Alfred Lela pas rrahjes së Elvi Fundos: Nuk kam asnjë dhimbje, ai është gjobaxhi e sharës profesionist, jo gazetar

Ndryshe nga kolegët e tjerë, Alfred Lela nuk ka shfaqur asnjë ndjenjë keqardhje për rrahjen barbare të kolegut Elvi Fundo.

Dua te them: jo gjithkush me nje portal eshte gazetar. Nuk mund te jesh drejtor ne shtet; gjobaxhi ne TV; shares profesionist ad hominem online, e me pas, si ne perralla, fap!, rilindesh gazetar.

Ne kete qyteterim, filloni t’i kerkoni arsyet e rrahjeve edhe te karakteri apo sjellja e njerezve, jo te trimerite politike apo profesionale.

Oh, he had it coming! Asnje dhimbje hipokrite nuk kam”, shkruan Lela, që është një nga njerëzit a afërt mediatik të Bashës.

Madje, thuhet se Basha mund ta kandidojë edhe për deputet atë.

Është ironike, se për shkarkimin e Lelës nga puna pati debate të shumta për ditë të tëra të nxitura nga Basha dhe mediat e tij.

Ndërsa kur rrihet një gazetar, për Lelën nuk qenka ndonjë gjë e madhe.

Edhe pse Lela injoron fundon, duke thënë se ai nuk është gazetar, Fundo është përfshirë që nga viti 1998 në këtë profesion dhe mbi 12 vite si gazetar profesionist në disa media kryesore në vend, ku ka qenë pjesë e Top Channel, emisionit investigativ Fiks Fare, në Ministrinë e Financave etj.

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...