PERGJIMET/ “Tanëve merru lekt, q** ropt”, bisedat e gjobvënësve për tregtarët e Shkodrës

Gjykata e Krimeve të Rënda ka lënë në burg kreun e bandës së gjobvënësve Muhamet Lici, 6 anëtarë të bandës, ndërsa ka vendosur arrest shtëpie për 2 të tjerë, për shkak të moshës së mitur.

Hetimet e përgjimet që kishte kryer Prokuroria ishin të pakundërshtueshme dhe provonin se Lici mblidhte paratë e  tregtarëve dhe ishte ai që vendoste dhe sa do u merrej për individ.

Muhamet Lici me numër telefoni ****8777 në fund në  telefononte personin me emrin Bukel me numrin ****4555 me te cilin zhvilloi bisedën për mbledhjen e parave, raporton Shqiptarja.com.

PERGJIMET

Lici: Alo

Bukeli: Ku je mor?

Lici: He mor Bukel, njitu në shpi

Bukeli: A ikim e marim leit atje?

Lici: Shko mor, prit mor burrë. Kur kanë ardh sot a?

BUkeli: Hë

Lici: Prit mor, ca me ikë te ai, q…. ropt se na myte ropt

Bukeli: Eee

Lici: Duhet me e shtir he burrë e se nuk iket në ajër hë burrë

Bukeli: Me ikë me marrë lekt mor djalë, me grumbullu lekt

Lici: Eee?

Bukeli: Kena me ikë me grumbullu me marrë lekt

Lici: Po pra po

Bukeli: Ose ikim ndac ma mirë nesër paradite

Lici: Po shko ti more burrë se s’shkon të njitesh

Bukeli: Mir, kujt e kujt kena mi marrë lekt?

Lici: Tanve mor burrë aty

Bukeli: Po atij Amirit sa lek kena mi marrë?

Lici: 20

Bukeli: 20 eee?

Lici: Po, hajt se shkojmë bashkë, shkojmë bashkë, prit sa të veshem hej burrë

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “PERGJIMET/ “Tanëve merru lekt, q** ropt”, bisedat e gjobvënësve për tregtarët e Shkodrës”

 1. Labi says:

  Sunite grabitçare qe nga Anadolli u zhvendosen ne Arberi, Muhamuti, Mustafmuti keta jane.

  1. arbeni nga tepelena says:

   Po se vetem sunitet e bejne.ketu ne greqi jane jorgo dhe ketu ku jam une nuk ka asnje bythe te mos paguaj gjoben.

 2. WEB1 says:

  A mortja per qytetaret shkodrane ,dhe tregtaret qe mbahen, dhe mbrojne keto skorje te shqiperise .Shkodra qytet i kultures !!!gjoja !.Paskeni qene ca krahinore ekstremista qe se keni shokun,akoma me gjoba model mesjetar per te mbajtur me buke again e zones ,dhe rrojne me friken e perditshme sikur te jete shkodra zone lufte .Mire te ju behet kur mbani akoma skorjet e PD qe ju drejtojne ,se keta surrat majmunet shoket e tyre jane

 3. Abc says:

  O zot cfare surratesh!

 4. Fred Cola says:

  I ke rene pikes web1.. nuk kam cfare ti shtoj me shume.Te sgjuarit e kane lene Shkodren e gjore me kohe, tashi vetem skorjet e jizefines kuvendojne ate qytet.

 5. Zhos Profesionosti says:

  Turp per ata qe e quajne veten burra edhe aq me teper Shkodran. Ju a marrin leket edhe buken e femijeve 6 koke-shtrember edhe kur vjen puna te paguaani taxat hidheni si gjelat kunder cdo qeverie. Pale, ca koke-boshe dalin edhe ne TV edhe thone qe ju a japim leket me deshire se na rruajne mallin. Tipike mentalitet i te shtypyoerve edhe frikacakeve.

 6. lola says:

  perderisa ka arrit puna me prodhu shkodra xhepista ateher shkodra paska vdek.Prandaj ka shku ne ate derexhe shkodra qe zgjedh nje idiote te certifikuar per kryetare bashkie se i drejtokan zgjedhjet xhepistat.Gjynah,Na ishte nje here e nje kohe nje qytet me kulture te lashte …….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *