Lulzim Basha gënjen Mustafa Nanon

Analisti Mustafa Nano i kërkoi kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, të vizitojë çadrën e protestës.

Në një intervistë televizive, Nano kërkoi publikisht të shkojë në “Çadrën e Lirisë” për t’iu treguar të gjithë demokratëve se cilët janë horrat e Partisë Demokratike, si ato që sjell kryeministri Edi Rama në parlament.

Analisti përmendi disa deputetë të PD në Kuvend, që sipas tij, janë horra si ato të Ramës, duke u ndalur këtu te Flamur Noka, Gent Strazimiri dhe Edi Paloka.

E menjëhershme ishte dhe përgjigjja e krydemokratit Lulzim Basha, i cili i tha po publikisht Mustafa Nanos se mund ta vizitonte çadrën e protestës, për të thënë të vërtetat e tij.

Por, ky duket të ketë qenë një qëndrim i momentit i Lulzim Bashës, pasi vetëm pak dytë më pas ai ndryshon mendje.

Burime i thanë CityNews se Lulzim Basha i ka thënë Mustafa Nanos se nuk mund të shkojë në çadrën e PD, pa plotësuar më parë disa kushte.

Ai i ka telefonuar dje analistit, ku mësohet se kanë diskutuar mbi kushtet e zhvillimit të bisedës në çadrën para godinës së Kryeministrisë.

Basha ka shmangur vizitën e Nanos nga çadra e protestuesve, duke i thënë se do ta përcaktojë vetë kryedemokrati ditën kur do të zhvillohet bashkëbisedimi.

Nuk dihet pse ky ndryshim qëndrimi nga ana e Bashës dhe pse e ka lënë në pritje analistin, i cili shprehu publikisht dëshirën për të vizituar çadrën e demokratëve.

Mbase kryedemokratit i duhet të organizojë më parë çadrën e protestës dhe demokratët, të cilëve do iu përmendet emri nga Nano, megjithatë qytetarët, çadra e protestës dhe Mustafa Nano janë në pritje të Lulzim Bashës, që të thotë fjalën e fundit.

REMOTE_ADDR:[]

22 komente në “Lulzim Basha gënjen Mustafa Nanon”

 1. hysni dajaku says:

  I vetmi gazetar ne shqiperi

  1. Skypion says:

   Lulzim Basha,me ftesen publike qe i beri ketij provokatori te felliqur,deshmoi se eshte me te vertete nje lider perendimor,pa komplekse.
   Edhe une jam plotesisht dakord me zotin Basha.
   Por,nga ana tjeter,nuk mund te rrime pa vene ne dukje se ky eshte nje provokim i peshtire,nje dinakeri e mjere prej fshatari qe e ka mendjen si e si t’ua hedhe te tjereve.Sjellje tipike kjo prej fshatari.Jo me kot e quaj rendom Muc Nanon fshataro-analist.
   Megjithate,pertej kesaj,nuk mund te mos themi se ky provokim,shkon pertej egos fshatareske te Mucit per te provuar “trimerine” ne mes te armiqve.
   Ky provokim i Muc Nanos,vjen pas provokimit te Kryehorrit Edi Rama.Nuk eshte e rastit,pra.
   Por,le ta marrim ,sikur provokimi i Mucit,nuk eshte i tille.Pra le te hamendesojme,sikur e ka seriozisht,domethene,si nje analist opozitar me Opoziten dhe qe do te shprehe opinionin e tij kunder mu ne mes agores se Opozites.
   Edhe po te jete keshtu,qe padyshim qe nuk eshte,kjo eshte aq e panatyrshme,aq kunder logjikes.
   Dhe,ja se pse.
   Pak dite me pare,zoti Basha i beri te njejten ftese edhe analistit te njohur Fatos Lubonja.I majte edhe ky si Muc Nano.Por,shume me larte sa i perket profesionalizmit ,integritetit dhe nivelit intelektual.
   Fatos Lubonja,edhe pse mbeshtet protesten e Opozites,refuzoi kerkesen e Bashes per t’u bere pjese e nje bashkebisedimi ne Cader,duke dhene edhe arsyet,qe per mua,ishin shume logjike,duke patur parasysh pozicionin e tij.
   Shih tani,kur Lubonja qe eshte pro protestes ,refuzon te shkoje ne Cader,Muc Nano qe eshte kunder saj,i kerkon zotit BAsha te shkoje dhe te flase ne Cader…!!!
   Eshte e kuptueshme,madje edhe per me trushpelarin e ketij forumi te nderuar qe po me lexon tani,qe e vetmja arsye ne kete absurd,eshte po ajo e Edi Rames,kur i kerkoi Bashes te njejten gje!Pra,hic me shume e hic me pak,se nje provokim i felliqur.
   Aq me e qarte behet kjo,kur ky gojeshthurur,Muc Nano pra, para vajtjes hipotetike ne Cader,shan brutalisht Kryetarin e Grupit Kuvendor demokrat,zotin Edi Paloka,dhe disa te tjere deputete demokrate!Per te mos folur per rrugacerine en bloc ndaj gjithe demokrateve militante qe i ben perhere kur i jepet rasti.
   Gjithnje,duke hipotetizuar se e ka pernjimend,une nuk mund ta rrok dot,sesi mund te shkohet tek nje kuvend,qe ti jo vetem e paragjykon apriori,por edhe e shan brutalisht,per te kuvenduar me te sharet prej teje?!…
   Kjo eshte skizofreni.
   Mirepo,Muc Nano,nuk eshte as sociopat as skizofren si RAma.Keshtuqe,nuk ka arsye tjeter,vecse asaj te provokimit.
   Por,eshte edhe nje arsye tjeter,qe ka te beje me ate qe thame ne fillim,fshatarllekun perzier me nje kompleks te thelle frike-trimerie qe ka Muc Nano ndaj demokrateve.
   Eshte pikerisht kjo perzierje e cuditshme,por jo edhe aq e panatyrshme,e kokefortesise fshatareske me kompleksin e trim-frikacakut,qe krijon ate adrenaline tek Muci,sa ta shtyje Mucin te beje ate qe psikologu popullore e quan: trimeria e frikacakut…!!!
   Shume trushpelare,trushkulur,nga ato idiotet e dobishem qe eksitohen nga “trimerite” e Mucit – socialistat vuajne nje kompleks te thelle,sa u perket trimave…eshte edhe ky kompleks,nje nder arsyet (psikologjike),se pse Kryetari i tyre,Edi Rama,beri shoke e miq “trima” – dhe qe jane krenar per kete ,duhet ta kuptojne ,se kjo “trimeri” e Mucit nuk eshte edhe aq per t’u krenuar me te.
   Sepse,eshte nje trimeri frikacaku.Eshte trimeria e njohur e frikacakut.
   Kjo ndodh edhe ne boten e kafsheve,kur preja,nen presionin e madh te predatorit,ben nje levizje shume te cuditshme,duke i’u veteofruar atij.
   Mustafa Nanos nuk po i ben presion kush.Nuk po i bejne presion demokratet.Nuk i kane bere asnjehere.
   Mustafa Nanos i ben presion kompleksi i tij.Eshte pikerisht ky kompleks,edhe arsyeja psikologjike (pervec asaj provokative),se pse Muci yne po na del kaq trim,sa te shkoje ne Cader, e t’ua plase mu ne sy demokrateve,gjithe vrerin qe ka mbledhur nder vite.
   Pa as me te voglin dyshim,qe keshtu sic them une eshte.
   E megjithate,prapeseprape,jam dakord me zotin Basha.
   Le te shkoje Muc Nanua ne Cader.Le te shaje demokratet.Le ti quaj horra ata.
   Le t’ia japim kete mundesi ketij shpirti te gjore,qe te clirohet nga djajte e frikes….megjithese,ato jane vetem ne koken dhe imagjinaten e tij!

   1. Epo kjo pune! says:

    Ore mik, lider perendimor qe fali detin grekut apo je grek ti? Qe ishte minister i brendshem kur u vrane kater shqiptare ne bulevard, apo je grek ti? Ikni e mos na hapni barkun… thuaj kur do behet drejtesi, ate thuaj dhe kur do futemi ne BE se na ka zene rrugen kerpudha ne bulevard. hajt gjithe te mirat…

 2. maloku dixhital says:

  Dava bashibozukësh

 3. D.Ulqinaku says:

  Shume turp.
  Mustafa Nanos askush nuk mund ti vere kushte, aq me pak Basha i cili kerkeses se Nanos per te shkuar ne cader i u pergjigj se mund te shkonte kur te donte.
  Kjo tregon pa burrerine e Bashes,
  Se pari, megjithese e ftoi, ne fakt ai ka frike qe te jete prezent kur Muc Nano do shprehej ashtu sic i vinte atij nder mend,
  Se dyti, kjo tregon se Lulzim Basha nuk eshte lideri real i PD-se. Ai nuk mund te marre vendime dhe aq me pak pergjegjesi qe duhet te mbaje nje lider i vertete.
  Nano duhet ta kete te qarte se ne ate cader as mund te shkoje dhe po shkoj ai duhet patjeter te thote ato qe do PD-ja, Edi Paloka e te tjere horra, cka nuk mund te ndodhe ti vejne kushte nje opinionisti rrace sic eshte Muc Nano.

 4. arben says:

  Vertet e genjen mendja se Luli dhe PD do pranonin dike qe tua perplaste ne fytyre te verteten e krimeve qe kane krryer ndaj shqiptareve.Kjo do te ishte sikur vete Berisha te nenshkruante ekzekutimin e tij dhe te cakejve qe e rrethojne.Prandaj o i nderuar gazetar mos u genje nga sharlatane si Basha se ata vetem me krime e mashtrime kane mundur te ekzistojne e mjere ata qe akoma nuk i kuptojne

 5. shqip says:

  U be kjo Pune me kishte. Po ç’lesh çader lirie eshte kur ti ve kushte? Pse si ke keto kushte per Peken, Bejten, Shkullakun? Une se kuptoj pse njerezit e ulin vetem te behen objekt bisedash nga shpellare. Po l’eri ore te rrine ne llumin e tyre. Ç’na intereson ne se aty paska horra. Ata te gjithe qe Jane ne çader, Jane bastarde , horra, dhe kriminele.

 6. Alban Dega says:

  BASHA E BERISHA GENJEJNE EDHE BABAIN E RRENAVE NASTRADININ

 7. Atdheu says:

  Mustafa Nanos, gazetar dhe Njeri nuk i ka munguar kurre guximi, si njeri i drejte dhe larg poshtersive. Shqiperia ka shume nevoje per Mustafa Nano. E admiroj kete gazetar te guximshem, pavaresisht se kujt ia drejton kritiken. Edhe une do te desha sinqerisht te isha nje Mustafa Nano.

 8. Veritas says:

  Ku qendron genjeshtra ketu?

 9. akrepi says:

  Qe genjen Luli dihet Por Z. Nano beri gabim qe iformoi se cfare do te thoshte ne cader .E vertea atyre nuk u pelqen keshtu qe nuk mund te pranojne pranine e Nanos ne cader.

 10. Zgalem says:

  Djali sherret i Shqiperise se sotme
  Djali sherret i Shqiperise eshte mbyllur ne nje cader i rrethuar me miq dhe dashamire te moshes dhe mendjes se tij . Djali sherret grindet me te tere , qe jane jasht cadres . Shan pa kufi , miq dhe armiq , por me shume miqte e Shqiperise . Premton absurdin, per popullin , qe i keputen telat .
  Thirrjet qe degjohen , pas cdo grindje jane te njejta : Jam jurist , gerthet me sa ka ne germaz , me beni Kryeminister! “Do te bejme , do te bejme , degjohet oshetima rrugacore brenda cadres, duke tundur dy gishta . Perfundojne me ovacione : Luli , Luli , ti je bota ! Luli trimerohet dhe beson , por nuk e shef veten ne fronin e enderres . Te nesermen , ne ajrin e rende te cadres , fillon ritualin . Keto ovacione te mirfillta rrugacore , shqiptaret , kane nje cerekshekulli , qe i degjojne , per politikanet deshtake .
  Luli e quan cadren te lirise . Po qe liria e mbyllur ne cader , askush nuk e do, vecanerisht nje cader , qe mban ere , nga konsumi ushqimit aty ku njerzit flene.Kjo mund te jete nje nga arsyet , qe populli nuk vjen ne cader , por ti e di , qe pa popullin nuk behesh Kryeminister . Si jurist , qe je , ne presim te mesojme ligjet prej teje , ti nuk di ligjet universale , qe i dine dhe qukapiket .
  Nuk do t’i kishte rene nder mend njeriut , ku je dhe c’ben , po qe se nuk do te merrnin intervista disa gazatare sherrete , si dhe ti . Luli , nuk di ne se ke dieni , qe sherri do nge dhe para . Ti i ke te dyja . Punen nuk e ke as ne mehalle .E vetmja pune , qe ke bere eshte torta masive e pavaresise , qe e ndave me bidona , nje lloj banaliteti si dhe trami i premtuar, pa harruar monumentin e Pavaresise , qe e katandise ne urinore te rrugacave ; ndoshta keta , qe ke ne cadren tende , qe e quan “e lirise “ . Bir selman i nenes , c’te te qaj me pare !
  Ne fjalimin tend te 7 Marsit , harrove te thuash se do ta cosh deri ne fund nismen per analfabetizimin e shqiptarve 2-5 here nga sa e krijove ne mandatet e fundit te PD , qe Ti kryeson . Kjo eshte e besushme se mund ta besh pa u sforcuar , sepse regresin dhe dembelin e ke ne natyren tende .
  Nuk mbahet mend te keshe bere ndonje pune te hairit . Parate e vjedhura nga zullumet qeverrisese i ke dyshek dhe jorgan , bashke me shoket e tu “ te idealit “ . Largoju sherrit dhe cadres , ne se me te vertete te qan syri per kryeminister . Benu djale i mbare , se do t’i ankohemi Babait , per sherret e tua te pa degjuara dhe ti e di c’te pret kur nevrikoset Babai yt ! Ai te ka futur ne cader. Ai te nxjerr prej saj. Ai te ka ndaluar te presesh analistin Nano .
  Zgalem , 7 Mars 2017

 11. Peco says:

  E cuditeshme!!! Te jete se Muc Nanua nuk e ka te qarte shkallen e lirise ne ate cader, ndaj dhe bene kerkesa absurde per ta vizituar? Kjo shkon pas asaj qe thote: “Hajde moj bela dhe krruam aty ku me ha”. Sidoqofte, ky eshte nje provolim i paster nga ana e Mucit. Ngjan me ate te nje ortodoksi, i cili kerkon te jete pjestar ne ritin e haxhillekut ne Meke. Zoti Nano duhet ta dije mire fatin qe e pret kete vizitor te padeshiruar, turmat fanatike e bejne cope-cope. Ndaj leri provat Muc. Basha e di mire se c’mund te ndodh ndaj ka gjetur nje menyre per ta shmangur kete provokim te Muc Nanos, provokim sa feminor aq dhe joserioz. Kopilat, miqte dhe shoket e Muc Nanos, duke ja ditur naivitetin qe manifeston, e nxisin qe ai te shkoje ne cader, si nje bast qe Muci nuk arrin ta realizoj dote. Ne e rraheshin paq, jane ata qe do gajasen dhe tallen me Muc Nanon.

 12. drita says:

  Mos e kruaj Muçi se ata jane kriminele dhe do ta bejne si me 21 janar, e pastaj çfare fitove! Pse ka njeri te mençur se ajo çader eshte me te vertete me demokrate? Atje jane mbledhe gjarperinjte qe ka pjelle Sali Karaxhiç Berisha.

 13. Liu says:

  Ik o Mustafa dhe futi nje grusht turinjve te parit thuthuqit paloqes te dytit lulit qe I duket sikur Po fiton te tretit nokut malokut ,Po mos u thuaj gje atyre qyqerve qe rrine mbas bythes se krimineleve sali dhe Luli

 14. Nacionalist says:

  Ky Mut Nano kujton se mund te mbaj fjalim aty? Mut Nano ska pse te shkoj aty, opinionet e tij i ka thene dhe i thote ne Mediat bythelepirese te Rames!

 15. Nacionalist says:

  Ky Mut Nano kujton se mund te mbaj fjalim aty? Mut Nano ska pse te shkoj aty, opinionet e tij i ka thene dhe i thote ne Mediat bythelepirese te Rames!…

 16. Alidemsi ri says:

  Po ti mor Skypion ,mos je dhe ti horr i “fjales se lire” se na cave “dollapin e politikes se madhe” te plehrave si ti dhe ca te tjere si puna jote.

 17. D.Ulqinaku says:

  Sidoqofte Muc Nano e beri te veten.
  Sa i perket atij komentuesit qe e konsideron Mucin nje fshatar, gabon. Sot i kemi te paket intelektual, opinioniste, analiste dhe me integritet si Muc Nano. Eshte mbreselenes kurajua per t ia perplasur kujtdo hapur ne fytyre. Pra Muci dhe disa opinioniste te paket si ai, sot vleresohen si elita e ketij vendi te rraskapitur. Thenia e te vertetave te pakundershtueshme, kjo eshte veti e ketij njeriu.
  Muci nuk eshte budalla qe te shkoje per te mbajtur leksione ne ate cader. Vec kesaj e ka aftesine e nevojeshme se me cfar reagimesh te egra do te ndeshej atje. E pra kjo nuk eshte frike por burreri. Lulezimja ja dha paradhenien duke i thene Mucit “Ti hajde fol cfar te duash por edhe ti duhet te degjosh te tjeret”. Ky reagim i Lulezimes eshte tipik fshataresk. E megjithate Muci kerkoi te shkonte.
  Muc Nano burrerisht kerkoi qe te shpaloste mendimet e tij brenda ne Cader. Kjo eshte burreri dhe jo frike sic perpiqet ta quaje ai komentuesi me lart.
  Ai qe premtoi ta priste dhe me pas e drodhi, ai eshte tipiku pa burreri, qe i shmanget nje perballjeje te cilen publiku e priste me shume interes.
  Komentet e teperta jane fukarallek.
  Muci edhe keshtu e fitoi sfiden qe beri.
  Edhe kjo do shenohet si nje kontribut qe dha Muc Nano ne keto momente kur nje krah politik i ka bere nje sfide te pandershme qytetareve shqiptar dhe miqeve e dashamiresve perendimore qe kerkojne me cdo kusht qe te evitojne kete provokacion te rende ne pragun e integrimit ne BE.

 18. miri says:

  O Skypjon po gjithnje homorroide e PD-se do rrish….pse e urren lirine o djaleri e cuar dem….te shijon vendi…. sidomos ne prapanicen e Sali Serbit…se mban ere cetniku aty…. perversa si ty u jep kenaqesi ekstaze gjaku cetnik/ Kenaqu deri me 18 qershor se tek 313 Saliu dhe Luli do te tradhetojne ….do te shijojne qejfet e harruara te sapunit. Apo ju ka dhene fjalen Sali Serbi dhe Lul turku qe do e djegin Shqiperine…eeeeeee. Saliu i hodhi hi syve Shqiptareve kur i vune lakun bustit te Enverit… kryetarit te partise se tij…. po nuk e ka menduar akoma kur shqiptaret ti vene lakun Saliut te gjalle…. sekretarit te partise se Enverit… Cohuni o skenderbej dhe digjini te gjalle ata te dy / se keshu shpeton dhe PD nga serbokomunistet..

 19. albani says:

  Asgje nuk me cudit me shume se fakti qe ne Cadren e Lirise Berishes, pervec rrugaceve, banditeve dhe krimineleve, edhe studente dhe gjimnaziste. Si eshte e mundur, mire qe gjimnazistet nuk dine se cbehet perreth tyre, por studentet, universitaret, dhe ik dhe u thua ketyre studente. Turp! Cfare studentesh jane keta qe u servilosen njerezve te tille si Sali Berisha dhe Lulzim Basha & Co. Nuk e kuptoj me te vertete, dhe kjo eshte nje fatkqesi e madhe dhe serioze per te ardhmen e vendit tone. Por si ka mundesi qe t’u ngjitesh ketyre njerezve, banditeve te PD, ata qe shkaterruan cdo gje kombetare, e vodhen e shkretuan dhe e shiten. Ja keta jane demokratet tane dhe e ardhmja demokratike e Shqiperise. Turp, turp per keta dhe koto studente!

 20. rigoni says:

  Opo mire qe rrine e merzejne Brenda ne cader,po si ja bejne per te permjerre e per te dhjere keta trimoshat e vicidolasit?
  t

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *