Terror në Shkodër, dy të armatosur mësyjnë një banesë, dyshohet hakmarrje

Një çift të moshurish në Bushat të Shkodrës kanë përjetuar çaste tmerri.

Dy persona të armatosur kanë hyrë me dhunë në banesën e tyre duke i kthyer të gjithë orenditë shtëpiake përmbys.

Ata kanë kërkuar me insistim  djalin e shtëpisë ndaj të cilit dyshohet se kishin një hakmarrje të vjetër.

Mësohet se para pak kohësh  ky i i fundit kishte dalë nga burgu.

Pasi kanë kryer një  kontroll të imtësishëm në të gjithë banesën, agresorët kanë ushtruar terror mbi  të moshuarit për të mësuar nga ta vendndodhjen e djalit të tyre.

Të traumatizuar nga ngjarja, çifti ka bërë denoncim menjëherë në Policinë e qytetit.

Efektivët kanë shkuar menjëherë në vendngjarje ku po punojnë për kapjen e autorëve.

Momentalisht hetimet paraprake janë orientuar në pistën e hakmarrjes.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Terror në Shkodër, dy të armatosur mësyjnë një banesë, dyshohet hakmarrje”

 1. adolfov hitlerovic gjermanovski says:

  kta jan ata “t fortet” qe kur kalojn nja 10-15 vjet ne burg masanej,per ksisojlloj “fortlliqesh”,dalin n gazet me gazetareshat e kronikave kurjoze ne intervista nga burgu duke thon :”jo po ishim t rinj atehere,jo edhe ca alkool a bar,se e kan fajin politikanet qe na armatosen duke hap depot e armve ,dhe ne nuk gjykuam,po duhet te behet anmisti ,se neper bot denimi perjet mbaron pas 10 -15 vjetsh,,,” e pordh gamori si puna e ktyne.
  sepse,tash,shesin pordh me arm.
  por kur marrin burg perjet fillojn dhe qurraviten si zagar mejhonesh.
  shkerdhatat!
  pordhacet!
  se,kur I del perpara nanji hunlesh,hapin bythen si bythqimat,por kan gjet ca pleq t pafuqishem dhe I tregojn muskujt atyne.
  dhe kshtu sillen shkodranet “krenarija e qytetarnis shqiptare”! vaj hallit sesi sillen resti I shqiptarve.
  komb bythqi!
  perfitojn qe perkrahen nga amerika dhe perendimi jo per vlera qytetare dhe civilizuese a progressiste,por per fatin gjeostrategjik qe kan. jan ne pozicjon gjeografik te atill qe duhen trajtu ashtu sikurse po I perkrah perendimi.
  por,a behet majmuni njeri? s behet edhe shqiptari kurr I civilizu.
  dhe,kur interest gjeostrategjike te ndryshojn dhe bota do te priret jo nga ajo “ti je miku I’m dhe in mbaj anen tende”,por nga ajo “ti je I zhvillu I civilizu,dhe in do behem me ty qe te perparoj njerzimi keshtu”,pra kur aleancat nderkombtare te ngrihen jo mbi baza miqsore racore por mbi baza morale etike,pra kur e mira te triumfoj,atehere normal qe e keqja shqiptare do te perbuzet,harroet,nencmohet dhe lihet ne bodrum si nje vjetersire e mykur.
  atehere shqiptaret komb pordhac dhe I ndyr do te marrin fund. atehere s do ngjojm mo shkodraleca karkaleca qe shesin pordh si dordoleca…
  rrac e ndyt! qe qelben planetin nga pordhnimi mbarkombtar!
  ti hyjsh me ushtri si ato kryqezatat romake te lashtesis dhe ti besh skllever per pun krahu. kte duhet me ja bo shqiptarve. kush s prano dhe s puno si skllav,beje sapun per qent.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *