Shpëtim Nazarko: Mjaft me çadra. Ata që mendojnë se vettingu bëhet për gjyqtarët, janë budallenj. Vettingu do presë koka politikanësh

I ftuar në “Dritare me Rudinën” drejtuesi i Konica.al, Shpëtim Nazarko tha se çadra e PD-së nuk ka lidhje me problemet e vendit.

“Historia e çadrës nuk ka lidhje me politikën.

Ka lidhje me problemet e brendshme të Partisë Demokratike që do të agravohen më shumë pas zgjedhjeve.

Teknikisht këto zgjedhje janë të mbyllura, sepse historikisht e majta, PS dhe LSI kanë marrë më shumë vota sesa PD.

Ky vetting nuk bëhet për gjykatësit. Bëhet për politikanët.

Ata që mendojnë se vettingu bëhet për sistemin gjyqësor, janë budallenj.

Vettingu është prerja e kokës së politikës.

Unë kam një propozim, që të dy palët të ulen bashkë dhe të marrin një vendim; të përzënë militantët dhe të marrin disa të rinj dhe të depolitizuar që numërojnë kutitë e votimit.

Le të jenë dhe gjimnazistë, por kjo është e vetmja mënyrë për të bërë zgjedhje të besueshme”, tha Nazarko.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Shpëtim Nazarko: Mjaft me çadra. Ata që mendojnë se vettingu bëhet për gjyqtarët, janë budallenj. Vettingu do presë koka politikanësh”

  1. maloku dixhital says:

    Hahaha po ku ka të depolitizuar në vrimë bythe që quhet Shqipëri !?

  2. ela says:

    o shpetim diten qe ilir meta ,sali berisha,do paguaje gjithshka atehere ka vetting

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *