REPLIKA/ Artan Fuga i përgjigjet Shaban Muratit: Gërmo qen gërmo se Taren e ngordhur do të gjesh!

Artan Fuga ka reaguar pas akuzës së diplomatit Shaban Murati, se ai është simboli më i mirë i të ashtuquajturës Katovicë.

“U çmend edhe Shaba !

Iku!

Komike!

Une tendera!

Hahahaha!

Gërmo qen gërmo se taren e ngordhur do të gjesh!

Një po gjete, një! Jo korruptiv, por që të ekzistojë si i tillë.

Kam punuar me vite për shtetin shqiptar në borde e komisione. Pa asnjë lek.

Kam dalë në dhjetra televizione. Asnjë lek.

Shkrimet e mia i botojnë të gjitha gazetat sot. Le të dali një botues të thotë që më paguan dhe unë nuk shkruaj më.

Le të dali një student, një vetëm një, që të rrëfejë për sa mund të korruptohem unë.

U mo Shabë kujton se do të merrem me ty, ti që ke ditur dhe di katovicën, kakovicën, edhe katuan, por jo vetëm.

Unë bllok?

Te Islam Alla kam lindur dhe jam rritur.

Mo po kam marrë edhe porosi nga telefoni i kuq, i bardhë, i zi për të trajtuar ca çështje ndërkombëtare duke i shpartalluar armiqtë e jashtëm, por edhe të. brendshmit!

Mirë se e përdorin, por edhe e bëjnë komik”, shkruan Fuga.

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “REPLIKA/ Artan Fuga i përgjigjet Shaban Muratit: Gërmo qen gërmo se Taren e ngordhur do të gjesh!”

 1. eri says:

  Cudi..Keta te PD dhe akademik te jene nuk dine te flasin ne menyre te qytetruar..Pse eshte nevoja te shash apo ofendosh..Tek Ajo qe Shabani tha ska asgje te keqe…Mesa duket keta te PD jane shume agresiv…imagjino te vijne ne pushtet prap

 2. ali says:

  Akademik qe lavderon veten ky tip eshte, i cili ne fakt duket qe te jete nje njeri me formim ordiner duke ju referuar fjalorit
  qe perdor. Duket qe as tek qente e bashkise nuk afrohet, se ato jane vaksinuar, ndersa ky nuk e mban dot vaksinen se
  i ben reaksion per helmet qe e mbuluar deri ne gryke, dhe nuk i mban dot pa i mshperndare ne opinion.

 3. stefan says:

  Paska ikur dhe ky derziu! Gjynah!

 4. Lennard says:

  Shkrimet e Tuaja jane per ne Hale.Hale ke Gojen ,Hale ke Shpirtin.Hale ke Veprimtarine.Cfare hobie eshte kjo qe te bashkohesh me Lul-Hajdut-vrasesin,Me Sale-Serbin .apo ke ngrene dhe Ti ndonje luge Corbe te katranosur??

 5. tonini says:

  Mos u sikletos profesor,mos u nevrikos se nuk tremb njeri se ste njeh njeri per trim,me me shume qetesi dhe edukate se po e humbni dhe ate pak reputacion qe ju ka mbetur.

 6. Sokol says:

  Kujdes me ket rroten se e ka medemek “spleen” francez.
  Koke e madhe me demek

 7. kleptofagos says:

  Shkrimet e shejtan-budallait (A. Fuga) qe e shajne dhe e tallin 99.99% e komentuesave ne Shqiperi, i botojne te gjitha gazetat sepse edhe ata qe komandojne gazetat jane pjese e asaj Katovice qe akuzon me te drejte diplomati Shaban Murati. Sa me shume propagande dhe genjeshtra, aq me teper spostohet vemendja nga Hajdutet dhe Mashtruesit qe kemi zgjedhur me votat tona. Populli shqiptar, historikisht eshte mesuar dhe i pelqen te ngopet me llafe e debate pa bereqet (luge e zbrazur dhe gishtin ne bythe), prandaj dhe sistemi mafioz i politikes qe ka privatizuar Shqiperine, ka nevoje per llafolloge e mashtrues si puna e ketij pseudo akademikut Artan Fuga. Ka dhe shume te tjere si ai…

 8. denis says:

  Une nuk kam komente ne lidhje me prefesor fugen. Eshte i ndershem dhe ka vizion. Po nje gje nuk me pelqen qe mbeshtet sta qe kan vrar. Bene 97. 21. Janarin. Format. Piramidale dhe nuk bene shyete kure . Por prefesor fuga nuk munde te kritikohet nuk gabon kur dhe Po bene per shqiperin..

 9. bedriu says:

  S’ka shurre qe te lan ty Fuga! Dje u ke permendur mesueseve breket dhe sutjenat. Pervers! Si ka mundesi nje qe mban titullin “profesor”, “akademik” te mund ti dedikoje Dites SE MESUESIT nje shkrim te tille? Po dje Rexhep Qosja kishte nje dedikim per kete dite.Lexoje dhe krahasoju e te. Do te te vije turp nga vetja. po si te shkon mendja more gjakprishur tìu besh thurrje nxenesve qe tu heqin breket mesueseve te tyre. Po ato edhe gabim me te rende te bejne nuk mund te ndeshkohen si ne shoqeri talebanesh Veç mos me dalesh kot perpara keto dite; Peshtyme suratit do te te hedh. Edepsez. Po ti sikur e more njihere rrugen e m…it, Si u ktheve valle? Ndoshta s’e kishe plotesuar tamam fytyren tende te vertete. Derr bir derri! S’me del e keqja me ato qe shkrove dje per mesuesit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *