RRUGA DUHET ZHVBLLOKUAR.

 2. Astronauti says:

  O idjot shko voto Vettingun se na ke care trapin!!!
  Pastaj vazhdo protestat te cadra e debilave!!!

 3. Arjushka says:

  Cfar duan keta te “varfer” rreth teje qe i mbushe xhepat me parate e vjedhura nga Rruga e kombit? Cduan keta njerez qe rrine rreth nje krimineli qe vrau pa ju dridhur dora ne mes te bulevardit? Ata duan ca para per te mushur xhepat e tyre!!!

 4. Robi says:

  Po mire mor bir selman i Saliut, si ke kurajo qe te flasesh gjithe keto idiotesira, edhe pse ta do roli per ti sherbyer Saliut, Zenit e Argjites, kur nuk ju beson vete mbroçkullave qe nxjerr nga ajo goje-bythe, beson qe do ti hane shqiptaret? Ke ke sjelle aty, Sazan Gurin? Eh mor djale familja tende eshte e ardhur nga Dibra, po ne Tironsit e viteve 70, ne rini Sazanin e kemi njohur per koqe kandari, imagjinohe se do te vleje ty tani ne pleqeri.

 5. Atdhetari says:

  Kush jane keto shoqeri plehra civile? Kush ja u jep ketyre te drejten te ndikojne ne vendimet e qeverise? Cilin elektorat perfaqesojne keto shoqeri civile? Kush u ka dhene voten ketyre shoqerive private te financuar nga persona te huaj dhe grupe te caktuara te huaja per qellimet e tyre? Ndikimin i bie ta kete personat e huaj ne qeverine Shqiptare si XhorxhSorrosi.DEPUTETET DHE QEVERIA ESHTE ZGJEDHUR NGA POPULLI DHE I PERGJIGJET VETEM POPULLIT SEPSE VETEM POPULLI QE E VOTON KA TE DREJTEN E NDIKIMIT MBI QEVERINE

 6. Epo kjo pune! says:

  o Amerike do ja mbledhesh rrypat ketij kaqolit… na cau me nder… permendi more si pengese te vetingut me emra qe te dalin nga cadra dhe kampistat e tjere se u shkoi dita duke ngrene fara… ky eshte bere me tall tra… si dikur me ca figura qe gjithe lagja shkonte kohen me ta. kaq i ri dhe ka per muze!

 7. miri says:

  faktikisht levizja e gruas pogradecare dhe ajo e artizaneve te pukes dhe shoqatat per te drejtat e zogjve jane ne fakt perfaaesia me e mire e shoqerise civile ne shqiperi dhe kane te drejte te kerkojne veting. po te pyesesh ato do te thone se vetingu eshte miting

 8. "BOHOTINA" says:

  ME VJEN KEQ QE NE MOSHEN TENDE TE KA IKUR TRURI. PRA 50 SHOQATA E KANE GABIM, VETEM SAZANI ME PESHEN E KANE MIRE. DHE I KERCENON TE 50-ta. MJERE TY C’ TE KA GJETUR.

 9. racionali says:

  Turp te te vije Sazan , qe je hedhur ne krahet e nje vrasesi.

 10. populli says:

  Po kush jane te varfer mor birbo,po kush jane te ndershem mor ….,keta qe skane lene gje pa bere e pa thene,po ti i beson me gjithe mend ato qe thua,ti je i ndershem apo ke frike te gjykohesh per krimet qe ke bere,po na thuaj, mor kryeminister i ardheshem kur do pranosh ti vete ti dorezohesh drejtesi dhe te gjykohesh per ato qe akuzohesh,po a arrini ta kuptoni ju sa keq jeni katandisur ku shkoni deri atje sa ju jane mbyllur syte dhe ju duket se te ajo cadra ku ju beni tallava jane mbledhur te gjithe shqiptaret,po kush ju a ka fajin juve qe u katandiset ne kete gjendje,populli,po clidhje ka populli me ju,po pse keni frike ju pse duhet te kete frike populli per ato qe keni bere ju ne kurriz te tij.po kush i beson alibite tuaja.Pergjigjen ddo ta merrni me 18 qershor,deri atehere duroni.

 11. Beni says:

  Besjani shume i varfer me mijera eurot qe ka marre nga galerite e Bulqizes kur ishte kreu iAKBN ka hapur biznese te suksesshme duhet ta dije Luli .

 12. Fukaraj says:

  o Lulezim Basha O Kurve SERBE…Edhe une i VARFER Jame po nuk Pres te me Mesosh ti apo ata “Fukarenjte e tu”..se si do te veproj apo beje.
  BAZA E DEMOKRACISE ESHTE Fjala e Lire dhe Bindja…kjo qe po na thua ti @KURVE ESHTE IMPONIM…se c´fare do te Nenshkruaj une kete e VENDOS UNE ::SI DHE ATA AI:::ATO..por jo nje Putane si ti qe je HAJDUT KRIMINEL::DHE SHITE DETIN TE GREKET…u…yyyyyy……Putane-Hollande–lol

 13. Nestori-Mitrovicë says:

  Kryetar i partisë më të madhe opozitare, i partisë që pretendon të vendos rend e ligj, të vijë “ndershëm“ në pushtet, të “dekriminalizoj” kuvendin e politikën, të zhduk krimin, të forcoj demokracinë, të rris zhvillimin ekonomik, me një fjalë, të krijoj Republikën e Re, që do t’i zgjidh të gjitha problemet e shoqërisë shqiptare, dhe të degradoj në këtë far feje, më e pakta që mund të thuhet, është e çuditshme. Kjo çoroditje delirante, nuk është se i vjen nga shpresa se mund ta fitojë pushtetin. Përkundrazi, duke mos parë asnjë fije shprese se mund të bëhet faktor me peshë në politikën shqiptare, e di se loja do të luhet pa të. Prandaj, do të thyejë xhama, do të shpojë goma, do të godasë deputetë, ministra e kryeministra, në zyra e në bulevarde. Do të delegjitimojë, në mos edhe t’i ndjek nga vendi, ambasador të ShBA-së e Be-së, ministra e të deleguar evropian. Do të vej rregulla te reja në botë e të përcaktojë se kush në emër të kujt flet dhe kush kë përfaqëson, e çka jo tjetër. Dhe të gjitha këto, në një çadër me disa metër katror, që i është lënë të luaj lojën e lepurit të dehur.
  Shoqëria shqiptare, fatmirësisht edhe me pëlqimin dhe ndihmën e ShBA-së dhe BE-së, ka vendosur t’i heq nga loja, dhe jo vetëm kaq, disa nga politikanët që abuzuan dhe nuk u sollën kurrë në përputhje me rregullat. Na mbetet vetëm të besojmë se partitë e tyre do të dinë me kohë të distancohen nga ta dhe t’i shpëtojnë ndëshkimit të madh në grup, me dëme të mëdha për zhvillimin normal të demokracisë dhe zhvillimit të gjithëmbarshëm të vendit.

 14. Besjan Preshi says:

  Besjank kokra e hajdutit i varfer? Ik pyet njehere o Lul se me se e ka bere supermaketin dhe ka blere shtepine hajduti i Ilir Metes. 2.000.000 euro vodhi hajduti kur ishte drejtor i Burimeve natyrore i LSI.

 15. Lari says:

  edhe Besi i varfër ????

 16. Idi says:

  O kryehajdut, o maskara qe po mban peng te ardhmen e Shqiperise. O vrases, qe po llap ne vendin e krimit. Shqiperia do votoje Vetingun bashke me PS, kjo do jete humbja jote e perjetshme.

 17. Mirela hasani says:

  Lulzim Basha ben propagane kunder qeverisee me nje fjalor ordiner qe nuk i takon nje lideri te vertete.
  Ai me ate gjuhe me ate fjalor i ngjet “babait” te tij berishes,duke quajtur kryeministrin (pavaresisht se kush mund te jete) kriminel,do ju nxjerrim per flokesh nga zyrat………ky eshte nje ordiner, qe ka tree guar dhe ttregon nje arrogance te papermbajtur.
  Shikoni se si uleret ,ne fytyre tij shikohet nje urrejte e papare.
  Ai arrogant nuk duheet te ddrejtoje as opoziten dhe aq me shume everine.
  Cfare prisni ng nj vrases,vjedhes,….ky flet per nje shtet te se drejtes?????

 18. Arkulluar says:

  Astronauti , je Fantastik, kaq kish samething with him👌👏🏻🍷

 19. american2016al says:

  Kur shoqeria shqipetare kerkon zbatimin e Vetingut ,ju dilni kundra te gjitheve !!!!Kush eshte plani i PD te reformoje drejterine ai i ’97 i firmave piramidale mashtruese apo ndonje plan serb or sllav.
  Me keto veprime PD do te shkoqitet, ju duhet ta aprovoni dhe gjte kohes beni permiresimet e nevojshme, duke larguar te huajt ju doni qe te beni gallat me ligjet dhe popullin. Populli ka humbur besimin tek politikanet hajduet te dy aneve si te vjeter dhe te “rinj”

 20. lulholandezi says:

  Jane mbledhur beqiret e varfer prane lulit dhe falen me sumen perpjete qe lulushja dhe familja kriminale berisha te shpetoj nga denimi.
  po lutet luli per te varferit qe i ropi keto 27 vjet,po lutet qe te vije ne pushtet per te miren e popullit,qe ta shkaterroj edhe nje here kete vend,qe te na shpoj gomat e makinave qe te na thyej xhamat…..

 21. Artibr says:

  Nje cader kedafjane para kryeministris thua se do pres kedafin ķemi par cader ne rom ne paris qe prisnin kedafin por kedafi nuk po vjen ka humbur rrugen ne shkretetir ai eshte zevendesuar me kedafet e shqiperis me miliarderet berisha qe si cduket nuk po u pelqen me lluksi po duan cader dhe thon qe ata jan popull po popull me imunitet me miljarda qe flasin per varferin per femihet e shqiperis qe i kan vrar e shqyher si cakej per femijet qe dogje ne gerdec per femijet qe u vrave prinderit per femihet qe i le ne skamje ne mes te rruges durres kukes dhe per femijet tuaj qe jetojne jashte njesoj si femihet e kedafit qe ju bejne karshillek mjerimit ju keni per te perfunduar si kedafi dhe femit tuaj kane per te perfunduar si femihet e kedafit ku europa i shtroj cadren dhe i futi prellen ne byth ju keni hyr ne konflikt me eu dhe sh b a nuk i keni punet mir se shqiperis ja keni qir nenen por atyre skeni cfar ti beni

 22. albblog says:

  si kercenon keshtu ky????skan shqiptaret nevoj per diktator edhe hajdut prandaj ik keput qafen andej nga hollanda

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *