Ministri Tahiri do vizitojë gazetarin e dhunuar Fundo

Në orën 17:00 Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri do te vizitoje në Spitalin Ushtarak, ku po merr ndihmën mjekësore, gazetarin e dhunuar Elvi Fundo.

Ai ra pre e dhunës nga dy persona ende të paidentifikuar.

Ngjarja në fjalë ndodhi ditën e sotme në zonën e “Stacionit të Trenit” në kryeqytet.

Gazetari u transportua me urgjencë drejt Spitalit Ushtarak.

“Isha duke ecur kur dy persona më sulmuan. Nuk i njihja se kush ishin dhe nuk e di se pse e kanë bërë.

Përfundova në spital. Kam marrë plagë të rënda, por jam mirë”.

Për momentin nuk dihen rrethanat e kësaj ngjarje, si dhe autorët e saj.

Kryeministri Edi Rama dënoi sulmin ndaj gazetarit.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Ministri Tahiri do vizitojë gazetarin e dhunuar Fundo”

 1. Curida PD-iste - PS-iste... says:

  Bobo sa maskarenj keta masarenjte qe bejne maskaralleqe ndaj maskarenjve!
  Egoizmi i ambicies se tyre eshte busulla e moralit te shumices qe bejne gam-gam ne kete bote…

 2. Bushi says:

  Kete gazetar e ka dhunuar Sali Berisha.Ai eshte kriminel i etiketuar,dhe dihet qe te gjitha krimet ne shqiperi i ka bere ai.Berisha ne litar.

 3. Kris says:

  Elvi Fundo eshte nje mercenar berishian! Plehre dhe genjeshtar! Fabrikues lajmesh! Llumi i gazetarise shqiptare! Tahiri e vizitoi shkoi dhe e vizitoi Berisha e rrahu!

Lini një Përgjigje te Kris Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *