REPLIKAT/ Komentuesi: Aty ku banoj unë çobanët po futen në arsim. Rama: Pse të kanë shqetësuar kaq shumë

Pas videos të publikuar nga Edi Rama në profilin e tij në Facebook në lidhje me pjesëmarrjen në aktivitetin për 7 Marsin në mësonjëtoren e parë të gjuhës shqipe, kanë ‘shpërthyer’ komentet pa fund të qytetarëve në lidhje me arsimin.

Sigurisht një pjese të tyre kryeministri ka zgjedhur që tu ktheje përgjigje.

Qytetari: o zonje vec nje veretje te vogel te bej,,qe flisni cfare kane shkruajtur ? ministrja mund te flase dhe pa lexu,,,ministrja duhet te flase rrjedhshem,,,?

Edi Rama: Ilir ke ndonje verejtje per ato qe tha ministrja?

Qytetari: Cfare reforme po thua ne arsim jo ketu ne ku banoj une po behet reforme se kush coban ose cobaneshe te futet ne arsim nese keni kurajo mund ta verifikoni

Edi Rama · Ku banon ti Haki dhe kush jane konkretisht “çobanet” dhe “çobaneshat” qe te paskan shqetesuar kaq shume?

Qytetari: Po kuje qen tash kater vjet apo tani Jan votat ti vukarejte ke fut ne burge tani thua do beh shiprin

Edi Rama  Nikoll, une ketu kam qene, ketu jam dhe ketu do jem, ti ku ke qene qe me pyet?!

Qytetari:  Paga e mësuesit në vendin tonë është qesharake aty duket edhe niveli i arsimit tonë që nuk njihet në asnjë vend të Botës . Keqardhje për themelin e dijes dhe të ardhmes, Mësuesit e nderuar.

Edi Rama Paga e mesuesit ne vendin tone eshte krejt e krahasueshme me pagen e mesuesit ne rajon!

Qytetari: Me keqardhje por më dobët se sot arsimi nuk ka qënë asnjëherë në vendin tonë. Brravo ju që e kujtoni këtë ditë . Korça është djepi i kulturës Shqiptare.

Edi Rama: Gabon Tonin! Arsimi ne vendin tone ka filluar te rilinde dhe kete tregoi edhe testi nderkombetar Pisa2015

Qytetari: Bravo prer penalizimin e shum studenteve pasi paguan taksen tn nuk kane te drejte te fillojne sezonin

Edi Rama: Kjo eshte pa lidhje sepse nuk ekziston as nje takse per te filluar sezonin dhe as nje fillim sezoni qe varet nga taksa!

Qyetetari: Ky edi qe e doni ju ne pushtet akoma po ju mer shpirtin te gjith shqiptarve ore o budallenje kaq nuk kuotoni ju ore po he se po e mbajti dhe 4 vite te tjera ky edi do e shifni mir se qfar do ju gjej me ket kryeminister juve po he

Edi Rama: Po pse ty Agron cfare te ka gjetur per shembull?

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në “REPLIKAT/ Komentuesi: Aty ku banoj unë çobanët po futen në arsim. Rama: Pse të kanë shqetësuar kaq shumë”

 1. ILIRIA says:

  Epo ketu ne Shqiperi cdo gje behet shqiptarce psh. policia e tatimet e doganat jane mbushur me cobane, arsimi eshte mbushur me cobanesha, ministrite mehajduta e kriminela, parlamenti me kryehajduta e kryekriminela , kryeministria me piktora e te pa afte, presidenca me sakater e handikapat per uturak dhe dihet pastaj si do ti veje halli Shqiperise me pasuri kombetare mbi toke e nden toke. Faleminderit

  1. Celo Mezani says:

   Keto qe permend ti si cobane perbejne mbi 10% te te punesuarve ne Shqiperi. Po ti shtosh keto edhe numrin e shqiptareve qe merren vertet sot me bageti, i bie qe qenkemi Republika e Cobenjve.

   Shurdhi i therret te tjereve “o shurdha”, budalli u thote te tjereve “o budallenj”, hajduti i quan hajduta te gjithe.
   Besoj qe e kuptove idene, se cobanet jane kopila te zgjute dhe ta kapin shpejt mendimin.

  2. albi-stanit says:

   O ILIRIAAAA,,,kush ti ka thene ty keto ,,,ai qytetari apo katunari digjiitali i saliut,,,,,hap syt o qorr, se jemi shume e shume me mire kur qeveriste shqupi sali,,,do shtet,ky eshte shteti,,,do qeverisjen e sali shqupit , shko ke cadra lulit ,,se esht bo si cadra e gabelve,,,dhe shko bo nai koment anej nga panorama,,,

 2. Bushi says:

  Shume mire qe kryeministri Rama nderon mesuesit me rastin e 7 marsit.Reforma ne arsim eshte nje nga reformat me te mira deri sot.Kushe flet keq per kete reforme,flete me gojen e qelbur te Sali Berishes,qe atij, gjithemon puna e mire te tjereve i duket e keqe,dhe puna mizerabel e tij i duket e mire.Me Edi Ramen shqiperia do ecin perpara,fal reformave shume te rendesishme qe jane mare dhe ato qe do meren.

 3. butrinti says:

  KE TE DREJTE O ILIR I ILIRISE . TI VETEM ME COBEN JE TAKUAR PRANDAJ SKE SI FLET PER TE TJERET. NDERSA PERSA I PERKET KRIMINELEVE TE PARLAMENTIT KA NJE PROJEKT NDERKOMBETAR QE PERMBLIDHET TE REFORMA E DREJTESISE QE ESHTE PLANIFIKUAR TI PASTROJ ; POR QE MIQT E TU NU E DESHIROJNE .

  1. tomi says:

   Dhe qe deshtoi qe ne tentativen e pare….

 4. Shqiptar says:

  Per ata qytetare qe po i ankohen z. Edi Rames, per arsimin! Po ku ishit deri dje ju ore Bandille, o ju qe sdini te shkruani gjuhen e bukur shqipe, e po i ankoheni se po shkojne cobanet ne arsim e nuk shikoni veten qe sdini te shkruani? Arsimi nuk u shkaterrua keto tre vjet, por eshte pasoje e politikes se gabuar qe mbas ..90es nen drejtimin e lavdishem te PDse,qe shkaterroi cdo gje ne Shqiperi perfshire dhe arsimin. Dhe tani qe po mundohet te vihet shteti ne binare, na dilni ju e na ankoheni se u shkaterrua arsimi e po shkojne cobanet ne shkolle. Hapini syte e shikoni se po behet shtet, te funksionoje ligji,qe te jemi te gjithe te barabarte para tije, e jo rrumpalle sic do saliu me banden e tij, e qe te livadhisi i biri si te doje.

 5. RRUSPIJA RIPJELLJES says:

  o ripjellja …lajmroni ket pallen qe osht km..se ka mor vesh ala hajdari..jasha surreli zgjohu

 6. Plaku Xhuxhumaku says:

  Ky eshte me budall, se ata qe i bejne pyetjet. Aq nuk duron qe t’i thone ndonje llaf kunder saqe harxhon kohen duke u marre me lloj lloj komentesh koti, medemek tregohet kadosh ne pergjigje, si me thene ua hudh, tamon si cun Tirone, po nga ata te vertetet ama. O krye palle, drejtimi i shtetit ehte tjeter gje. nuk eshte te kthesh pergjigje per cdo rrote mulliri qe rrokullisin dunjaja ne facebook apo ne tweeter. Torrollak.

 7. SHQIPTAR says:

  po ca i pergjigjesh ketyre mer edi,,,ky sdi te shkruj akoma,,,mjafton te shikosh komentin,,,tok xanun,,,,

 8. Jimi says:

  Or Plak! Ke te drejt, shteti nuk drejtohet keshtu, sic ben Rama qe edhe pse eshte duke shkuar ne pune te vete, te dalin perpara disa “qtetare Tirone” e ta “perkedhelin e ta miklojne” me fjale shume te “embla”, si Rama te q….a nenen! te q….a motren! , do te terheqim zvarr! Ka dashuri me te madhe se kjo? edhe ky kryeminister pa pike turpi nuk begenis qe gjithe kete “dashuri ” qe kane keta “qytetare ” ndaj tij nuk di si t’ua shperblej ?
  Qeverisje i them asaj te qoftelargut un or lum mIku! Qe diten per diell i palosi 4 cope (qytetare)! Ai nuk u la fare kohe atyre qe te shprehnin “dashurine” e madhe qe kishin per te, pasi ata jo qe nuk munde ta shikonin dote ku ishte ngujuar udheheqesi yne i dashur , por edhe pertej gardhit sic ishin me duar ne xhepa u dha nje “puthje te nxehte ” saqe te gjithe ata qe e pane i mbushen syte me lote nga “dashuria” e madhe qe tregoj udheheqesi yne i dashur i partise e i shtetit, ndaj qytetareve te vete!
  Vetem keshtu drejtohet e mbahet shteti or lum miku!, jo sic kerkon ta drejtoj Rama, i cili kalon para caderes se qoftelargut dhe nuk i mer leje askujt!? Ku jemi ketu? ne hanin e Bobos!? Po c’kujton ky “palo kryeminister” se para asaj cadereje te sulltan qoftelargut , munde te kaloj kushdo dhe pa ferman?

 9. like says:

  me fal km por PISA Nuk informon per shqiprine.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *