Goditet gazetari Elvi Fundo

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme.

Gazetari Elvi Fundo është goditur nga dy persona ende të paidentifikuar.

Ngjarja ka ndodhur te zona e “Stacionit të Trenit” në kryeqytet.

Aktualisht ai ndodhet në Spitalin Ushtarak.

Fundo është një gazetar pranë së djathtës, por që së fundmi ka bërë disa shkrime kritike kundër PD-së.

Gjithashtu, në faqen e drejtuar nga ai Citynews.al, ka pasur disa shkrime të forta kundër Ora News dhe pronarit të saj.

Megjithatë, për momentin nuk dihen motivet e vërteta dhe autorët e këtij sulmi.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Goditet gazetari Elvi Fundo”

 1. butrinti says:

  ESHTE HERET T’U VENDOSESH EMRIN SULMUESVE. POR FALANGAT E KRIMIT NDODHEN NE CADER.

 2. Fuat Cela says:

  Krejt normale,jane bijte dhe niperit e atyre qe pushkatuan Zai Fundon.C ka per tu habitur ketu.

 3. Ironia e Ironise says:

  Dhe, ne lajme te tjera: “Gazetaria dhunohet duke quajtur Elvi Fundon gazetar…”

 4. Bushi says:

  Eshte komplete dora e zeza e Saliut dhe e Bashes.Ata nuk rrojne dote pa vrare e pa derdhur gjak.

 5. jam dakort says:

  jam dakort per rrahjen e cdo kalemxhiu, gjyqtari, prokurori, polici dhe cdo drejtuesi politik. gjithe kjo kategori e ka ber lemsh shqiperine. prandaj drurin e kane hak.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *