Basha kërcënon nëpunësit e shtetit: Mos iu bindni urdhrave, do përfundoni prapa hekurave

Lideri i opozites kishte nje mesazh te drejtperdrejte per nepunesit e shtetit aktual te cilet me urdhra nga lart sic tha ai, po terrorizojne bizneset e vogla.

Ai i ka bere apel te mos u binden urdhrave te paligjshem pasi me republiken e re qe po vjen tha ai kush ka bere shkelje do te perfundoje prapa hekurave.

“Biznesi i vogel nga e hëna e kësaj jave që po mbyllet po përjeton një sulm, masakër nga falangat e taksidarëve të Ramës, Ahmetajt, me urdhër të kësaj qeverie të bërë njësh me krimin dhe drogën dhe që ka dështuar të përmbushë pritshmëritë për buxhetin e shtetit, i janë sulur bizneseve të vogla gjatë gjithë kësaj jave, me inspektime pas inspektimesh.

Mbrëmë ju kam dhënë një paralajmërim dhe sot dua ta përsëris. Mbajuani shënim emrat dhe mbiemrat, republika e re do ti vërë para ligjit do i bëjë përgjegjës një për një, s’do shpëtoni nga forca e hekurt e ligjit ju që terrorizoni bizneset.

Republika e re po vjen, gjeni vrimën e miut, hajdutët e veshur me pushtet nga i pari te i fundit ta harrojnë se do negociojme shkeljen e ligjit, për cdo shkelje do merrni ato që meritoni.

Askush nga nëpunësit e shtetit mos ti bindet urdhrave të paligjshem, urdhrave të eprorëve tuaj që i ka zënë paniku dhe duan të mbushin xhepat në këtë grahmë të fundit edhe juve do përfundnoni prapa hekurave. Shqiptare dhe shqiptarë, ngrihuni dhe bashkojuni rezistencës, biznesmenë rezistoni, protestoni dhe shënoni cdo padrejtësi.

S’ka për të pasur asnjë falje për ata që kanë marrë zvarrë dinjitetin e shqiptarëve këto 4 vite, do përgjigjeni para ligjit të republikës së re dhe kete e dini fare mirë ndaj ju ka zënë tartakuti ju dhe ata që paguhen për të shpifur dhe për ta sharë”, tha Basha. Sipas tij “taksidarët do mbyllen në kazermë, asnjë s’do jetë havale për bizneset”.

REMOTE_ADDR:[]

16 komente në “Basha kërcënon nëpunësit e shtetit: Mos iu bindni urdhrave, do përfundoni prapa hekurave”

 1. vjola says:

  O krye hajdit te erdhi dita ty dhe ske nga i leviz b…hic .

 2. tani says:

  Ju lutemi shpetojeni Shqiperin.Te arrestohet sa ma pare ky provokator ndryshe do te jete shume vone.E shkreta Shqiperi cfar e ka gjetur

 3. Zgjohu SHqipo ! says:

  pirdh te çfryhesh o Bashiç s’ka me rrumpalla iku vapa me gushte
  mblidh rraqet edhe shporru se na kerrice koqet,ti edhe krye
  psikopati juaj……..ikni tash se boll ju duruam.

 4. kashi says:

  E QUAJNE DHE POLITIKAN EUROPIAN KETE IDIOTIN
  KU KA POLITIKAN QE BERTET KESHTU NE EUROPE

 5. gjergje says:

  is a fucking Idiot… ai BASHA maskarai duhet te jepi llogari per sa ka bere deri tani.. po kush e di sec loje e ndryre e po luhet kundra nesh me siguri jane Ruset qe lozin..

 6. Oni says:

  O Lul po kur te behesh kryeminister si do te vije nga keto thirrje antishtet… autogol. Si po ben do ta bejne. Ata punonjes bejne detyren. Ky eshte kercenim antiligjor. Po sikur nga thirrja jote ndonjerin nga ata punonjes ta gjeje gje ….. a e ke menduar?

 7. Diana says:

  Sinqerish ky ka probleme psiqike …
  Futeni te 5-sa se ka shku per lesh…..

  oh sa kam qesh …eshte idjot komplet idjot….

 8. robert says:

  Tju ruash k…. O lULUSH NEPUNESVE ….

 9. Spartaku says:

  Opo na doli koqe kandari ky mut Lul Basha!Diç na u duk ne fillim,se do bente hatan ne drejtimin e pd-ke fshiste,por doli fyell pa vrima.

 10. Luli says:

  Drejtesia nga cadra e te akuzuarit

 11. Tirona says:

  Ky krijimi i republikes se re te ngjason me llogjiken e krijimit te shtetit islamik ISIS ncncnc

 12. timo says:

  Basha po përgatit alibinë për të kërkuar azil politik në Hollandë. Po Saliu???

 13. Bashiqi says:

  Kur ske shku prapa hekurave ti me gjithe ato krime qe ke ba pse duhet te shkojne ata si paguhen per te kryer detyren?? Injorant se ne nje vend normal per shembull ne hollande do te ishe ne burg.

 14. Azio says:

  Mjaft more maskarenj me keto thirrje histerike.
  Merrini keto monstra Sali e Lul e I coni ne bankot e te akuzuarve,perthirrje per lufte e kercenime ndaj njerzeve.
  Mjaft me.Durimi ka kufi
  Eshte koha qe Shqiperia te shpetoje nga keto plehra.

 15. xxx says:

  pse nuk mbahet qendrim nga prokuroria per thirrjet anti-shtet
  perse nuk arrestohen ne vend per deklarata te tilla
  nese jane parti politike jane liable per aktivitet te paligjshem

 16. qytetari says:

  O popull mjeran dhe une se bashku me ju,,,!, a jemi tu e marre vesh se Shqiperia eshte kapur keq nga bandat e te gjitha llojeve, e te kuqes, e rozes dhe e bluse. A jemi tu e marre vesh te gjithe ne, se ne Shqiperi ka ndodhur grusht shteti, por jo siç ndodhe rendom nga ushtria, por une mendoj se eshte nga gjykatat dhe prokuroria. Dhe kjo eshte mese e vertete. Ndaj duhet te ngrihemi te gjithe ne ne nje revolucion dhe ti zhdukim keto klasa politike te instaluara keq, te gjithe pa perjashtim. Na del Lulzim Basha dhe thote “Republike e re”,,,!, po ku eshte ajo republike e re more zoti Basha, me drejtues te vjeter. Ku eshte pare e ku eshte degjuar nje gje e tille. Republike e re me foto te Lulzim Bashes, Fatmir Mehdiut, Dashamir Shehit (qe ja hoqen gruan e instaluar nga puna), Kreshnik Spahiut etj si keto. A jemi tu e dit se çfare po ndodhe ne Shqiperine tone, qe asnjehere su be e jona.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *