“Realizimi i Vettingut, fillimi praktik i reformës në drejtësi. S’mërzitet vetëm çadra e Saliut, por dhe Athina e Beogradi”

Avokat Spartak Ngjela ka qënë vërtetë i ashpër në lidhje me ata që do të jenë subjekti i parë sipas tij, i reformës në drejtësi.

Duke qënë optimist për faktin se sot nis realisht zbatimi praktik i reformës në drejtësi, pra me ngritjen e komisioneve të Vettingut, Ngjela thotë se mëzitje ka çadra e Saliut por dhe në Athinë dhe Beograd.

Sot, me realizimin e vetingut, dhe fillimit praktik të Reformës në Drejtësi, nuk mërzitet vetëm Çadra e Saliut.

Sot mërziten edhe Athina dhe Beogradi.

Nesër, pasi të dëgjojnë edhe mendimin e Bashkimit Europian për pozicionin kyç të Shqipërisë dhe të mbi shtatë milionë shqiptarëve, që sipas BE, janë aleatët e vetëm properëndimorë në Ballkanin Perendimor…. të tria palët do të mërziten edhe më shumë.

Mirë Athina dhe Beogradi që shqetësohen se po merr fund historia antishqiptare e Ballkanit – po Çadra Sali ç’ka, pse mërzitet?

Janë bashkë kundër vendosjes së drejtësisë në Shqipëri.

Por Reforma në Drejtësi, sot fillon rrugën e sigurt,

Suksese të gjithë shqiptarëve në këtë etapë të re që po nis”, shkruan Ngjela në rrjetin social.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në ““Realizimi i Vettingut, fillimi praktik i reformës në drejtësi. S’mërzitet vetëm çadra e Saliut, por dhe Athina e Beogradi””

 1. Klimax says:

  Ky idioti mendon se boten nuk e ze gjumi per “vettingun shqiptar”!!!!!!!!
  Mire ky ka pjerdhur me kohe, por ti, Mero, nuk besoj te mos kuptosh se njeriu jashteqitjet e tij te perditshme i ben ne nevojtore dhe jo ne nje faqe gazete??!!

  1. NjeQytetarOptimist says:

   Po po idjot eshte ai.. I vetmit qe I ka dal llafi..

 2. NjeQytetarOptimist says:

  Brravo Ngjela e ke thene qe ngahera.. Ishe I vetmi.. Shume kohe eshte pritur. Shpresoj dhe vetem shpresoj qe tsunami te filloj menjehere ne ate palo sistem drejtesie..

 3. Lennard says:

  Merre mbrapsht fyrjen Z.Klimax.Idiot na qenke Ti ,qe te djeg fjala e Z.Ngjela.Po ashtu eshte tek Vetingu e kemi shpresen te gjithe .Bile dhe Europa Dashamirese e ka drejtuar interesimin per kete ceshtje.FLM Z.Ngjela per analizat efikase dhe shprese-dhenese.

 4. hans says:

  Po pse more zotni.KLIMAX…perse e fyeni tjetrin ?
  Ne se nuk te pelqen ajo qe thote avokati….shprehu pro apo kunder…..por aresye per te fyer ?….une nuk e kuptoj.

 5. Ore klimax je ndoshta nje maloke nga ato te saliut ti qe do ju vije dita shume shpejte se po e mbani shqiperine penge nga korrupsioni ju te gjithe te partise demokratike jeni kriminela hajduten e ropet kete popull bete me popullin cfare ju donte bytha por tani ska me i erdhi fundi dhe me vjen keqe per ca maloke qe rrijne e i bejne serenate saliut se sjane ne gjendje ta kuptojne planin e saliut turpe te isha atje ne shqioeri do ta mareja zvarre ate sali shkerdhaten me familjen e tije dhe ta shikonin e gjithe polulli kete maskara qe e varferoi me shume kete populle kete kelushe serbi pir erdhi dita dhe do ta shikojme se si do perfundoje ky saliu me te gjithe kriminelet e vete dhe me te gjithe familjen e vete do ti shikojme reofte europa qe po ja ndihmone se jemi nje popull i vujtshem vetem tradhti ne politike kemi pase

 6. nord.al says:

  Bravo z. Ngjela, je vetmi qe na jep vertete kurajo. Mos u merzit nga fjalet e Klimaxit se ai duhet te jete komplet idiot.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *