Marotta konfirmon Allegrin: Qëndron 100%

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Për të interesohen Barcelona dhe Arsenali por Massimiliano Allegri sipas të gjitha gjasave do të vazhdojë të qëndrojë te Juventusi. Tekniku livornez ka një kontratë që i skadon me klubin bardhezi  në 2018-tën por sëfundmi është folur shumë për një largim të mundshëm të Allegrit nga Juventusi gjatë kësaj vere. Zëra këto që janë hedhur poshtë në mënyrë absolute nga drejtori i përgjithshëm i kampionëve të Italisë, Beppe Marotta.

Ky i fundit në një prononcim për mediat italiane la të kuptohet që nuk ka asnjë shans që 49-vjecari italian të largohet nga bardhezinjtë. “Jam 100 % i sigurtë se do të vazhdojmë bashkëpunim me Allegrin edhe sezonin e ardhshëm”, deklaroi Marotta. Trajneri toskan e drejton Juventusin që nga vera e vitit 2014. Allegri ka arritur të fitojë 2 herë kampionatin dhe 2 herë Kupën e Italisë me ekipin torinez, ja ka dalë ti cojë bardhezinjtë në finalen e Champions-it në 2015-tën dhe aktualisht është duke zhvilluar një sezon të shkëlqyer, me Juventusin që po ecën me një ritëm fantastik në të 3 kompeticionet ku merr pjesë.

Interisimi i Arsenalit është shumë i madh por duke iu referuar deklaratave të fundit të Marottës, mesa duket e ardhmja e Massimiliano Allegrit do të vazhdojë të jetë në Torino, edhe pse në Londër nuk janë dorëzuar ende dhe do të shpresojnë deri në fund të këtij sezoni te firma e 49-vjecarit nga Livorno.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *