Artan Hoxha: Ajo që vendosi Basha më 18 shkurt do arrihet patjetër

Artan Hoxha(presidenti, jo gazetari investigative) shprehet se kërkesat që ka vendosur opozita në 18 shkurt do të arrihhen me patjetër.

I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në “News24” Artan Hoxha tha se protesta e opozitës do zgjerohet edhe në territore të reja, ndërsa nuk do ketë zgjedhje që nuk meritojnë fjalën zgjedhje.

 “Janë prova që ajo që është vendosur në 18 shkurt do të arrihet me patjetër.

Më 18 shkurt u mor vendimi që përsëritet përditë në atë që quhet institucioni i çadrës.

Pra nuk do të ketë zgjedhje nëse nuk meritojnë fjalën zgjedhje.

Protesta do zgjerohet me territore të reja”– tha Hoxha.

I pyetur nëse i duket radikal opsioni i partive të opozitës për t’u ç’regjsitruar nga KQZ, Artan Hoxha tha se:

”Qëllimi është radikal, pra për të krijuar një republike të re me parametra normale.

Protesta është me mjete radikale, por paqësore.

 Fushatat elektorale nuk shkojnë me kaq teza të mëdha.

Nëse fushatat janë normale, tezat janë anormale. Jemi në një moment tejet problematik, ku një qeverisje super arrogante përfundon në këtë pikë ku kemi arritur sot. Kishim një Shqipëri ku në vitin 2016 u bë kryeqyteti i Evropës për drogën.

 Tashmë jemi në një alarm ku zgjedhjet e 18 qershorit nuk mund të jenë zgjedhje, dhe përderisa nuk janë zgjedhje nuk ke si t’i pranosh ato.

 Veprimet e çadrës janë të qarta”.

REMOTE_ADDR:[]

33 komente në “Artan Hoxha: Ajo që vendosi Basha më 18 shkurt do arrihet patjetër”

 1. Tirana says:

  Nese “Republiken e re” e krijojne spiunet si ti, apo vrasesit e 21 janarit e shitesit e territorit te Shqiperise si Lulzimi, atehere mjere populli shqiptar.

 2. aqif tahipi says:

  Ky eshte @oqe komplet i shkreti.

  1. Grigor says:

   I ke rene kokes. Eshte koqe kandari komplet. Se ku rron ky, nje dreq e di.

 3. Ilir says:

  More pleher sipas llogjikes tate saher te kete zgjedhje te krijohet nje qeveri teknike .

 4. erzen says:

  Që të quhen zgjedhje të lira, kryetar i komisionit qendror të zgjedhjeve duhet të vendoset Ristani.

 5. Voica says:

  Yyuyyýyýyyyyyy, pleher.
  Monster, i lig tek zoti je…

 6. Artan PISI says:

  Pleher, do te beheshe edhe president surrati yt, i ashtuquajtur analist i pavarur ,ke aprovuar ne cdo rethane histrorike dhe politike zgjedhjet e lidershipit te PD, njeri qe nuk e njeh as evolucionin e mendimit dhe as kohezionin ne arsyetim, per sa kohe e kam degjuar ate gjuhen tende te helmuar qe ne menyra nga me sofistikuarat qe shkojne deri ne absurditet, gjirthmone ka bere marketingun e ideve destruktive te SALiUT, nuk kam degjuar ne te pakten nje rast te Thuash, JO KETU PD GABON, vetem bythlepirje prej hosanai, tamam obortar servil qe kujton se e bardha mund te behet e zeze dhe anasjelltas, vec qe popullit ti duket ashtu dhe jo pse ashtu eshte ne te vertet, po c kujtojne keta legena, se njerezve u eshte shpelare inteligjenca, apo se do te hidhen ne zjarr dhe anarki , se i do bytha Saliut dhe LUles te mbrojne pislleqet e tyre, e meqe ra fjala, cfare eshte kjo REPUBLIKAe re me surrate te vjetra,kush do te me shpjegoje, cfare vendi do te kene ne REPUBLIKEN e re,Sali Berisha, Gon ,Duka, Fatmir Mediu, Dashamir Shehi, Tritan Shehu, Mul Noka, Jozi Topalli e gjithe suita qe ka 20 vjet qe e e perdredh kete vend duke e sjelle shqiperine per hunde neper gjithfare shtigjesh te panjohura,

 7. Rushan says:

  Po kush te ve re ty mor kokrre e spiunit te sigurimit.

 8. Moni says:

  Kaq shume spiune e bij spiunesh paska Shqiperia? E kane shitur vendin tek serbet. qe me 1990. Dhe prape kerkojne ti vene flaken. Por kjo do te jete hera e fundit. Do te digjen vete njehere e mire, Sala, Lulushi dhe ky Tanua.

 9. hysen says:

  Edhe ti ishe mangut or plehere, spiun I sigurimit. Si nuk te vje zor qe del e flet dokrra. Populli shqiptar sigurisht e zgjedh vete rrugen e tij, nuk ka nevoje qe qelbesira si ti etj., qe ta futni ne qorrsokak.

 10. Drejtësia says:

  Ik ore bajgë e ndyrë
  Yyyyyy spiun i poshtër

 11. sari says:

  po mire beni qe mboni sali ka*in po do e pesojme te tere dhe pastaj mos thoni se e kish gabim enveri, vend spiunesh dhe tradhetresh…s turp

 12. Te shpofsha gomen o lul says:

  Ky spiuni edhe fyturen e ka si mi halesh

 13. lulashi says:

  Ky eshte gelbaza e Saliut.

 14. ano says:

  Mbeturina te paciklueshme.!!!!!!.

 15. presidenti i zi says:

  ke jo vetem psikologji jevgu por dhe tipare.

  me siguri ke damar jevgu.

 16. The garbage says:

  Doli dhe bajga te thote dicka.Usht ketej hale.
  Nuk rrini dot pa pushtet.Ju eshte ngushtuar financa s’ka ku te fusni duart te merrni leke bajga te qelbura.

 17. Edi NYC/USA says:

  Lapanjozi Artan Hoxha vazhdon të dërdëllisë, dhe sa më shumë flet aq më shumë bëhet lapanjoz!…

 18. AVNI RUSTEMI says:

  Kete sikur e ka nxjerre nga bytha nona e vet.

 19. kashi says:

  KY ESHTE NJERIU ME I NEVERITSHEM PAS SALIUT

 20. Adrenalin says:

  I ke larë duart.

 21. analisti says:

  O ti udheheqes i republikes se re,po si ste vjen zor dhe prononcohesh ne publik sikur ti je me i mencmi i atij gjirizi ku je fut,kur ty te kane hequr breket ata qe ti i sherben dhe qe ke akoma frike nga ta se mund te bejne dhe me teper se cte kane bere,ju akoma nuk e kuptoni ,ose me sakte beni sikur nuk e kuptoni,se ky popull e ka mbyllur perfundimisht kontraten me ju dhe pamvarsisht thirrjeve dhe prognozave qe beni do te perfundoni me te dhjere se ne 98.

 22. DAVID says:

  O artan trapi ajo qe u vendos me 18-shkurt do te arrihet kur te mbarset edhe njihere joteme edhe kur te pjellin “mushkat”.

 23. Nari says:

  SKYPION!!!!😄😄😄😄😄😄😄😄👎👎👎👎

 24. mete says:

  Ti i di mire keto se je spiun, spurdhjak dhe legen

 25. Lennard says:

  Shko mor Legen i Qelbur.Ver dhe nje pale gjyslyqe te tjera se nuk po e shikon situaten si duhet.Njerez si Ti dhe si Sale-Serbi,Lul-Hajduti ,e kane vendin ne Hapsane.Tellall i Ndyre i Armiqve te Shqiperise.Kane Faj ata qe te marrin Ty ne Panel te llomotisesh me Sume.

 26. Lennard says:

  Shko mor Legen i Qelbur.Ver dhe nje pale gjyslyqe te tjera se nuk po e shikon situaten si duhet.Njerez si Ti dhe si Sale-Serbi,Lul-Hajduti ,e kane vendin ne Hapsane.Tellall i Ndyre i Armiqve te Shqiperise.Kane Faj ata qe te marrin Ty ne Panel te llomotisesh me Sume.
  Harrova te shtoj se eshte Bashkepuntor i kryearkitektit te Korrupsionit ne Shqiperi ,i nje legeni Tjeter ,qe fshihet pas gaxhojt -Genc Rulit.

 27. Liu says:

  Ore si ka mundesi qe te gjithe spiunet e Kane surratin si minj ,Po me nje ndryshim qe Artan muti e ka surratin si ata mijnte qe sa Kane dale nga haleja ,Po ik ore fytyre mut

 28. drita says:

  Si duket akoma mendon per president ti Artan, po kurre s’ka per tu arritur ajo qe thote Basha se edhe ai eshte per rruge; o per ne Holande, o per ne burg

 29. çadra e krimit says:

  o ti pleher je bash si hitleri ti deshe te behesh president po ik o degjenerate çadrash servil mos e shit nderin e familjes per nje vrases si lulezime basha se ta po pendohesh budalla

 30. Paqe says:

  Nese zgjedhjet nuk mund te behen normalisht te shtyhen per mavone

 31. nari says:

  Ciao ,Tan Spiuni !

 32. Asnje cudi says:

  Zagari me i peshtire i PD. Dogmatik dhe i pa riciklueshem deri ne vdekje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *