Presidenti Erdogan uron 8 Marsin edhe në gjuhën shqipe

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan ka shprehur urimin e tij me rastin e 8 Marsit – Ditës Ndërkombëtare të Gruas në mbi dhjetë gjuhë të botës, përfshirë edhe gjuhën shqipe nëpërmejt llogarisë së tij në rrjetin social Twitter

“Të gjitha grave të vendit tim e të gjithë botës i uroj gëzuar Ditën Ndërkombëtare të Gruas, 8 marsin”, shkroi presidenti turk në gjuhën shqipe.

Urimi për 8 marsin përveç turqishtes dhe shqipes, u dërgua edhe në gjuhët malaje, urdu, boshnjake, perse, gjermane, ruse, spanjolle, frënge, arabe dhe angleze.

Interesant është fakti se presidenti i Maqedonisë Gjorgje Ivanov një ditë më parë, iu ankua presidentit turk, përveç SHBA-ve, BE-së dhe Rusisë për platformën shqiptare dhe gjuhën shqipe, që sipas tij shkatërronte shtetin maqedonas.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Presidenti Erdogan uron 8 Marsin edhe në gjuhën shqipe”

 1. eri says:

  u be Erdogani si Papa Musliman 🙂

 2. Cytatar says:

  A ja urove asaj ninxhas tende ti pa leri grate tona?

 3. Kellira says:

  Grave te vendit tim…
  Sulltani i quan tokat shqiptare vendin e tij.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *