Artan Fuga vihet “në dispozicion” të qeverisë teknike: Modestisht e them se nëse duhet, unë jam gati…!

Artan Fuga, i cili po udhëheq betejën e Lulzim Bashës për qeveri teknike, ka shpallur gatishmërinë e tij për t’u vënë në dispozicion të kësaj qeverie si kontribues i saj.

Në një intervistë në gazetën “Shekulli”, Fuga thotë se ai është gati të përpunojë platformën e kësaj qeverie, dhe pse jo përbërjen e saj.

“Modestisht e them se nëse duhet unë jam gati të përpunoj një platformë me shumë zgjedhje alternative për këtë qeveri teknike poqese aktorët politikë e kërkojnë.

Sigurisht jo vetëm, por në bashkëpunim me kolegë, me të cilët kemi infrastrukturat teknologjike, shkencore dhe metodologjike për ta bërë këtë gjë”, shprehet Fuga

Artan Fuga ka marrë një pozicion të fortë pro Bashës, edhe pse në të kaluarën e largët ka qenë në konflikt me pushtetin e Sali Berishës, sidomos pas përpjekjeve për hapje të dosjeve në vitin 1995.

REMOTE_ADDR:[]

22 komente në “Artan Fuga vihet “në dispozicion” të qeverisë teknike: Modestisht e them se nëse duhet, unë jam gati…!”

 1. butrinti says:

  KUR TE BEHET QEVERI TEKNIKE , TE JESH I SIGURT SE DO TE MARRIN POR ESHTE MIRE QE DERI ATEHERE TE SJELLESH NE MENDJE ATE PUNEN E DHELPRES ME ATO TE DASHIT.

 2. sit... back..and relaks →→→ says:

  si e ka pas pseudonimin ky lali ne kohen e xhaxhit?

 3. shkodrani says:

  PO ku do me shku ti mot bir K….. mor fliqsina e SAli serbit po me ken sei Edi rama po tentuat dhe nje her si heret tjjera ne shesh me djeg do e kisha skuq me gjak un e flliqsinave te pd manej kisha dhan doreheqje ptu fare e keqe spaska pas faj Enveri me ju po ka ba pak ca a ken ba ba ne ju kurre skeni per ta arrit ju flliqsinat e PD …zoti mos ju laft fare mrapa

 4. Nasi says:

  👎👎👎. E gënjen mendja Fugën!
  Ka rrjedhur fare!😄

 5. Diana says:

  O Fuge e leshit, ty te rrotullohet truri si ajo fuga kur dredh leshin….Dridhe Fuge beje trike…..
  Kur s’te ha mortja i vetequajturi profesor….
  Po per inat te Edit shkon e fle me lulushken o vetequajturi patru profesor
  Je gati o i vetequajturi profesor me kashte ne vend te trurit,te djegesh jorganin (ne kete rast Shqiperine) for nje cimke e letyre si lulezimja e hollandes….

  Oh ju funderrina te kombit qendroni tutje nga keto pislleqe se po luani me zjarrin!
  Beni kujdes se po ngacmoni e provokoni ndjenjat e nje populli te tere qe po ju vuri perpara nuk do gjeni hale ku te futeni ju gelbazat, dhjerurinat e kombit….. !!!!!

 6. ano says:

  Profesor, ke shku per lesh….!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Veç keqardhje per Ju…?????.

 7. shqip says:

  Kaçi i zi zv kryeminister. Kreshnik sorra min i perbrendshem i qeverise hije. Medi gerdeci min i perjashtem. Kete Fugen e Kane projektuar minister i puneve te kota. Duke pare qe se qasi njeri , mendoi derziu te behej nje Here me pozite. Qofte edhe me qeveri ne hije qe rrine ne çader.

 8. Lani says:

  Obobobobobo….!!!!!!
  E tmerrshme.
  Simbol i pjerdhjes. Dhe era i ka marre mendte. Po pse Ke kohe ti o Tani te merresh me gjera kaq te parendesishme?

 9. fieraku4u says:

  KY FUGA NUK KA RRJUDHUR, POR KA PJERDHUR FARE.

 10. Tani says:

  Prandaj nuk ecen perpara ai vend se allashqiptaret intelektuale si ne rastin Fuga po bejne te pamunderen te destabilizojne kete vend. Shpresoj qe 1 dite keta pseudointelektuale te japin llogari.

 11. Moni says:

  E po shyqyr me ne fund. E kuptove o njeri se je i pithitur.

 12. gopisti i sales says:

  Po patjeter , mos harro te marresh edhe artan hoxhen , lubonjen e ndonje tjeter te ketij kallepi dhe ka per te qene nje qeveri debilash qe do mbahet mend ne shekuj. Phy fare e keqe.

 13. Drejtësia says:

  Ik ore bajgë e qelbur

 14. Lennard says:

  Ky qenka Idiot Noterik .A ka te tjere si ky ne Akademine e PseudoShkencave???

 15. Lennard says:

  Ky qenka Idiot Noterik .A ka te tjere si ky ne Akademine e PseudoShkencave???
  Eshte dhe nje qe ka nofken Uriah Hip

 16. Ec aty says:

  He mo se kshu lepin bythen ky sa here ka interes. Neser kur Berisha te vdese se ka nje semundje shume te rende dhe nuk e ka shume te gjate, ja do shkoje te lepije bythen e Metes. Pas Metes do shkoje te lepije bythen e Mesila Dodes … c’prisni ju nga keta njerez perbec se katastrofa si zakonisht. Bir Selman i nones ke t’qaj me pare

 17. neda says:

  Artan Fuga ka te drejte, ne si vend nuk kemi bere asnjehere zgjedhje te rregullta,perjashto ato te Ramis Alis, praktikisht ne nuk jemi vend demokratike sepse zgjedhjet gjithenje jane vjedhur, vidhen,tjetersohet vullneti popullor dhe me ligjin e nxjerr prej partive kutit e votimit mbas votimit nuk lejohet te rinemerohen. Kjo praktike duhet te marr fund,prandaj dhe profesor Fuga ka shume te drejte, vesi i vjedhjes se votes eshte nje gje qe duhet te korigjohetketo jane krime kunder njerzimit,,modelet jane dhe gjenden, ketu eshte thjeshte perpunimi kodit zgjedho,menjanimi i militanteve nga komisjonet,numerimi elektronik dhe ligjin kush manipulon 30 vjete burg,dhe kutit mbas votimit te jene ne dispozicion per tu rinemeruar nga gjyqesori nen vezhgimin e kamerave ne cdo kohe. Dikush mund ta kritikoje Fugen qe kerkon rregull e ndershmeri ne zgjedhje e qe sigurisht mbshtetet plotesisht nga bota qytetare qe nuk do ti vidhet liria,nga ketu fillon shteti, ndersa ka te tjere qe e kritikojne se u pelqen te vjedhin,te manipulojne zgjedhjet etj.etj.por kjo nuk eshte rruga e duhur.

 18. Fuga ra pre e intriges Saliut,i cili ne 2012 i premtoj se po te merrte pelqimin e P.S do e bente president konsensual,me qe nuk ishte Rama dakort per te ,se nuk ishte dhe per Zagatnjorin,Fuga qe ka rrjedhur nga marazi kaloj infrakt.
  Kete loj po bene edhe sivjet Saliu duke i kerkuar Fuges te bind Ilir Muten qe ta propozoj ai per president dhe te bashkoj votat me Saline.
  Pengimi dhe deshtimi i reformes ne drejtesi qe te shpetoj nga ndeshkimi Familjet Berisha-Meta po kerkojne mercenar dhe si me efikas eshte Fuga.
  I jati iA.Fuges ka qene 20 vjet antar i presidiumit te kuvendit popullor ,ku jane vendosur dhjetra denime me vdekje,por Saliu asnjehere nuk ja permendi,perkundrazi e beri kusheririn e afert te Enver Hoxhes akademik.

 19. Po po po says:

  Shembulli konkret se si mund të pjerdhi nga trutë dhe një profesor i respektuar dhe profesionist i nderuar. Lëre profesor se nuk ia vlen, cfaredo që të jetë në mes, më shumë humb se sa fiton. Respekt për punën tuaj shumëvjeçare!

 20. Peco says:

  Ne menyren me modeste edhe une po ju them, se ju jeni nje bythqir i njeanshem, vegel qorre e sherbimit te fshehte te Ramiz Alise dhe Nexhmije Hoxhes, qe kurre nuk mund te te besohet nje mision i paanshem. Bajga si puna jote nuk dine c’eshte liria, jo me te vihen ne sherbim te saj.,

 21. shpresa says:

  Dhe ja Artan Fuga vihet ne dispozicion te qeverise teknike! Artan ! Vuru ne dispozicion te familjes tende nje here, pastaj shko ku te duash se ato qe thoshe per familjen dhe nipin apo vellain tend tregojne se te kane lene vetem se si duket ti tersi i tyre ne familje. Ti i kishe shkruar. Fatekeqesi per ata studente qe u jep ti mesim, nje i lajthitur, por me sa duket ben si lajthitur se eshte karakteri yt shume i poshter.

 22. Pjer Thomas says:

  Lexova ter komentet ketu, nuk njof asnje, as ate Fugen, veç ç’e njoh nga ca shkrime, por ter ky mllef, ter keto budalliqe qe shkruani, te shtyre nga emocionet negative e aspak nga llogjika, me bindin se ju jeni e keqja e vetes tuaj, nje turme e shperfytyruar qe ju kap paniku qysh ne dallgen e pare, ehh çfare mjerimi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *