Veremosur i vrerosur, tru e shpirt i nakatosur!

Nga Bledi Mane

 

-Klithmë lebetitëse për analistin cinik Artan Hoxha-

Ke frike te hapesh televizorin se e njejta fytyre te shfaqet kudo, ne cdo kanal.

Flitet per ekonomine, Artan Hoxha fut hundet.

Debatohet per politiken, Artan Hoxha fut hundet.

Komentohet reforma ne drejtesi, Artan Hoxha fut hundet.

Argumentohet opozitarizmi, Artan Hoxha fut hundet.

Zgjedhjet ne Amerike, Artan Hoxha fut hundet.

Demarkacioni ne Kosove, Artan Hoxha fut Hundet.

Kriza ne Maqedoni, Artan Hoxha fut hundet.

Replikohet per futbollin shqiptar, Artan Hoxha fut hundet.

Konflikti ne Siri, Artan Hoxha fut hundet.

Koleksioni i ri i brekeve te Joni Peçit, Artan Hoxha fut hundet.

Flirti mes Marina Vjollces dhe Getoarit, Artan Hoxha fut hundet.

Nuk ka oreks Olti Curri, Artan Hoxha fut hundet.

I vjedhin Koço Kokedhimes ne Fier ilaçet e diabetit, Artan Hoxha fut hundet.

Fushe-Kruja e ka prishur doren me hashashin e ketij viti, Artan Hoxha fut hundet.

Shkon te çadra e opozites, Artan Hoxha fut hundet.

Blen gazetat ditore, Artan Hoxha fut hundet.

Lundron ne internet, Artan Hoxha fut hundet.

U ben squat bytheve Kim Kardashian, Artan Hoxha fut hundet.

Ndahen çmimet OsKar, Artan Hoxha fut hundet…

Dhe ta njihni ju kete Artan Hoxhen e vertete nuk do e besoni neper cfare trajektore ka kaluar:

Spiun i sigurimit te shtetit, deputet i PD-se, minister i PD-se, kelysh i bindur i Genc Rulit, kandidat i deshtuar per president republike, me shoqate joqeveritare qe perlan fonde, me universitet privat 2 dhoma 1 kuzhine, analist, keshilltar, biznesmen, lojtar.

E nese e mbani mend, cinizmi i tij arriti kulmin kur analizonte vrasjet makabre te 21 janarit 2011 dhe bente edhe ekspertizen e plumbave te cilet sipas tij kishin bere rikoshete.

Une e njoh dhe ia di hallet ketij spurdhjaku. Nuk eshte i lumtur sepse e mundon e djeshmja dhe sikletet familjare por kur kerkon te beje dhe audiencen bashkevuajtese te brengave te veta, ketu mekaton dyfish.

O Artan, Artan! Jo cdo njeri ta lepin ate vrer qe nxjerr cdo nate nga goja jote. Je i vogel te helmosh njerzit vitale te ketij vendi!

REMOTE_ADDR:[]

27 komente në “Veremosur i vrerosur, tru e shpirt i nakatosur!”

 1. kashi says:

  bravo bledi
  ke shume te drejt

  1. O.Pamuk: muslimonet shqipfoles jane vazhdimi i identitetit turk ne Evrope..... says:

   nje pis sunit qe i ben te ”gjitha” mjafton te mbijetoi…………………..ADN e vertet e nje arabi!

  2. Lugati says:

   paska lone barin anri e ka fillu pluhnin..ca ke kshu mer cun ja ke kalu dhe tak njgjeles +erjon braces + izet haxhise..ke i jave tu shkrujte ke tema..ca ka nodh do te boje lugati kryeminister nai deputet?????ruhu ciaua ripjelljes(erjon brace) se ta futi hahahaha

   1. Grigor says:

    Po ti ç’ne? Apo t’u hap barku per spiunet e diktatures? Jo, se e mban veten gjoja per antikomunist, por je bashkuar me mbeturinat e diktatures si Sali Katunaro-kinezi dhe Artan Legen Hoxha.
    Persa I perket Partise Socialiste, eshte e drejta jote demokratike te mos jesh socialist. Por nqs ke zgjedhur te mos jesh socialist, nuk duhet te jesh as me PD, sepse eshte nje parti qe I ka sherbyer kauzes se Enverit me mire se kushdo tjeter, duke nxjerre jashte lojes politike te gjithe te persekutuarit e regjimit komunist.
    Nuk ke aresye logjike te kesh asnje urrejtje per PS. Nuk ka asnje pergjegjesi per krimet e diktatures.
    Eshte PD-ja e cila ka ne krye nje komunist te thekur.
    Ke nje urrejtje patologjike we nuk justifikohet, perveçse faktit qe mund te kesh humbur privilege qe te ka dhene Sali Kinezi.
    E shani Enverin se na izoloi nga bota. Dhe me te drejte. Por atehere çfare llogjike ka qe te urresh nje parti e cila I ka hapur te gjitha dyert Europes, dhe mbeshtet nje parti neokomuniste si PD, qe po behet armike me Europen, njesoj si idhulli I Saliut?
    Duhet te thellohesh pak sepse ke krize identiteti.
    A je me Europen apo kundra Europes?
    Te ka lene Enver Hoxha me penallti, dhe vetem urrejtje ke per disa njerez me biografi komuniste. Pra ndjek po ate politike biografie we ndoqi edhe Enver Hoxha. Atehere pse e urrente Enver Hoxhen kur mendon vete si ai?
    Je tu fol keq, or çun.

  3. Mergim tari says:

   Por Bledi ka harruar qe Artan Hoxha eshte akuzuar edhe per VJEDHJE te bankes ne kohen e Sali BERISHES. E kam ndjekur gjyqin e tij, ka qene akuzuar bashke me nje bankier te mire me mbiemrin TRATARI dhe nje dy te tjere. Sinqerisht me vinte shume keq. Bankieret I dolen ne mbrojtje. Nje nga deshmitaret e mbrojtjes ka qene edhe Shkelqim Cani. Pasi deshmoi ne mbrojtje te ketij palaçoje, e pyeta z. Cani se a mundet qe deshmia e tij te ndihmonte. Me la te kuptoja qe ai perpiqej te ndihmonte nje kolegun e tij, nderkohe qe ne heshtje pranoi qe Artan Hoxha ishte fajtor, ose siç mund te quhet tani hajdut ose keqberes.

 2. Kris says:

  Te lumte Blendi! Shume e sakte! Kjo race e poshter njerezish eshte mbledhur rreth PD! Keta lloj njerezish do Berisha dhe Basha! Por te mos harojme se kush tradheton njehere do te tradhetoje serish! Edhe Hitleri i vriste spiunet pasi mbaronte pune! Shoku i armeve , Prec Zogaj, i qendron prane! Frok Cupi me tej,Fahriu me afer! C’e ka gjet Shqiperime e shkret! Po edhe vete Berisha apo Basha jene spiune te serbit!

 3. Aksi says:

  Aman o Bledi faleminderit qe thua me ze te larte ate qe mendojme te gjithe ne heshtje.

 4. nertilpoci says:

  Nje perle tjeter nga Bledi Mane! wauu me te mencur nuk ben nena!

 5. dhembeli says:

  Qenke prekur shume se te perflitet Komshiu, te ka dhene ndonje luge corbe. Te jesh Permetar eshte krenari. Por ti me ngjan si Skrapalli se fshati jot ate ka komshi. Turp qe ke rene kaqe poshte.

 6. Vizioner says:

  …dhe, komenton ketu, vecanerisht ne Editorialet e Mero Bazes, me pseodonimin “Skypion”!

 7. Taqi says:

  Duhen demaskua ca personazhe dhe sa fenomene, se Fenziu na i ofron si vlera ose rasti me i keq thote “publiku nuk merr vesh”!

  E ka kthyer emisionin e vet Fevziu si keto kafet e lagjeve me demagoge dhe injorant . . . .sepse Fevziu ose eshte i lodhur me punne qe ben ose eshte gazetar i paafte te zhvilloj debat konstruktiv, propozues dhe zhvillues.

  Tek Fevziu ka vetem Debat konstatues. MJERIM . . .

  Lidhur me Artan Hoxha, qartesoje per ke Artan Hoxha e ke, sepse me mbiemrin Hoxha eshte gjysma e Shqiperise, dhe Artan quhet edhe ai gazetari investigati . . . .cilesoje duke e demaskuar miun e hales . . .

 8. kili says:

  SKYPIONIT,mos i bini më qafë.!Ka sh.halle.
  Është i stresuar.Por tani edhe fucked-off.!
  VETINGU lale,VETINGU e lë pa shokë.

 9. shqipe says:

  …Dhe, ndersa Rama bën të ngrihet nga tualeti,i kudogjënduri Artan, nxiton për te futur hundën.

 10. hë për hë.... says:

  Eshte vertete hall me njerez banale e me te kaluar te dyshimte ne jeten e tyre, qe na shfaqen dhe uzurpojne ekranet telvizive te cilet kerkojne te bejne “moral”, kur kane ne fakt defiçenca te medha vetem e vetem se paguhen e keqperdorur nga parti e klane te caktuara interesi. I propozoj unionit te gazetareve shqiptare qe te kerkojne nje veting te pastert per te gjithe analistet, shefave te redaksive qe kane ne duar politikberjen ne opinionin shoqeror. Askush nga keta nuk ka ndonje dipllome gazetari por vine drejt e nga rruga e zene karriget perballe publikut qe i ndjek. Rasti i ketij spiuni te sigurimit qe pershkruan edhe Blendi nuk eshte as i vetmi por as edhe i fundit.Korani, bonzhuri….. jane me efikas se Tan Hoxha. Te shpresojme

 11. MAJAKOVSKI says:

  Bledi si gjithnje ballas.Per kete te pelqej. Por shkrimin tjeter e dua Artan Hoxha dhe Arben Ahmetaj si u be minister financash nje mesues Anlishtje dhe po ashtu si Artani nje byth;epires i Genc Rulit.

 12. "BOHOTINA" says:

  Je i mrekullueshem Bledi. Nuk eshte hera e pare, por kete radhe je mbi cdo here tjeter se ke patur fjalor te paster. Ajo perseritja ne fillim te cdo fjalie eshte figure qe e forcon me teper shkrimin tend shume real. Thjesht, kete radhe je me i mrekullueshem.
  Sa i perket Fevzos ju komentues mos u merrni me te se eshte ne gjyq me njerezit e tij dhe i ka ikur carku, ndonese asnjehere nuk ka patur cark e shtylle kurrizore. Shiko foton kur e kap Edi Rama per veshi si qesh si tipik bythlepires. Pastaj c’ pret nga nje zemerzi qe me programet e tij me shume prish pune atdheut se zgjidh probleme. Ai me ate program te shpifur ka 20 vjet. Jane shume. nuk di te beje gje tjeter.
  Sa per Artanin e tregon fytyra e tij e zeze se c’ zemerzi eshte.

 13. Lugati says:

  o cuna jepini i cik muhabet TFGS1 qe shkrun ktu siper se e kemi harru fare..ka fillu me qajte dreqi ..sdi ca me bo ngaqi sja fut njeri npordhe ka nji muj…o tfgs1 o janulla vogel..keq me allvanos.keq pa allvanos àaaaaaa

 14. SanderFurxhi says:

  Qenke bere shume xheloz zonjush Mane per Artanin. Ti apo Ymeri

 15. futja says:

  Kur fut hundet kudo … i futni nje atje ku duhet te shkoje ne te semes.

 16. Olti says:

  Hardisku jot o Mane është me kapacitet shumë te ulët për të bëre gazetari.Shkrimet e tua vetëm vrer dhe helm vjellin kundër individeve që nuk jane me pushtetin tend. Ti nuk kundershton dot me ide dhe nuk i kundervihesh me argumenta ,por veten shfryn vrer kunder ketyre individeve .Sado qe te perpiqesh imazhi jot do te ngelet ai Bledi Mane qe dilte te emisionet e Çanit me pamjen e nje te nderkryeri. Ti je nje gazetar qe ben vetem “fake news”.

 17. Temo says:

  Mire thote Zambaku i Permetit .
  Por harron te thote se Hoxha nuk eshte e vetmja fytyre non stop…
  Eshte gjithashu Muc Nano, Nazarko, Ngjela qe e intervistojne edhe ne gjum etj

 18. ALBAN DEGA says:

  NJE ZAMBI = LUGAT RDHE ME CINIK SE DREQI VET !

  Sa here shfaqet kudo Artan Hoxha mbesa ime 8 vjece fillon e qan nga frike..
  – Remove that zombie… So scary as a witch.
  – Hiqeni ate lugat… eshte aq i frikshem si nje shtrigan!
  Talli koqet Berisha ne te dhe e shkerdheu keqazi. Ai nuk leviz nga llogorja e tij.
  E ka thene publikisht Fatos Nano qe te therras e shqiptari babe duhet ti q… nanen!
  Po qe ti thuash babe atij qe te shkerdhen ty vete kete vetem Artan Hoxha e ben!
  Eshte nje ves i tij qe ne rinine e hershme kur e perdhunoi Sigurimi !

  1. palla says:

   E tan bota me ja shkedhye grun ktij Artan Hoxhes, asht pis e nyte ky njeri. Asht spiun i Sal Berishes.

 19. ALBAN DEGA says:

  Subject: Re: OPINIONE: MARIONETAT
  Reply-To: agim neza <[email protected]

  Sent: Friday, January 31, 2014 7:10 PM

  Subject: OPINIONE: MARIONETAT

  Opinione
  MARIONETAT ….

  Sabelotodo es sabelonada, thone spanjollet

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Ata dine gjithcka… Gjithcka e per gjithcka… Jane mjeshter e specialiste, eksperte e njohes te shkalles me te larte, fjala e fundit e politikes e ekonomise , artit e mjekesise , kultures e arsimit, te financave e ceshtjeve ushtarake, te shkences e te teknikes … te armeve kimike edhe atyre termoberthamore… Ata dine e njohin gjithcka. Enciklopedi e gjalle e cdo fushe
  Shume pak…. Nuk do te jete e larget dita kur do te na shpikin ndonje arme te re… apo mrekulli te tete te njerezimit.
  Te njejtat fytyra. Te njejtat fjale. Te njejtit persona… Kurdo e kudo. Tek Topchanal e tek Klani. Ne Vizion Plus e ne Koha TV… Ne RTSH e ne RTK… Kudo e kurdo. Per gjithcka e per cdo gje. Lum Shqiperia e Kosova, lum Maqedonia e Mali i Zi, lum Lugina e Presheves e lum Cameria, lum shqiptaria qe i kemi.
  Sabelotodos… Ata qe dine gjithcka, thone spanjolle per keta sojesez analistash e publicistash, gazetaresh e rrota…k…, sipas gjuhes celulare te Fatos Nanos me mikun dhe servilin e tij Zheji

  Deliri i madheshtise apo deliri i marrezise

  Xhorxh Uashingtoni e Winston Churchilli, Abraham Linkolni e Sharl De Goli, Bill Klintoni e Toni Bllejer, Henri Kisingeri e Ten Hsiao Pini, Golda Mejer e Mahatma Gandi… Albert Ajnshtajni e Isak Njutoni, Bill Gejtsi e Steve Jobsi… Sulzburger e Larry Kingu… Skenderbeu e Nene Tereza …., ” The New York Times” e “ The Times”, CNN e BBC… Euronews e Raiuno… jane nje hic para tyre.
  Lum si ne shqiptaret qe i kemi keto koka te medha .
  Ketu e gati 150 vjet me pare rilindasi mendjendritur Sami Frasheri ka bere radiografine e shkelqyer te kesaj mendesie dritshkurter shqiptare:
  – Cdo shqiptari i duket vetja i perkyrer , por mjafton te degjoje vetem pese per qind te asaj qe mendon ai per vetveten nga goja e dikujt tjeter dhe ai eshte i kenaqur.
  A mund te gjesh pershkrim e vezhgim me te perkryer per delirin shqiptar te madheshtise se ky i Sami Frasherit. E sic thone amrikanet Deliri i madhshtise nuk eshte vecse deliri i marrezise.

  He si tu duka… !?

  E sa dalin nga mejhanet e kurverise apo kamerat e TV-se, nga ditlindjet apo vdekjet, nga gazmendet apo deri edhe funeralet .. si askush tjeter ne shqiptaret pyesim familjaret apo kanakaret, dashoret apo inatcoret, shoket apo miqte….
  – He si tu duka !?
  U jane merzite edhe grave e femijeve te vet ne shtepi qe mezi presin te perzene prej sysh.
  Na cajne menderen dite e nate, nate e dite sa ne nje ekran ne nje tjeter, sa ne nje gazete ne nje reviste me te njejtat llogje Kavaje apo pallavra Paruce.
  U jane merzite e shkaktojne alergji tek shikuesit e lexuesit qe mezi presin te mbarojne perrallat e tyre ruse me salce kineze apo nderrojne kanale per te shpetuar prej marrezive te tyre.

  Pse !?

  Pergjigjen e keni tek "Opinionet" e 30 janarit 2014 te Blendi Fevziut me Ministrin e Brendshem Saimir Tahiri ne Televizionin “Klan” dhe tek kronikat e séances se djeshme te Kuvendit Popullor te Shqiperise. .
  Kater prej ketyre "yjeve" te analizes mediatike shqiptare Artur Zheji dhe Artan Hoxha dhe Blendi Fevziu , Berat Buzhala dora vete jane deshmia me e qarte e marrezise jo vetem te medias, por edhe te krejt politikes dhe mendesise shqiptare.
  Skenat e fjalimeve ala Fidel Kastro te Sali Kadafit, replikat pafund te tij me cilindo qe mendon e vepron ndryshe nga mendja e tij e cartun, kacafytjet verbale te sejmeneve te tij sipas porosive dhe urdherave te tij ne altarin e demokracise shqiptare, Kuvendin e Shqiperise ishin preludi dhe udhezuesi i "Opinioneve" te Fevziut.
  Ekranet e celulareve te tyre jane edhe vete ekrani i persosur i marrezise dhe mendesise se pandryshuar ketu e gjithhere shqiptare te stigmatizuar aq sakte nga Samiu i madh ketu e 150 vjet me pare. Eshte ekrani i turpit jo vetem i medias por edhe politikes, i mendesise se marre, shkurt i krejt marrezise shqiptare.

  Pasqyra e marrezise shqiptare

  Ekranet e filmuara te celulareve te ish- kryezedhenesit te qeverise dhe shtetit shqiptar Artur Zheji, “ish- kandidatit surprise” te Sali Berishes per President i Shqiperise Artan Hoxha, jane deshmi e gjalle dhe pasqyre reale e kesaj marrezie shqiptare.
  Ato jane denoncimi dhe demaskimi i persosur i krejt mekanizmit te lidhjeve okulte e marredhenieve mafioze midis politikes dhe medias, i pushtetit politik dhe atij mediatik, i korruptimit total te te gjitha hallkave te pushteteve ligjor, zbatues, juridik, mediatik… i pushteteve numer nje, numer dy, numer tre, numer kater… i te gjitha pushteteve reale ne Shqiperi.
  "Yjet" e medias shqiptare e marrin ndricimin , guximin, frymezimin, udhezimin, veprimin, komandat, urdherat nga dy dinosauret, nga dy kucedrat e politikes shqiptare te 23 vjeteve te fundit Fatos Nano dhe Sali Berisha, nga klanet e pjella e tyre e deri niperit e mbesat, tek dhenduret e kollovaret e tyre.
  Nuk eshte fjala vetem per Blendi Fevziun e Artur Zhejin, per Artan Hoxhen e Prec Zogajn, per Cim Peken e Agron Gjekmarkajn apo per Sazan Gurin e … por edhe per deputete e ish- ministra qe nga Arben Imami e Enkeled Alibeaj, Kastriot Islami e Albana Vokshi, Flamur Noka e Genc Pollon e Fatmir Medihoxhen… per cdo hallke te klaneve politike Berisha- Nano, fatkeqesia e politikes, ekonomise, financave , fatkeqesia e mallkimi i shqiptareve dhe Shqiperise si shtet ne keto 22 vjet e fundit.

  Miti dhe realiteti

  Secili prej ketyre hallkave mediatike e politike u duket vetja i perkryer, sic thoshte Samiu . Jo vetem kaq, por dhe si koka Zeusi, Sabelotodo. Ky eshte miti. Po realiteti!/
  Realiteti eshte ai i ekraneve te celulareve te Hoxhes dhe Zhejit, te Fevziut, te Hoxhes Pekes….
  Realiteti tregon qarte se secilit dhe te gjithe ata vec e vec apo te marre se bashku nuk jane gje tjeter vecse marioneta, kukulla qe komandohen nga Berisha apo Nano, Nano apo Berisha , fatkeqesia e Shqiperise.
  Si te tille edhe keto marioneta jane jo vetem fatkeqesia e vetvetes, por edhe e shqiptareve dhe Shqiperise qe jane te detyruar te degjojne llogjet, porosite urdherat, komandat pa fund te Nanos e Berishes, te Berishes apo Nanos.
  A nuk u kujtojne keto skena turpi e marrie mbledhjet e dikurshme te Byrose Politike e plenumeve te KQ te PPSH-se, RTSH-ne qe ne fakt ishte e RTPPSH-se kur te gjithe gerxhot e tyre flisnin si ai Qoftelargu, thoshin cka u thoshte ai Qoftelargu, lavderonin apo ndeshkonin, syrgjysnosnin apo varrosnin per se gjalli apo se vdekuri cilindo qe donte vetem ai Qoftelargu, dora vete. I vetmi ndryshim ishte teknologjia por jo produkti. Atehere nuk kishte celulare…
  Marionetat jane shume me te vjetra se celularet… Ato mbeten marioneta. Jo dosido!
  Marioneta qe dine gjithcka… Sabelotodos… Sabelotodo es sabelonada, thone spanjollet.
  Pra, ata qe dine gjithcka nuk jane gje tjeter vecse ata qe nuk dine asgje !

  SHTESE: Lukunise se marionetave, prostitutave te mediave kurva ne sherbim te politikes karakurve shqiptare po i shtohen mantenuta te reja cdo dite….
  Do te vecoja "Profesorin" e Plepave Agron Gjekmarkaj jo vetem per peshtirosjen deri ne krupe edhe te vete fjales servilizem Politik por edhe per padijen, analfabetizmin gjuhesor… Vetem ne pese paragrafe te nje "analize te botuar para nje muaj ne gazeten " Panorama"
  numerova plot 115 gabime fatale ortografike, 74 fjale te huaja jo vetem te panevojshme ose me kuptim tjeter per tjeter, kuptim te kundert !
  Pse? Vetem nga padija madhore, mosnjohja e plote e gjuhes shqipe, moskuptimi i plote i gjuheve te huaja, prirja per te shitur mosdijen si dije te shkalles siperore!
  Te mos dish nuk eshte mekat… Te shesish padijen per maje te dijes eshte maja e gomarlkekut, thoshte filozofi i madh kinez Konfuci!
  Ndalova leximin sepse me erdhi te villja… Ma coi tugen nga prapanica, sic thoshte babai im i nderuar!
  Bera nje pergjigje qe "Panorama" " e pavarur" nuk e botoi kurre sepse Agron Gjekmarkaj eshte jo vetem marioneta me e peshtire e PD-se por edhe mantenuta me e vet shperdoruar e Lulezim Bashes!
  Mjere studentet qe u jep cmesim Agron Gjekmarkaj!

 20. alfonsK says:

  KI TAN DERMANI SIKUR DO NA BEHEJ PRESIDENT POR SEC PATI NJE KLECKE NE BIOGRAFI DHE U VETERHOQ SE DO NA TMERONTE FEMIJET CDO NAT NE TVKLAN

 21. populli says:

  Ti o lugat me atë gjuhën e gjatë që e hap gojën kur të harrojnë, merru me veten. Kolegu yt Artani , meqenëse ta sheh syri ne cdo kanal Tv do të thotë që është me i kërkuar se surrati jot.

 22. NDERIMI says:

  ..BLEDI ..TE FALENDEROJ ME GJITH QENIEN TIME , KE SHKRUAJTUR GJITHCKA , KAQ SHKURT , POR VERTET QE KY MONSTER MERITON VEC PERCMIM , POR MENDOJ SE PROBLEMI I TIJ ME I MADH ESHTE MUNGESA E DINJITETIT , SE PO TE KISHTE VETEM NJE PIKEZ DINJITET , DUHEJ TE KISHTE BER SUICID QE PREJ SHUME KOHE ,,,

Lini një Përgjigje te populli Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *