Federica Mogherini: BE është gati, lëvizja i takon politikës shqiptare. Kushti kryesor, vettingu

Shefja e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini ka deklaruar këtë të hënë në Bruksel se i ka informuar ministrat e Jashtëm të BE-së mbi vizitën në Tiranë dhe në vendet e tjera të Ballkanit.

Në një konferencë për shtyp, zonja Mogherini përsëriti të njëjtin mesazh si ai në kryeqytetin shqiptar.

“Bashkimi Evropian është gati, tani i mbetet politikës shqiptare të nisë konkretisht reformën në drejtësi, duke zbatuar kushtin kryesor, procesin e vettingut”, ka thënë Mogerini.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Federica Mogherini: BE është gati, lëvizja i takon politikës shqiptare. Kushti kryesor, vettingu”

 1. Lennard says:

  O Politikane te Qelbur !! A ka mesazh me te qarte???

 2. Lennard says:

  O Politikane te Qelbur !! A ka mesazh me te qarte???
  Nuk je dakord me mesazhin Z.Moderator??

 3. butrinti says:

  C’na duhet Mogherini , ne duam mesazhin e Berish -Bashes . Keta jane shqiptar . Te huajt jashte shqiperise.

 4. Atdhetari says:

  Poshte BE e korruptuar dhe e shkaterruar

 5. balliu says:

  hani carin e serbit tani!!!
  popull dele!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *