PD kërcënon Ramën: Do ta tërheqim zvarrë për flokësh…

Partia Demokratike, e nervozuar për shkak se protesta e saj nuk po prodhon asnjë rezultat, iu është rikthyer kërcënimeve.

Kreu i grupit të PD­së, Edi Paloka, ka thënë se do ta tërheqin zvarrë prej flokësh kryeministrin Edi Rama, nëse fiton zgjedhjet e 18 qershorit.

“Nëse ai do guxojë pas 18 qershorit, pa pasur mandatin e shqiptarëve, të hyjë në zyrën që nuk i takon më, do ta tërheqim pas flokësh apo pas ndonjë gjë tjetër… Kjo pak rëndësi ka”, tha Paloka për Neës 24.

Paloka komentoi edhe idenë se, nëse PD-­ja nuk do të çojë emrat e anëtarëve të komisionit të Vettingut, vendin e saj do ta zërë PDIU-­ja.

Ky do ishte fundi. Do vërtetonte atë që kemi kohë që e themi, që Rama është si një Putin i vogël, sepse ai kërkon të emërojë opozitën. Ky do të ishte fundi për të dhe për ata që ka rrotull”, tha Paloka.

I pyetur lidhur me bisedimet që zhvilloi Mogherini në vendi tone, ai u shpreh se BE përfaqësohet me institucione.

“Interesat që kanë ndërkombëtarë, por edhe shqiptaret, janë zgjedhjet e lira dhe të ndershme. Unë mendoj se BE përfaqësohet me institucione.

Ta kërkojnë që të zhduket droga, të ketë zgjedhje të lira dhe të zbatohet reforma në drejtësi.

Se çka thënë zonja Moghrein ne e dime, por dimë dhe se çka kane thënë institucionet” tha Paloka.

Lidhur me deklaratën që ka thënë kryeministri se do të shkoje tek çadra, Paloka the se Rama po bën palaçlliqe:

Mund të vijë dhe në çadër të japë dorëheqjen. I bën palaçlliqe. Ai shfrytëzon dhe fëmijën e tij duke provokuar para çadrës.

Ne nuk i kërkojmë karrigen kryeministrit. Jemi këtu për një qëllim fisnik dhe madhorë që është vota e shqiptarëve. Ne nuk po kërkojmë që të marrim dhe të vendosim Lulzim Bashën në karrige”.

REMOTE_ADDR:[]

42 komente në “PD kërcënon Ramën: Do ta tërheqim zvarrë për flokësh…”

 1. tironci says:

  ti rruani bolet KM, po me gillete ama me tre tehe, se thone qe e ka leshin shume te trashe poshte ai. Rr.. K.. vaj halli kush eshte ne PD Paloqja, kukuuuu naneeee 😀

  1. NjeQytetarOptimist says:

   Ohh sa qesha..

   1. ☆Gopisti i NSHRAK-ut☆ says:


    Hëm Qorr
    Hëm Thuthuq
    Hëm Hunderr
    Hëm Pijanec
    Hëm Tralala
    Hëm…
    … na nxorri mallin
    e Gramoth Pathkoth!
    Sa ka PeDe
    Si këta?!!

  2. Tony uk says:

   Ky me duket ka bere shume gojore prandaj eshte bere thuthuq,Edit tja hani te ngrohte se ju ben mire ju hajdutet e shqupit

  3. Kujtimi says:

   Paloka me shok jan Bandit . Nuk e kupton metere keto deklarata qe ben Duket qe nuk ka drejtesi. Ku eshte prokuroria ku jan gjykatat.

  4. aslloni says:

   O tiroc me qe qeke fans i boleve te KM, po spertove hajde mi boj me model edhe leshin e ktyne te mijave.

 2. pa emer says:

  Paloqja esht koqe pa vlera njerezore. Pttuuu!!!!

 3. ed koqja -paloka says:

  ik mut paljaço idiot malok i ndyre

 4. sherifi says:

  Opo vazhdoni se mire e keni, kryetari juaji me carje gomash, me thyerje xhamash, me grushta e tje, ky tjetri me kapje prej flokesh( ku ti kete se ne koke nuk ka), nuk dim ku do i coi mushka.

 5. Tonini says:

  Po kush ka moral nga ju te flase per voten e shqiptareve,po pse nuk e dine shqiptaret cfare eshte bere me voten e tyre keto 26~vjet,po ju votat e shqiptareve vetem nje here ka mundesi qe i keni mare,vetem ne 92~in,dhe atehere nuk eshte e sigurt,per te cilat u vertetua shume shpejt,ne qershor te 92 dhe ne referendumin e 94,per vitet e tjera vetem jane vjedhur,si ne 96,2009,2011.Per problemin e qeverisjes ne qershor te 2017 do ta vendosi populli me voten e tij dhe vulneti i popullit eshte i patjetersushem,per problemin tjeter te futjes ne zyre apo nxjerrjes nga zyra ,ju e keni provuar dhe ne 98~en dhe e mbani mend mire si keni ikur,prandaj eshte koha qe te uleni me kembe ne toke dhe te mos e vononi me kete popull ne integrimin e tij Jemi ne vitin 2017,ne Shqiperi kane ndryshuar shume gjera dhe shume gjera sot i kontrollojne organizma nerkombetare qe nuk vihen ne levizje nga ju se i kemi pranuar vete ne dhe ata nuk mund te bejne indiferentin

 6. malokeria = qeneria says:

  Sa merak keni shtene me loqen e Rames more PeDerista. Ne cdo fjali do e permendni, duket sikur ju lengezon byca e kuqe nga kenaqesia (pse e kuqe pyesni ju, epo majmuner jane keta apo jo?). Per ta kapur prej flokesh, Rama eshte pothuajse qeros, ne e keni per floket e loqes, nuk e dime. O Paloqe qe do nga Rama nje loqe. Nje nga nje do qerroheni, o ne burg ose ne ekzil por pa kokerr leku. Do jua marre Donald Lu me shoke te gjitha cfare i keni vjedhur ketij populli, fare e thartuar serbe e perzier me shpellare malokerie. Kujtoni ju se eshte Amerika 2 kongresmene qe as nuk e kane idene qe po dalin ne fotografi me nje kriminel te denuar ne Itali si Fatmit Medihoxha alias Mediu. Fajin e kane ata shqiptare qe kane nje fije inteligjence qe ju durojne akoma sepse per bagetine derrmuese mund te sundoni edhe 1000 vjet ju qeneria e shpellave.

 7. racionali says:

  E di kush e ka fajin o Paloqe,ta them une qe e ka Edi,kur Bisha – Berisha e kercenonte sic po kercenoni tani, duhet tju thonte Edi bujrum – urdheroni e me vrisni ,pastaj ta shikonit ku do shkonit , plehra.I hani nje mut te madh Edit ,a degjove o Paloqe.Sala ka mare fund more zagar.Kujtoni ju se me dy te thyer dhe nje pa bythe ,do te rezoni qeverine.Ate qe keni nder mend me e bo , o burra bejeni dhe do te shikoni se ku do te perfundoni .Thuthuq muti

 8. Çekiçi says:

  Paloqe ti shkër… buçat që ke në shpi! Nuk je trim, por çerr i sodmizuar i Berishës. Nuk të mbron dot as Lul pederasti, as Xeni inçesteve, as Sali gërdalla! Do ngeleni si buçat pa zot dhe do tju përdhunojë të gjithë! Duro dhe pak!

 9. Lennard says:

  Cfare te duhet O Paloke???.Pse ndyn veten kot .Bemat e Saliut dhe te Zagareve te Tij nuk ka Lum qe i Lan.

 10. Devolliu says:

  Mire qe e thane vet se cfare Mut partie jane, parti terroriste nje lloje si ISIS-i. Ne e dinim nga bemat e tyre se jane te tille, por mire qe e thone me gojen e tyre. Sa per Edi Ramen e di populli qe e votoi dhe qe do ta votoje masivishte.

 11. lori says:

  ti hash mutin, dhe ti rruash bolet, o legen.

 12. Shqiptari nga Kosova says:

  Hahahahaha.., aaaahahahahahaha…! Si tha si tha Paloqja..? Do e kapin kryeministrin per ate GJENE…, ahahahaahaha!
  Vetem ajo gjeja do ju mbetet ne dore ore te paudhe..!

 13. heimberg says:

  Populli thote: kur nuk ke muskuj mos i permend se e peson.

 14. saliu says:

  Ja kjo eshte PD partia qe “frymezon” per demokraci, me zi se PPSH e Enverit. Kerkon te permbyse nje qeveri legjitime e votuar me shume se cilado force politike ne historine e Shqiperise demokratike, nga votuesi shqiptar. Kerkon te beje revolucion komunist PD? Kerkon te marri zvarre kryeministrin legjitim? Ky eshte shkaterrimi perfundimtar i PD parti puniste e mbushur me deputete me rekorde te tmerrshme kriminale.
  1. Sali Berisha. Shkaterroi shtetin me 1997 ku u vrane mbi 5000 shqiptare. (as ne lufte nuk vriten me shume). Vodhi parate piramidave. Zhduku Remzi Hoxhen. Vrau kater qytetare te pafajshem me duar ne xhepa ne mes te bulevardit. Vodhi parate e CEZ. etj.
  2. Lulzim Basha. Vodhi 300 milione dollare te rruges se Kombit. Bashke pergjegjes per vrasjen e 21 Janarit. I dhuroi Greqise territorin e detit te Shqiperise.(qykata kushtetuese e hodhi poshte marreveshjen)

 15. thuthuqi says:

  PROVOJE thuthuq po su çuam ne krahu tjeter te ham me gjith rroba b…..q..r rrugesh , atehere do ti shikosh sa trima i ke ata zgjyrat qe mban nga pas qe vin si qen kazanesh verdall çadres per te ngren noj byrek , legen i felliqur , keni 25 vjet me dhun i beni gjerat , provojeni dhe nje her po nuk jua q…m ato kurvat pler.

 16. Peco says:

  O Paloka, o kar me zile, thirrini mendjes, nuk i plas njeriu per voten. Ai eshte sot i lire, po te doje shkon ose nuk shkon ne zgjedhje. Do pune dhe buke populli, o Paloka, pune ore, pune! Vota eshte per ty or mut, puna eshte per njeriun e ndershem. O Hajvan me zile,po e perserisim edhe nje here, nuk i plas njeriu me bytha per voten e lire, me voten nuk blen dot as nje kile presh per ta futur ty ne bythe, o kerric i lindur. Lerini gomarlleqet dhe shkoni votoni vetingun, se na cat trapin. Parate ju muter i merrni tamam, ndaj shkoni beni punen, ate beni.
  Lutemi na falni per fjalorin, por, vec drurit, kjo eshte e vetmja gjuhe me anen e se ciles mund te merresh vesh me Paloken dhe shoket e tij.

 17. Zgjohu SHqipo ! says:

  edhe buke mos kisha me henger,nuk shkoja per 50 mijeleke(te vjetra )tek çadra e ketyre
  te shiturve tek Birishi(UDB) !!!!…..gjynaf ata fukarenjte qe i shkojne mbrapa,a i pate çfar fytyrash fatkeqe.
  Palopaloqe,PaloMuli,Palomziu….bejne te forte me fukarain…….po provoje me shtetin ore Koke.Qire,
  ti edhe Rraca e injoranteve qe te vjen mbrapa,…..te tredhin ore edhe nese je i trdhur nga Brishi,
  te fusin tre gishtat ne Bythe……PROVOJENI SA JU VLEN LEKURA.!

 18. albatros says:

  Ecau me dy EUROPEN. Mogherini e ka pisk tani, ka abuzuar me detyren -kjo eshte akuza me e lehte qe mund ti behet. Te shohim sa do denohet. Se si I ndajne jo po institucioni – jo po ajo I tha nga vetja .. Ju shikoj fitues ne Qershor . Hahahahahahaaaaaaaa

 19. Liu says:

  To hash koqen e mutit o thuthuq o te dhjefsha surratin o turi mut ti lulezim basha dhe te gjithe ata qe te vijne mbas. EDI RAMEN e duan gjithe shqiptaret

 20. Spartaku says:

  Ti hani koqen e mutit Edi Rames ju o felliqesira te Pd-ke.Edi Rama do fitoi thelle se po e ndihmoni ju me shume duke ngritue nervat e shqipareve me padrejtesit qe po beni.Nje fitues i zgjedhjeve nuk hiqet zvarre kurre,se ka vediktin e popullit qe mbron.Populli e ruan ate qe zgjedh,dhe heq zvarre ata qe kerkojne ta kundershtojne ate.Mjer ju qe nuk po e kuptoni se ku po ju çon mushka.Drejte humneres jini.

 21. Vesi says:

  Ende nuk e di ky gagaci se vota eshte mbi te gjitha. Ne Qeveri, vjen me vote dhe iken me vote. Prandaj shkoni ne fushate, kerkoni votat, fitoni zgjedhjet dhe pastaj hajde beni ligjin. Dhe ne cader ejani, beni domino, shikoni TV, beni muzike DJ, kerceni, shani dhe kercenoni, po ta dini qe aty asgje nuk fitoni. Nuk rrezohet qeveria me nje cader, or tej!

  1. RRUSPIJA RIPJELLJES says:

   o ripjellja..ju boni moral palokes per fjalorin por??? lexojini edhe i here ca keni shkrujte..fjalori juj e kalon 1000 here ate te palokes..te fala km ed palle rames

 22. ta says:

  edi rama duhet rruajtur,se ke dhe te vrasin,jane bere si egerrsirat,mbroni ramen.

 23. ta says:

  edi rama duhet rruajtur,se ke dhe te vrasin,jane bere si egerrsirat,mbroni ramen.gazeta tema beju serioz?

 24. Igli says:

  Une mendoj se ka ikur koha e kesaj gjuhe. NJerezit nuk mund te eksitohen me, me fjalor te tille, per terheqje zvarre apo carje kafkash. Jemi shume pak per te pasur kete urrejtje

 25. niko says:

  o paloq o malok i trash

 26. Taulanti says:

  Paloka…
  Ne 18 Qershor fare-fisi juaj do marre fund!!!
  Beje copy-paste kete,se do i duhet gjake-njenjesve te njet me ty…dmth serbeve.
  Uroj nga zemra dhe lus zotin qe ne 18 Qershor mos te futeni ne zgjedhje!
  ……………………………
  Ne keto zgjedhje Sllogani i PS-es duhet te jete….” Shqiptar Shtypni Kazanin!!!….sdo kemi nevoje as per kanalizime te reja me!

 27. agron says:

  nuk ka flok
  e Edi Rama

 28. lulja says:

  Injoranaca i ka kaluar kufijte, pa lere se nuk di çfare thote ky gojeçi Paloqe. Po mire, o Paloqe, Rames i kane rene floket, ti i ke floket, tani sipas thenies tende kush do terhiqet nga floket se ai s’ka? Kujdes se meqense ke ngelur dhe pa loqe ti Paloqe, mos kerkon ti marresh dhe loqet Rames. Te çuditshem jeni ju pjelle e atij stani! Forca çadra e Saliut qe ka filluar e bie era shurre e mut se s’ka ngele gje tjeter! Por mos kujtoni, ate qe kerkoni do merrni se perendoi koha e maskarenjeve.

 29. taraboshi says:

  Palok ju te P D se gjithmone i keni vjedhur zgjedhjet prandaj i paragjykoni edhe te tjeret 4muaj para zgjedhjeve se gjoja PS ja do ti vjedhe zgjedhjet prandaj ate qe keni bere ju mendoni se e bejne edhe te tjeret.Ndersa per ate qe thoni ju do ta nxjerr per flokesh nga zyra jam dakort me ty qe pikerisht ti ta nxjerresh nga zyra por ta po te takon me prit pak sa ti rriten floket .

 30. Agimi says:

  Nuk e di ato njerez ne caderdhierve, a firmosin ne bordero per 50 mije leke te vjetra qe marrin? A firmosin diku cdo dite qe shkojne atje? Hajde blerje te njerezve budallenj hajde….njerezit qe shkojne mbrapa shalngjiturit pabyth, lulushes, jane llumi I Shqiperise. Te shofim sa do ju vleje lekura kur te kerkoni nje vize ne USA, sa do e merrni ore bazhibozuke te shitur.

 31. Ladi Luke says:

  Sidomos ky Paloqa ta rruan,Perdor bica kulitativ per rroje ky me koqja pas lulushit

 32. Emigranti SHBA. says:

  Vetem partit fashiste e naziste , kan ne filozofin e tyre dhunen dhe luften. Duket se thirjet e sali kriminelit, per armatosjen e qytetareve dhe marjen e pushtetit me dhun, ka frymezuar benjaminin e tij, lulushin. qe theret nga cadra e harxhinjeve, shponi gomat emakinave, thyeni xhamat, qellooni e nxirni me grushte e shqelma nen punesit e shtetit , keshtu ne kor Loqet, paloqet , nokat e fundurina siketa, bejn presjone e sillen si bagabond e rrugac. Ju as ate te menezit qe ben Rama se kini hallall. Mos luani me zjarin , se provikimet qe mundet te beni,dotu han koken tuaj. Vazhdo zoti Rama , mos u terhiq nga asnje rreforme,per te cilen ke mbeshtetjen e shumices te shqiptareve dhe nderkombetareve me ne krye SHBA, BE. Beni cesht e mundur te kethehen ne parlament deputetet e pd, nese vazhdojn te sabotojne si deri me sot rreformen, Lulezim Basha e Sali Berisha, bashke me Meten, opozit kini PDIU partin e Cameve te SHpetim Idrizit, esht cdo gje kushtetuse. 95 perqind e shqiptareve duan rreformen ne drejtesi. Sabotimi i tyre dote deshtoi me turp, perpara deshires te shqiptareve.

 33. alban says:

  PD-istat jane shune te shqetesuar se po i konsumohen parat e vjedhura e nga vettingu. Fajin nuk e ka Paloka, por Edi. Nese fjalet e Palokes jane te kundraligjeshme (dhune, fyerje), Edi duhet ta denoncoj Paloken dhe kush do tjeter.

 34. patrijot says:

  Partite ne Shqiperi jane aset mu…dhe jo aset kombetar.Jane aset hajdutash te pa fytyre te komanduar qe te dyja nga BLLOKU
  Shaban Murati
  4 orë ·
  Këshilla për miqtë:
  Ata, që nuk e kanë kuptuar ende si funksionon Katovica në Shqipëri, mjafton të shohin sot në skenën politike të Tiranës një familje të njohur të ish-Bllokut, ku njëri vëlla i bën projekte kryeministrit të opozitës, kurse vëllai tjetër i bën projekte kryeministrit të pozitës, xhaxhai i ulet në prehër kryeministrit të opozitës, kurse nipi i ulet në prehër kryeministrit të pozitës. Paratë dhe tenderat qarkullojnë në rrugën dykalimshe pozitë-opozitë dhe përfundojnë në Bllok.
  Edhe Katovicën Shqipëria e ka karikaturë.

 35. alphade says:

  Paloqe ! Me ne fund i hengret mutin e mengjezit Rames ! Delenxhinj,
  Rinovoni banden dhe kthejeni ne shinat e nje partie ! Lereni plakushin
  e pjerdhur e te lajthitur ne shemtirellekun e tij ! Nje kerrme e qelbur
  politike qe kundermon e qelb tere mjedisin shqiptar ! Kur del e flet ne
  parlament tremb tere femijet e Shqiperise !
  Ju pershendes me ”Letren e Zaporozhjeve Drejtuar Sulltanit te Turqise ” !!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *