REPLIKAT/ Qytetari: Na e bëni mirë, kur s’ju marrim zvarrë. Rama: Këshillohu me ndonjë si të dalësh nga kjo situatë…

Në postimet e fundit në faqen e tij në FB, kryeministri Edi Rama ka shkëmbyer disa replika me komentuesit.

Replikat:

Qytetari: O ram po mir ja bone kti poplli kur sju vin mren nparlament me ju kap zvarr me ju gjujt kosh meturinash se e more nqaf ket popull

Rama: Pse Genci ne tre vjet e gjysem nuk eshte bere asnje pune e mire thua?! Ishim me mire thua kur energjia vidhej, borxhet nuk paguheshin, diplomat merreshin pa shkuar ne shkolle, kriminelet terhiqni per hunde policine dhe policet shtynin makinat pa karburant?! Vertet thua ishim me mire kur s’kishte as aspirina a batanije neper spitale e kur ndertohej pa leje kudo gjithe diten e dites?! Nuk di ç’te them po nese ti vertet mendon qe ishim me mire, mbase duhet te keshillohesh me dike se si te dalesh nga kjo situate!

Qytetari: Po shoku kryetar ashtu është: Për mirëqënien e qytetarëve, në raste të vështira u vjen ndihmesë. Siç është rasti i heqjes së patentës. ( rasti konkret 119-km tr-dr,) gjobë,dhe heqje e pikëve. Ku është mbrojtia këtu? 3-penalizime,që të nxjerrin ilegal. Mendoj që të jetë në ligj edhe burgosja. Votën e meriton.

Rama: Devis Dejvis çfare lidhje ka shkelja e ligjit me mireqenien se nuk te kuptova?! Shko provoje te shkelesh ligjin me veture ne nje vend tjeter dhe e sheh se çfare mbrojtje te ben shteti! Keto jane rregulla qe jane kudo dhe si kudo jane vendosur edhe ne Shqiperi. Te pershendes

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/koment-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/koment-1.jpg","attachment_id":644055},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/koment-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/koment.jpg","attachment_id":644056}]

5 komente në “REPLIKAT/ Qytetari: Na e bëni mirë, kur s’ju marrim zvarrë. Rama: Këshillohu me ndonjë si të dalësh nga kjo situatë…”

 1. Dritan mete says:

  Siti edison e ke thene mire qente le te Lehin karvani te shkoje perpara se keta cadragite nuk i pelqejne ligjet duan rrumpadhen te kujtohet cfar te thoshte polici 5milek per salen o 2 milek per lalen keta jane keta

 2. santiago says:

  Edo…mos u merr me katunare ..ai po thote se pse me heqin patenten kur une shkel rregullat ,hajde meru vesh me Maloket

 3. Spartaku says:

  Ka kometues koke boshe.Por koke boshet e pa, tru jane ata te çadres. Te gjithe shtetasit duhet te mesohen me ligjin,ta kuptojne dhe pastaj t’a zbatojne.Ligjet jane gjithemon ne favor te shtetasve.

 4. maximus says:

  ku behen njerez keta njerez te trashe, a e pate pardje ne shkoder me ate grupin qe mblidhte taksa njesoj si mafia italiane, qeveria i arestoi, dolen tregtaret e trashe njerez primitive dhe u dolen ne mbrojtje hajduteve, ne i jepshim vete leket , per te na mbrojtur thoshnin, ajde bej shtet me keta njerez primitive, nuk kuptojne keta injorante, qe sot ai grup ishte vetem 10 veta, dhe kerkonin 30-40 mije lek ne muaj, po neser kur keta te formonin nje armate , sa leke do te kerkonin???.

 5. VITA says:

  DUA TJU TREGOI DICKA ,UDHETOJA NGA TIRANA NE GJERMANI, ERDHEN 3 PERSONA NJERI U UL ME MUA 2 NE KRA,AI QE U UL ME MUA PAS PAK ME PYETI KU SHKONI NE MÜMICH I THEM ,ATA DY TETJERET FILLUAN TE FLISNIN ME SJUATDESEN ME DEMEK ANGLISHT AJO SPO KUPTONTE I THEM ATIJ QE ISHTE ULUR ME MUA ATA SPO I KUPTOI UNE KUR FLASIN SHQIP PA GRAMATIKE FLISNN SHUM TRASHE ME ZE TE LARTE, ,E DINE GJUHEN ANGLEZE THA AI PO SHKOJNE NE ELSINIKI ,TE DY SI TE PALARE ,BUZET SI ME GJIZE,I THEM AT BURIT PSE PO SHKOJNE KANE NJE MBLEDHIE PERFAQESUES TE SHQIPERIS MOS I THEM A SKISHTE TE TJERE VAZHDOI UNE ,LE QE E KA MBUSH SALA ME INJORANTE PA SHKOLLE ,ME DPLOMA FALLCO ,QE KU SHKOJNE NA FELLIQIN,.. NE KETE KOHE KUJTHEM E PYES ZOTNINE KISHA NJE ORE QE SKISHA LENE FJALE PA THENE,, PO JU KU SHKONI ,AI ME PA DHE THA SME NJINI I THEM JO ,KAM QENE DEPUTET I PD. I THEM PO TA DIJA KUSH IFHIT NDOFTA SDO SHAJA AQ KEQ PO MENDOI SE THASHE TE VERTETEN, KETE QE SJKRUAJTA DUKE DALLLMIIN E KUADROVE NE KOJEN E SALES,DHE SI JANE TANI ATA QE PERAQESOJNE VENDIN TANI KETO 3 VJET KA NDRYSHM PER MIRE NE TE GJITHE DREJTIMET

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *