Alfred Lela pas rrahjes së Elvi Fundos: Nuk kam asnjë dhimbje, ai është gjobaxhi e sharës profesionist, jo gazetar

Ndryshe nga kolegët e tjerë, Alfred Lela nuk ka shfaqur asnjë ndjenjë keqardhje për rrahjen barbare të kolegut Elvi Fundo.

Dua te them: jo gjithkush me nje portal eshte gazetar. Nuk mund te jesh drejtor ne shtet; gjobaxhi ne TV; shares profesionist ad hominem online, e me pas, si ne perralla, fap!, rilindesh gazetar.

Ne kete qyteterim, filloni t’i kerkoni arsyet e rrahjeve edhe te karakteri apo sjellja e njerezve, jo te trimerite politike apo profesionale.

Oh, he had it coming! Asnje dhimbje hipokrite nuk kam”, shkruan Lela, që është një nga njerëzit a afërt mediatik të Bashës.

Madje, thuhet se Basha mund ta kandidojë edhe për deputet atë.

Është ironike, se për shkarkimin e Lelës nga puna pati debate të shumta për ditë të tëra të nxitura nga Basha dhe mediat e tij.

Ndërsa kur rrihet një gazetar, për Lelën nuk qenka ndonjë gjë e madhe.

Edhe pse Lela injoron fundon, duke thënë se ai nuk është gazetar, Fundo është përfshirë që nga viti 1998 në këtë profesion dhe mbi 12 vite si gazetar profesionist në disa media kryesore në vend, ku ka qenë pjesë e Top Channel, emisionit investigativ Fiks Fare, në Ministrinë e Financave etj.

REMOTE_ADDR:[]

16 komente në “Alfred Lela pas rrahjes së Elvi Fundos: Nuk kam asnjë dhimbje, ai është gjobaxhi e sharës profesionist, jo gazetar”

 1. Lennard says:

  Po si mund te ndjeje dhimbje nje specie me fytyre si te Leles?

 2. Kola says:

  Mos ja vini re Leles qe i kane vene perpara nje oturak per ta lepire. Por ne prape do rrefejme fytyren tone humane edhe kur Lelen ta bejne per uje te ftohte.

  1. Vlonjati 12 says:

   Jo nje gazetar, por edhe nje qytetar ta godaseshe te rrahesh ne rruge per çfardo arsye eshte e turpshme dhe e denueshme .
   Po çfare mund te presesh nga nje bythelepires si ky , karnaval e qe ka paturpesine e del ne publik me keto paçavure – deklarata.
   Turp !!!!!!!!!!

 3. tropojani c100 says:

  mire e ka lejla nuk rrahet çdo lloj robi qe i thite vehtes gazetar me mire gszetaruc…por duhet ta rrahin lejlen pastaj po na vjen keq edhe ne edhe veht lejles se ai/ajo eshte tamm gazetar/e ky po qe e meriton rrahjen

 4. Ollga Plumbi says:

  Po pse nuk shifni Aleksander Cipen ju more.Pse nuk ndjehet ai.Me shume se lushdo tjeter ai duhet te ulerase.Apo demtohet Partia po foli “Fuat Cela“ i gazetarise shqiptare.

 5. arbereshi says:

  Jo te gjithe qe llapin jane gazetare.As lelua dhe as fundi nuk jane gazetare. Fundi ka qene sekseri i bodes per tete vjet.Lelua sekser i PD per shume vjet dhe sot eshte thjesht nje inatecor me keq se kurvat e zakoneshme dhe bile i vjen mire qe fundon provincjal e kane shalu ne dru. Haron se neser ata te dy qe shalun fundin do shalojne lelon, prandaj sensibilizohen njerezit qe mos shalohet me nga qelbesirat e njerezimit as ndyresira fundi dhe as felliqesira lelua sado qe ta kene hak drurin mendoj qe drurit i ka hikur koha apo jo more lelo.

 6. Ivan i madh says:

  Po neqoftese i heqin nje dru ketij turi shtremberohet cfare do thote e ke do akuzoje. Ky trapi kur smbeshtet kolegun e tij gazetar ke mbeshtet apo ata qe i hedhin nje cope m… per te ngrene. Kur ishe kaq i afte o Leli fytyre neperka pse sndejte ne Amerike po aty nuk pijne uje gazetaret e pa afte si puna jote o b…. lepires. Ne ke ndonje problem personal me te ne ke b… sqaroje vete mos dil e llomotit neper media me sa duket ti je nje frikacak qe fshihesh pas te tjerave se sje i zoti te perballesh me te e realitetin.

 7. Emanuela says:

  OLLGE MOJ GOJE UTURAK, MEQE QENKE MERAKOSUR PER ALEKSANDER ÇIPEN LEXOJE DEKLARATEN E UNIONIT TE GAZETAREVE PER RRAHJEN E FUNDOS DHE SQAROE LLAPAQENERINE TATE PREJ INJORANTEJE .

 8. Besoj says:

  EDHE NJE HERE E TREGOI VETEN SE ESHTE SHUME I LIG NE SHPIRT KY PALO GAZETAR. PTU FARE E KEQE.

 9. Gaspri says:

  Ky tipi e ka te theksuar ndjenjen e inferioritetit. Une nuk e njoh dhe nuk dua ta njoh por njerezit qe njohin mire e vleresojne si nje njeri shume te keq ne shpirt, njeri meskin, njeri qe do vec te degjoje keq per te tjeret. Ky eshtei pershtateshem per ti sherbyer asaj cadre.

 10. shqip says:

  Lela po ju thote ; ja gjurma, kalon ketej nga çadra. Sigurishte qe ai nuk ndjen dhimbje. Keta nuk Kane me ndjeshmeri. Tani rrugen Brenda species. Te gjithe kundra njeri tjetrit. Keshtu rrahen Spahiun, keshtu ate demokratin ne kavaje. Pastaj e filluan me grate si te pa bur(r)a qe Jane. I ka kapur semundje e rende. Duhen izoluar ne ndonje shpelle , ne karantine.

 11. Lola 1 says:

  Pse pritnit ndonje gje nga ky…b…lepires (epiteti me human).
  Shikojeni ne surrat, shikojeni ne ..gay te folur…shikojeni ne sy…(s’ka sy..), shikojeni… e po s’ke ku ta shikoni.
  Qenie koti! Leh kot! Ha m… kot!
  Mund te behet hollandez (me falni…deputet me atribute hollandezi…rendesi ka te jete rrogoz per te tjeret…
  Ku mund te gjesh nje gjallese te tille…

 12. Agimli says:

  Ky Lejla me siguri e di kush e ka rrahur…..

 13. Dajti USA says:

  Ky Lela eshte shembelltyra me e neveritshme e gazetarise.

 14. lavdosh says:

  Keta jane intelektualet shqiptare te Repulikes se Re dhe te Vjeter. Duhet te jemi kunder dhunes te cdo lloj forme.
  Po per Rrumpallat dhe kriminelet e PD-se, dhuna eshte e mire kur behet kunder kritikeve te tyre. Turp.
  Sa per Lelin si gazetar, e kam thene dhe me pare ky eshte cdo gje por jo gazetar

 15. jani says:

  Ka djem dhe vajza malesore qe jane vertet njerez te mencur por ky eshte malok nw mendje mor mik.me idiot , me medioker dhe debil se ky nuk gjen te dyte. Me vjen cudi si jeton ne nje sistem kapitalist nje njeri i tille dhe une Jani 1.89 i gjatw pres fundin e muajit. Nese ky kandidon per deputet me partine e lulezimes une do hidhem nga vinci perballe kishes ortodokse.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *