Berisha kthehet në çadër: Na është vënë kundër gjithë mafia e botës, por ne do ta skuqim Shqipërinë

Sali Berisha është rikthyer sërish në çadrën e PD-së, pas disa ditësh mungese.

Ai ka bërë sërish thirrje për revolucion, madje ka dashur të frymëzojë demokratët me vargjet e himnit “Prej lufte veç ai largohet, që është tradhtor”.

Sipas Berishës, PD po sulmohet nga gjithë mafia e botës, pasi ajo është kundër drogës.

Por Berisha thotë se PD ka mbështetjen e Uashingtonit dhe Brukselit.

“Miqtë tanë nga Uashingtoni, Brukseli, Berlini, Roma, përshëndesin cadrën e lirisë.

Cdo ditë e më e madhe bëhet mbështetja për përpjekjen tonë, për revolucionin dhe u garantoj dhe i them Edvin Kristaq drogës se ky është vetëm fillimi.

Nuk ke parë gjë akoma, është vetëm fillimi.

Mbaje mend mirë, je i pashpresë.

Ky është një mision miqtë e mi, një mision i madh.

Në këtë mision ne kemi vështrësitë tona, ka dhe një agresion ndaj nesh, jo vetëm nga sicilistët, por nga mafiozët e mbarë botës.

Nuk janë me ne, janë me drogën, krimin, marijuanën, por ne jemi shumë më të fortë së pari, se ne mbrojmë një kauzë të drejtë”, tha Berisha.

Para atyre mijërave e mijëra qytetarëve shqiptarë që kërkojnë 21 ditë në protestën e 24-orëve më të gjatë të popullit, vërshuan nga katër anët e vendit, nga çdo qytet dhe erdhën këtu, erdhën këtu në misionin e tyre të madh.

Erdhën këtu për të prekur token, për t’u frymëzuar, për të marrë forca.

Në 21 ditë ju të rinj e të reja, burrat dhe gratë e çadrës së lirisë, jeni shndërruar në burim frymëzimi për shqiptarët.

Revolucionin demokratik, revolucioni civil do ndalet vetëm në realizimin e qëllimit të tij: votën e lirë!

Ky është një mision miqtë e m. Jemi shumë të fortë së bashku për një kauzë të drejtë.

 Këta burra dhe gra nuk vijnë këtu për karrige, vijnë për misionin e lirisë, për votën e lirë.

Nuk ka mision më të rëndësishëm në një shoqëri.

Ne kemi gjithashtu një armë të fortë, një armë të tmerrshme për kundërshtarët tanë, që pas lutjes tek Zoti, është thirrja e dytë e çdo shqiptari: Ne do të vazhdojmë luftën drejt fitores, mbaje mend Edi Rama”, vijoi Berisha.

REMOTE_ADDR:[]

46 komente në “Berisha kthehet në çadër: Na është vënë kundër gjithë mafia e botës, por ne do ta skuqim Shqipërinë”

 1. Populli says:

  Ike plaku mere ike , nuk ka shqiptar qe beson pacavuret e tua , edhe likja nuk te ndihmon dot me po mendon per bythen e tij. Rama mos tua japin pushtetin ne tavolin.

  1. Spartaku says:

   Ky i shkret Sali çyryk ngeli nga mendja.Ta dish mire se çadra jote nuk eshte burim frymezimi,por burim urrejtje nga i gjithe populli shqipetar.Ti o mut njeri,i ke kundra vertete te gjithe ne bote,se po lufton pa alternative,por per karrigen tende,dhe t’i shpetosh burgut.Per keto arsye ke bllokuar vetingun.Por t’i hash koqen e mutit se ai do behet dhe ti familjarisht do perfundosh ne burg.Frikacak.

 2. Donald LU says:

  Ike plaku mere ike , nuk ka shqiptar qe beson pacavuret e tua , edhe likja nuk te ndihmon dot me po mendon per bythen e tij. Rama mos tua japin pushtetin ne tavolin.

 3. fcb says:

  Ja komentuesit e Meros , me nga 5 nickname :))

  1. toni kuba says:

   ti paske emrin e vertete

 4. Vigjiresha says:

  Ky Kriminel nuke ndeqet me ase nga drejtesia e re qe te vihet por ky done nje plumb ne ball se ne vede tjeter mbane anti plumb ne ball qe te biere rahate vendi

 5. valentina says:

  Ti sali serbi ta kesh te qart neqoftese Populli ngrihet dhe njeher si ne 97 apo98 nuk ke per ta gjetur vrimen e sheqeres dhe femijte e tu nuk kan per ta gjetur vrimen e liris por do u digjni te gjalle te gjithe ju te korruptuarit majtas dhe djathtas sepse populli nuk do vrase me njeritjetrin per kete te jesh i sigurt

 6. Liu says:

  Po ore frikacak kriminel ik ,kujton se me keto deklaratado te besojme ne ty ,Po ti ne dore e kishe Shqiperin per 25 vjet ca I bere ,pervecse vrave njerez te pafajshem dhe vodhe dhe tani cfare do ?apo nuk je ngopur o mos u fryfshi ,Po nga hundet do tju dalin shume shpejt o qelbesire

 7. Bashiqi says:

  Ti flet per zgjellje te lira e te ndershme? Ke 26 vjete qe i vjelle zgjelljet se asnje here ske fitu me zotesi vetem me manipulime. Nuk jane budallenj shqiptaret . Te njohim mire. Me mire me difektet e ksaj qeverie se me krimet tuaja e te femijeve te tu. U semursh me gjithe familjen tende. Te vrafte gjaku i shqiptareve.

 8. american2016al says:

  Nuk ke faj ti more psikopat e njeri i besdisur, maskara qe sjell vetem trubullira ne jeten e atij populli, por dhe Edi Rama eshte sharlatan qe le njeres si puna jote verdalle dhe nuk te denon per mekatet qe ke bere.

 9. AVNI RUSTEMI says:

  Jo mor jo, nuk vijne per misionin e lirise por per ate te Salise qe e di vete cka bere, por qe smund te beje dot me, populli nuk harron dhe e ka dhene e do ta jape verdiktin e tij. Sali, ky eshte fundi.

 10. Nuk e kuptoj cfar do te thote ky krimineli me I madh I botes, me fjalen “NE”, kush jane “NE”, Sheqerja? Vuk Karaxhixhin, Fazllicin, Lulushin, Sypeshkaqenin e “WAR DOGS”? Ke, ke more VRASES, prap do te skuqesh Shqiperine ti me GJAK si ne 97? Ti bashke me kopilin tend te War Dogs, dhe shalngjiturin, Kopilin e adoptuar Lulushen duhet te arrestoheni urgjentisht per keto thirrje macabre qe beni. Populli ste do as ty as ate Partine tende pacavure qe se fshijm as menderen me ju. Hik more kopil I Karaxhicit, boll te duroi populli. Asnje ske me vete, pervec pjesmarresve te krimeve, vjedhjeve, tradhetive ndaj Kombit. Ato ke me vete sepse si le ti edhe sikur te hikin, I ke njollosur me ato bemat e tua. Zoti ju Ndeshkofte shpejt. Ta dish se POPULLIN nuk e ke me vete. Ke LLUMIN e Shqiperise me vete. BURG BURG BURG te perjetshem per ty e kopilat e tu.

 11. Faro says:

  Pse nuk te ka ardhur Lulii ne cader??!!!

 12. Milan says:

  Do skuqesh ti o krimiel i ndyr,burri me i poshter qe ka njohur historia shqiptare

 13. niazi says:

  Ketij krimineli populli shqiptar duhet t’i pergjigjet me nje grusht te forte ! eshte koha te ngrihen te gjithe dhe te tregojne se sa i vlen lekura ketij krimineli qe vrau ne Gerdec dhe ne bulevard dhe per shkak te drejtesise se kapur prej tij nuk i eshte futur gjemb ne kembe ! Ky njeri solli ne shqiperi qeverisjen me te keqe te mundeshme , vodhi zgjedhjet ne 96 , shkaktoi trazirat ne 97 , trazirat ne 98 , vodhi zgjedhjet ne 2009 duke mos pranuar te hapi kutite , vodhi zgjedhjet ne 2011 dhe shiti detin e gjithe Shqiperine ! Ky popull duhet t’i tregoje me ne fund vendin qe ai dhe familja e tij e kane ne burg , bashke me Lulushin qe bene si i forte ne bulevard ! Se Lulushi ka ca llogari me drejtesine se vrau me Saliun 4 vete ne bulevard dhe vodhi 230 ml euro ne rrugen e kombit ! Nuk flitet per kohen si kryebashkiak qe duhet te shikohet me vemendje se ku jane harxhuar fondet se nuk arriti te lere nje gje per Tiranen pervecse prishi !Sigurisht nuk duhet harruar Lazarati qe vazhdon dhe sot ta subvencionoje me fonde pa kufi kete kaste kriminelesh !

 14. patrioti says:

  O ZOT na ruajsh nga ky i cmendur. Si guxon dhe ben thirje per lufte. Pak gjak eshte derdhur per suratin e ketij tradhetari .Nuk e di se cfare po ndodh. ILIR META mos u shtir si tolerant sikur do konsesus. Por ne je burre dili balle vendit.
  Se Saliu qe uleret mban shpresat vetem tek ty.

 15. Riku says:

  ora e saliut ka kohe qe ka mbaruar.. kandilja e tij nuk ka me vaj.. vetem budallenjte mund te motivoje

 16. timi says:

  Hahaha ky dihet lidhur. I cmendur dhe kriminel deri ne vdekje…kujton se shqiptaret hane bar. Ky psikopat i ndyre cdo dite pengon Shqipwrine te behet shtet normal.

 17. "BOHOTINA" says:

  je e keqia me e madhe e kombie tone. Ku ke goje te flasish ti pacaure. Ti qe ne “mengjes” grabite levizjen popullore te dhjetorit 1990. Te flasin alucinacionet e bemave te tua. Je i pa shprese. Turp per ne qe na ke drejtuar ti.

 18. Lumi says:

  Nje here e dogje ti i pafytyre dhe s’te hytri gjemb ne kembe,prap kerkon te napresesh rrugen?
  berisha = fatkeqsia e Shqiperise

 19. taraboshi says:

  Po cfare krimineli je cfare fetyre muti je ti nuk ke gjak shqiptari por gjak serbi edhe Luli ju vec te vrisni njerez dini si ne 97ten si ne Gerdec si me 21 Janare .Ju vodhet gjithe shqiptaret dhe kerkoni ti vidhni e ti grabitni prape .Aty ne cader bashke me ju jane te gjithe ato qe kan bashkepunu me ju ne vjedhje dhe kane perfitu shuma te majme .Per habitem me disa njerez te pa shkolluar qe shihen ne ndonje rast aty mos te genjehen mep premtimet e tyre per ndonje therrime ne sa ju ra nermend keto mbi 20 vite ne qeveri.Ju po luftojne me ju mbrojte disa amerikane kriminela deri ne kongresmene qe kane perfitu nga ju shuma te medha parash qe ja vjedhni popullit dhe ju jepni atyre si shperblim po ashtu edhe disa krimineleve europiane me ne krye plaken shtrige DORIS.PAK .Gjithashtu indihmojne keto edhe disa medja dhe gazetare dhe oopinonista kriminele qe kan perfitu para te popullit nga keto kto kriminele si te tille Aleksander Frangaj Bledi Fevziu Cim Peka Fahri Balliu Fatos Hoxha Gj.Merkaj Andi Bejtja A Bushati etj.

 20. ela says:

  mire tu behet,cti besh shqipetareve ai duhej varur dhe duhet varur ne mes te tiranes me gjithe familjen

 21. Samuel says:

  Cfar i kerkon pipullit mor plak i mbaruar.Ke 26 vjet qe e mban peng kete vend.Bertet tani se po te vjen fundi ste vjen kush pas tani plaku mere po te vjen fundi po e ndjen cdo dite .

 22. anna says:

  keta qe kane frike nga drejtesia jan grumbulluar nen cader po ku je o Edi ik se I arreston te gjith nji nga nji aty ku jane si qeni te kasollja kan ardhur vete ,,ta skucim shqiperine ka thene saliu eh mjere populli sa ka vuajtur ndersa ju keni kushedi sa e sa shtepi ne vendet me te bukura femijet e tu punojne marrin nje lek kurse populli ska as gjene me te vogel rropatet sa andej ketej neper bote per te ushqyer familje kudo neper bote perpara gjdo ceshtje akokati te jep nje leter ku thuhet per kete problem tendein nuk duhet te paguash meshum se kaq ose mepak se kaq kurse ne shqiperi avokati u be tamam si kasapi ku edhe pa lekure e qon personin ne shtepi vaj medet ku jemi po drejtesia do vihet nevend patjeter prandaj popull saliu dhe basha te dy si qente po lehin grrahmat e tyre te fundit se do ju ike dhe zeri zgjohuni nga gjumi o popull kerkoni drejtesi dhe jo poshtersin e saliut dhe te bashes dhe te atij maskarait se se shof dot neper televizore Meten hajdutat me te medhej te vendit tone

 23. Lani says:

  E mprehu shpaten Baca. Ne goje te ujkut dhe sypatrembur. Lum ne per udheheqesin tone.

 24. Ollga Toronto says:

  Sali Qeni bene mire qe vete ne cadren e gangsterave,bile ka mundesi te vej perdite,sa me shume ta shikojne shqiptaret kete kriminel,aqe me mire per demokracine,se dhe me miopi do bindet se ku eshte e keqja e ketij vendi.

 25. Gopisti jot says:

  Ky dallkauk ja hodhi ne 97-en me amnisti dhe mendon se eshte ai vit i mbrapshte i krijuar nga ky perbindesh dhe kerkon te amnistohet perseri ai dhe familiä e tije , per vjedhjet, vrasjet dhe tradhetine ndaj Atdheut per shitjen e detit. Po jo mor njeri i ndyre , kete radhe do pergjigjesh per te gjitha, ti dhe te pjellet e tu. Shqiperia clirohet dhe Republika e er vendoset Kur ti dhe bastardet e tu te rraseni brenda. Ulurit sa te duash si kafshe grabitqare e e plagosur, ske shpetim, te ka ardhur fundi.

 26. Qoku says:

  Me duket se ne keto momente doktori ka nevoj per infermjer dhe infermjerat qe e ulin ne bythe doktorin jane UASHIGTONI dhe BRUKSELI qe nuk e di pse po durojne kaqe shume pa ja qite letrat e zeza se vetem keshtu turma qe i shkon mbrapa e kuptojne ftyren e zeze te tij.

 27. Na bashkoj kenga popullore says:

  Ti je dergje e kanceri i Shqiperis

 28. vjola says:

  Mbaje mend sali krimineli , hajduti , shpifesi kete rradhe do te na e marresh te keqen . Ate qe i ke bere ketij populli ta befshin ty e familjes tende e atyre qe te rrine rrotull .

 29. Arbi says:

  Mblidhuni shqiptare ne cader,te shkallmojme gopin e lirise se saliut

 30. ALBAN DEGA says:

  TE HUPTE FARÀ E KEQE O KATIL ANTISHQIPTAR!

  … E ke sterkuqur, sterrrenuar, sterplackitur, stervrare, stershitur … boll Shqiperine more bastard antishqiptar

  Mallkuar te qofte emri Shqiptar…

  1-more antishqiptarI me i madh i gjithe koherave,

  2- more atdheshitesi me i urryer i histories,

  3- more kryekriminel e kryekzekutor i mijera shqiptareve,

  4- more Shqiperi- rrenuesi serial i Shqiperise perle,

  5- more kryekusar i gjakut e djerses se dlire te shqiptareve,

  6-more Chinchizkhan, …. 7- Aleksander Pashic, 8- Esat Pashe Toptan,9- Nikolas Zverza, 10-Aleksander Rankovic…… 999- Slobodan Milloshevic, 1000- Radivan Karaxhic,
  1001- more Drakula i Shekulli te 21- te.
  Te hupte farà e keqe! Mallkimi me i rende i vendlindjes tone te perbashket qe e ktheve ne nje Kandahar !
  Mallkuar qofsh o mallkimi me i rende i Shqiperise, o fatkeqesia, katrahura e saj !

 31. Bena says:

  Te ka ardhur ngordhja o qen I zgjebosur prandaj gerthet si gomari plak megjithse gomari eshte nje mije here me mire se ty se as nuk vret e as nuk vjedh o kryekriminel

 32. shqipe says:

  Oooo MORE, GALLAVEÇ I SHQUPIT!..

  Ç’ke o Sali gjëma!
  Ç’ka që s’të mbanē vëndi
  Për ç’luft’ e ke fjalen
  More,qën bir qëni?!
  ………………………………….
  Mos ma flliq Hymnin
  More,gojë hale..
  More,rrugaç rrugësh
  burr çingane.
  …………………………………..
  Se të gjithë të njohim,
  majtas,por dhe djathtas!
  Në 97-tën
  Nga ty ram barkas…
  …………………………………..
  Na dogje,na vodhe
  Na vrave si popull!
  More, m… stêrr… m…
  Që na vjen ende rrotull.
  ……………………………………
  Se ngrë më dot kokën
  Se,sheh lakun hedhur…
  Vardhan të venë po….
  Në çadrën e pjerdhur…
  ………………………………….
  Aty ku lulushka
  Ka mbledh rrugaçrinë.
  Grumbullon të vjellat
  Të ndyjë Shqiprinë…
  ……………………………………
  Quaj rrugaçri,
  A llum i mëhallës,
  Cilindo që mbetet
  pas by… së Salës.
  ……………………………………..
  Qoft’ ky dhe shkrimtar!
  A sua Asllani…
  Qoft’ dhe shkenctar
  More, vet Ajshtajni. (!)
  ………………………………..
  ata janë gjëmbaçër,
  lindur për rrenoja!
  tall by… Saliu
  Gjersa t’i vi ngordhja.

 33. ALBAN DEGA says:

  From: Alban Dega
  Date: February 24, 2017 at 8:25:04 AM EDTm

  LULEZIM BASHA + … NE PRANGA!

  Thirrjet per dhune e guerilje jane akte
  terrori

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Pasi u zgerlaq edhe nga Opinion i Klanit te Klanit te Vicidolit , dje dhe sot, lideri de jure i SHQUP-it, Lulezim Basha hoqi edhe maskat e fundit te demokracise se rreme e te degjeneruar prej ” bandes se gangstereve” te Sali Berishes, Fatmir Mediut, Flamur Noke Stanishicit…. dhe korporates se Krimit.
  Dje ai deklaroi hapur e pa maska se krejt protestat dhe potera e Korporates se krimit te organizuar te Sali Berishes nuk jane zgjedhjet e lira por parandalimi i 7 ligjeve te Vetingut dhe rrenimi i Reformes ne Drejtesi.
  Sot qehajai i Berishes ne krye te PD-se se Berishes shkoi edhe me tej.
  Me nje gjuhe qe te kujton me teper thirrjet e Fidel Kastros dhe Chegevares, ISIS-it e Eskobarit ai Iu drejtua “Xhuponeve te zinj ” falangave te murrme ala neonaziste, skuadroneve te vdekjes dhe njesiteve guerile me thirrjet per dhune e terror te hapur kunder nje qeverie dhe institucioneve te zgjedhura ne menyre demokratike!
  Ngrihuni ne kryengritje per permbysjen me dhune te rendit kushtetues te Republikes se Shqiperise eshte thelbi i kushtrimit te Bashes!
  ” Shpojuni gomat e makinave!
  ThyjunI xhamat e dritaret…
  Qelloni me grushta…
  Nxirrini jashte….
  … lufte do te kene!
  Adelante camaradas ! Perpara shoke lufte!
  Eshte thirrje e hapur per guerilje e terror e telallit te Sali Berishes dhe Bandes se tij te Gangstereve!
  Kryekriminelet me te medhenj te Shqiperise Sali Berisha, Lulezim Basha, Fatmir Medihoxha, Flamur Noke UDBa na bejne engjellin e antikrimit.
  Asnje i burgosur per krime te renda dhe i denuar me ndeshkimin maksimal , ate per jete, nuk ka kryer krime aq te renda sa secili prej cetnikeve dhe terroristeve te siperpermendur.
  Krime qe shkojne deri ne terror shteteror sic ishin ato te 28 majit 1996, katrahura me mbi 10 mije viktima e 97-es, nxjerrja ne prite dhe vrasja e Azem Hajdarit, grushti fadhisto- cetnik i shtetit i 14 shtatorit 1998, Gerdeci me qindra viktima, marreveshja Atdheshitese e Otrantos, ekzekutimi pa vendim gjykate e antikushtetues i Sali Bashes i 4 protestuesve te 21 janarit 2011 pikerisht aty ku kercet tallavaja e vallja e vdekjes se mercenareve te tyre!
  Asnje hajdut e bande kusaresh se denuar per vjedhje ne permasa te medha vec e vec e se bashku nuk kane vjedhur e plackitur sa cka vjedhur Banda familjare e politike e Berishajve vetem me Piramidat e Autostraden e Kombit.
  Po milionat e ” sypeshkaqenit” te Berishes dhe Fatmir Mediut ne Gerdec, interkoneksioni energjitik ne Kosoven i Shkerdhenit, tokat e helmuara te Argita Fazlicit e Lulezim Bashicit ne Durres !?
  Po CEZ- i Sali Kadafit dhe Shkelzen Milices!
  Mbi 3 miliarde euro u jane vjedhur ose tjetersuar shqiptareve dhe Shqiperise vetem gjate viteve 2008 – 2013 nga kjo Mafia e Kusarise, Vrastarise dhe Korrupsionit , MKVK, te Sali Berishes.
  E kryebanditet Berisha, Basha… dhe ish ministrat e Brendshem te Republikes se Lazaratit, Lulezim Basha, Bujar Nishani, Flamur Noka kane goje e fytyre bashke me krye… kryebanditin Sali Berisha te na permendin Eskobara e deri edhe mbledhje Keshilli te Sigurise Kombetare per nje cironke te narkotrafikut.
  A e dini si e justifikoi dhe motivoi kete mbledhje Presidenti sakat nga trute e me shume nga shpirti katran i SHQUP-it po ashtu vjedhur nga banda e Berishes!?
  ” Per aresye se Balili dhe narkotrafiku perbejne rrezikshmeri shoqerore” ! Hajde President K… ari hajde me keshilltare koqe kandari.
  Rrezikshmeria shoqerore eshte ceshtje policesh lagjesh, prokuroresh te shkalles se pare!
  Keshilli i Sigurise Kombetare mblidhet vetem per ceshtje qe rrezikojne Sigurine Kombetare dhe ne mbledhje te jashtezakonshme ne gjendje lufte, si kjo qe shpalli sot kryebanditi e kryekrimineli Lulezim Basha.
  Cfare pret kryeprokuhori i Shqiperise Adriatik Palla e banda e tij e horave te Drejtesise !?
  Merret ne pordhet e intrigat e Bandes se Gangstereve te Berishes dhe me gjurme gishtash ne vend qe te urdheroje arrestimin ne flagrance te Lulezim Bashes dhe krejt bandes se Berishes qe fshihen pas tij per
  1- Cenim dhe rrezikim te rendit kushtetues dhe Sigurise kombetare per llogari e ne sherbim te RIA- a ruse, DIA-se serbe dhe agjenturave armike.
  2- Thirrje te hapura publike per dhune e terror kunder qeverise dhe institucioneve te zgjedhura ne menyre demokratike me mbi 1 milione vota.
  3….
  Te arrestohet ne flagrance Lulezim Basha per krimet e renda te tij te se kaluares dhe ato te sotme!
  Sot ai sterderdhi jo kupen, por cisternen e krimeve pa fund te tij kunder shqiptareve e Shqiperise !
  Lulezim + ne pranga! Sot! Neser eshte kurre!

 34. Alban Dega says:

  FATKEQESIA KOMBETARE

  – Me gjuhen e fakteve

  – Nga Alban Dega , Nju Jork

  – Si Berisha !
  …. Jane nje shpure qyqesh qe krijojne nje kor sa injorant aq edhe fatkeq… Tamam nje kor qyqesh qe jane gati te japin edhe jeten per “nenen parti” . E heqin veten te djathte pa pasur asgje ne xhep pervec dashurise per “liderin e pavdekshem” dhe milionave te siguruara me korrupsionin dhe tenderat e Padrinos ne kembim te besnikerise dhe servilizmit te tyre pa kushte.
  Kane vetem emra te ndryshem: Jozefina Topalli, Fatmir Mediu, Lulezim Basha, Genci Ruli, Sokol Olldashi, Ylli Pango, Edi Paloka, Fatri Balliu, Aleksander Frangaj, Blendi Fevziu, Artur Zheji, Henri Cili …” Klan”, “ Gazeta 55” , “ABC” … Gjithcka tjeter eshte pike per pike si Berisha.
  Flasin si Berisha. Kercenojne si Berisha. Shajne si Berisha, Cirren si Berisha. Per te menduar nuk behet fjale. Kane vetem mendte, me mire te themi mendesine enveriste te Berishes
  Lehin dite e nate per antikomunizem duke harruar shprehjen lapidare te disidentit te sprovuar Vaclav Havel se “nuk ka komunist me te keq se komunistin antikomunist”.

  Haraci i mercenarit

  Me nje mentalitet tipik komunist japin mesime morali kur imoraliteti eshte “virtyti” me i larte i tyre… Flasin per demokraci kur shpirti i tyre eshte prangosur pas nje partie dhe lideri qe pervec emrit asgje nuk kane te perbashket me demokracine…
  Perbetohen per liri kur pervec servilit, sherbetorit dhe skllavit politik nuk dijne te bejne pune tjeter. Clironi shpirtin dhe mendjen tuaj nga prangat o fatkeqesi e vetvetes dhe e Berishes, qe po e demaskoni edhe me keq me genjeshtrat tuaja. Nuk e kuptoj si Berisha pranon te paguaje mercenare te tille qe po ia marrin krejt fytyren… ( !? )
  Nese jeni “vullnetare me zor ” te 97-es coni perpara akrepat e ores edhe plot 13 vjet se nuk u shpeton dot as Berisha. Genjeshtrat tuaja i kane kembet edhe me te shkurtera se mendja juaj xhuxhe o “Skuadronet e Vdekjes” se Ajatollah Ruhollah Gazidedes me emrin e vetem real “Fatkeqesia Kombetare….”
  Genjeshtrat e tyre i kane kembet shume me te shkurtera se rrenat e tyre dhe te padronit te tyre qe u kthen permbys jo vetem shikimin e botes por edhe te vertetat! A e keni informuar akoma Berishen se ku ndodhet Gerdeci !? Po se ku ndodhet Vicidoli!? Ka shume e shume vite pa e shkelur…. Po ….. Po… Nuk kane faj te gjoret. Nuk dine se cfare bejne. Eshte haraci i mercenarit

  Shifrat enigmatike dhe pasojat tragjike

  Cfare kuptimi ka shifra e UDB, e KGB-se dhe sherbimit sekret francez XY, qe ia permendi ish- deputeti Spartak Braho ne Komisionin e Ligjeve te Kuvendit Popullor!? Si dhe pse e spiunoi tek Beogradi Xhelil Gjonin, te vetmin qe nuk e arrestoi dot bashke me bllokmenet e tjere !? Cili e rekrutoi i pari dhe sa u shit tek tjetri!? Jane pyetjet e tij jo te miat.
  Jane bere gati kater vjet nga deklarata e deputetit Braho ne nje forum ligjor te Kuvendit Popullor dhe as Kryeministri e asnje zedhenes i tij nuk ka hedhur ose pergenjeshtruar akuzat shume te renda te tij ndaj Berishes. Nje akuze gjithnje quhet e vertete persa kohe ajo nuk eshte pergenjeshtruar me fakte apo nuk eshte provuar e kunderta e saj ne gjykaten e drejtesise …..!
  Me shqetesojne seriozisht keto pyetje !? Nuk behet fjale per nje hafije a spiun ordiner a kaskete 80 lekeshe te ish- Sigurimit te Shtetit komunist. Behet fjale per nje udheheqes partie politike ne pushtet dhe per Kryeministrin e Republikes se Shqiperise qe ka ne dore fatet e vendit ! E di pse?!
  Se pari, sa here lexoj lajme nga Shqiperia sot me kujtohen mallkimet e nenes sime te viteve 70 per ” Qoftelargun e asaj kohe qe “eshte ka e drejton vendin sikur t’ia kete inat popullit te vet”
  Se dyti, as UDB serbe, as KGB-ja ruse nuk do ta drejtonin kaq mbrapsht Shqiperine si qeveria e korruptuar e sotme …
  Se treti, emerimi i Bashkim Gazidedes, nipit te shefit te UDB-se per Kosoven ne ate kohe, si kryetar i sherbimit sekret shqiptar – SHIK, te cilin lideri dhe heroi i demokacise Z. Azem Hajdari e ka akuzuar mese njehere per shitjen e te gjitha dosjeve teper sekrete te paraardhesve te tij UDB-es serbe…

  Zi e me zi per shqiptari

  Se katerti, kontrabanda e naftes dhe hapja e rubinetave te saj per makinen serbe te luftes dhe terrorit ne Bosnje, Kosove, cka perben nje shkelje flagrante jo vetem te ligjeve shqiptare, por edhe te atyre nderkombetare dhe te Kartes se OKB-se!?
  Se pesti, ftohja dhe acarimi i marredhenieve me ish- Kryetarin e LDK-se dhe te Kosoves njekohesisht , Zotin Ibrahim Rugova ne vitet 1993- 1997, kur ai asnjehere nuk e vizitoi Tiranen.
  Se gjashti, arrestimi i kryeheroit te Kosoves Adem Jashari dhe liderve te tjere te rezistences ilegale ne Kosove ne vitet 94-96 ndersa takohej me Milloshevicin
  Se shtati , rrembimi , torturimi, ekzekutimi ne tortura dhe zhdukja e kufomes se atdhetarit kosovar Remzi Hoxha nga SHIK-ui i Gazidedes dhe mbrojtja me te gjitha mjetet e rrembyesve dhe torturuesve te tyre Sefgjini e kompani nga drejtesia shqiptare nen pretekstin me absurd te mundshem ” per te mos paguar demshperblime per denim te gabuar” duke i dhene vetes edhe rolin e krye-Kryegjykatesit te Shqiperise e duke penguar organin e akuzes shqiptare me emerimin e tij ne poste te larta ku ndodhen burimet kryesore te te ardhurave te shtetit shqiptar

  Nga katrahura ne katrahure

  Se teti, akuzat e befta dhe te pabesa kunder UCK-se dhe rezistences se armatosur ne kohe si “organizate terroriste…. marksiste- leniniste…. si dore e zgjatur e Beogradit” ne kulmin e saj per te dekurajuar luftetaret e lirise.
  Se nenti, organizimi i katrahures 97 qe shkaktoi mbi 10 000 viktima, mbi 4 miliarde dollare deme ekonomike e financiare popullit dhe e shkermoqi krejt shtetin shqiptar duke e futur ne trazira
  Se dhjeti, organizimi i grushtit klasik te shtetit te 14 shtatorit 1998. Ai shkeli jo vetem kodin e jetes, por edhe kodin e vdekjes. U keqperdor ne menyren me makaber deri edhe arkivoli me kufomen e heroit te dmeorkacise Azem Hajdari per te shqyer dyert e Kryeministrise, per cka protestuar mese njehere edhe vete bashkeshortja e Azemit te ndjere. Po te mos ishin paralajmerimet e Uashingtonit, do ta kishte futur Shqiperine ne nje katrahure te re… duke perdorur edhe mercenare te UDB-se serbe ne castet me vendimtare per Luften Clirimtare te Kosoves,
  Se 11-ti, rekomandimet e mbrapshta per Delegacionin e Kosoves ne Konferencen e Rrambujese per te mos nenshkruar ate marreveshje, cka i solli fitim kohe dhe i sherbeu vetem Beogradit dhe Milloshevicit…

  Nga dhuna ne terror

  Se 12, tragjedia e Gerdecit e 15 marsit 2008 shkaktoi mbi 500 viktima, midis te cileve 26 shqiptare te pafajshem te vdekur , fakira qe punonin si skllever pa asnje sigurim shoqeror e pa asnje mase sigurie teknike e jetesore ne fabriken e vdekjes se qevezise Berisha. “ Kjo Mafia ka dale krejt jashte kontrollit” shkroi gazeta me e madhe ne Botes “ The New York Times”
  Perparimi i regjimit te Berishes eshte i dukshem: nga “Qeveri e gangstereve” ne 97-en kalon ne nje “Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit” !!!
  Se 13-ti, zullumi antikombetar i Berishes dhe qevezise me te korruptuar ne historine e Shqiperise po ashtu shenon lartesi te reja. Ne prag te zgjedhjeve te reja parlamentare ata miratojne marreveshjen atdheshitese te Otrantos me Athinen, e cila akoma mban ne fuqi me ligj gjendjen e luftes me Shqiperine, tashme nje vend aleat e e anetar i NATO-s.
  Po te mos ishte kushtrimi atdhetar i Kolonelit te flakur nga detyra Myslim Pashai dhe vendimi i Gjykates Kushtetuese, Shqiperia do te kishte sot rreth 350 kilometra katrore me pak ose dhjete Shen Nauma me shume ne nje pellg ku flitet per nje det prej triliona fuci nafte e biliona tone metrik gazi natyror. Secili prej bashkepunetoreve te Berishes ne kete akt tradhetie kombetare gradohen ne majat e diplomacise, ushtrise. Spikat emrimi i“ Kolonelit te Asfalise greke me tre gishta” Arben Imami ne krye te Ministrise se Mbrotjes se Shqiperise!

  Nga vjedhja e pasurive dhe votave tek …

  Se 14-ti Berisha dhe qeveria e tij e korruptuar e atdheshitese nuk lene mjet pa perdorur per ta kaluar sa me shpejt kete akt atdheshitjeje Greqise para zgjedhjeve. Po ashtu ministrat e tij dhe krejt peshkaqenet e korrupsionit hidhen ne gare per te shperblyer mercenaret e Berishes
  me tendera pa fund. Brenda 30 diteve te fundit te mandatit te pare te Berishes dhurohen mbi 50 tendera hidrocentralesh, rrugesh… me vlere prej rreth gjysem miliardi euro vetem per klanin e korruptuar rreth Berishes.
  Se 15-ti, vjedhja masive e mundit e djerses, pasurive te taksapaguesve shqiptare, pasohet nga vjedhja masive votave te tyre ne zgjedhjet e 28 qershorit te vitit 2009. “ Votat u numeruan keq ose shume keq ne 30 per qind te tyre” thekson raporti i vezhguesve te Evropes dhe Amerikes demokratike. Per cudi a per leverdi reciproke ata i japin note kaluese kesaj demokracie ala Ahmedinaxhad ne zemer te Evropes e Berisha qeveris me me pak vota popullore dhe me pak se nje te dhjeten e votave te trukuara e sakatuara edhe nga modeli Hollandezo- Spanjoll i Kastriot Islamit!

  Qevezia e hajnave

  Se 16-ti,si rezultat i ketyre vjedhjeve krijohet edhe qeveria e hajnave me ne krye Padrinon Sali Berisha. Ish- ministri i Transportit dhe i Puneve te Jashteme Lulezim Basha i akuzuar jo vetem nga opozita, por edhe nga Prokuroria e Pergjithshme per vjedhje qindra milioneshe ne autostraden kombit emerohet ne krye te Ministrise se Brendshme. Nje i akuzuar per shkelje rendi e ligji emerohet ne krye te forcave te rendit e ligjit!!!
  Ish- Ministri Mbrojtjes Fatmir Mediu ne kohen e tragjedise Gerdeci, i akuzuar ligjerisht per korrupsion, shperdorim detyre dhe vrasje massive te shqiptareve … emerohet si Minister Mjedisi ne vend te dergohet per stazh drejtesie ne birucat e Bences .
  Ne kembim te shitjes tek Berisha dhe klani i tij i korruptar, Ilir Meta, qe pat braktisur postin e Zevendeskryeministrit dhe ish- ministrit te Jashtem te Fatos Nanos, pranon te behet kodoshi i Berishes me te njejtat pozita. Kesaj i thone per inat te sime vjerre shkoi e fle me Saline qe ta vjedhim Shqiperine !

  Fjalet plumba dhe ….

  Se 17-ti dhunes fizike te Berishes dhe regjimit te tij ndaj shqiptareve i shtohet edhe dhuna verbale, sharjet prej rrugaci, kercenimet dhe shperthimet skizofrenike kunder opozites shqiptare dhe liderit te saj Edvin Rama, kunder cilitdo qe i kundervihet paranojes diktatoriale te Sali Berishes, qe shte kthyer ashiqare ne Luigjin e 14-te te Shqiperise “Ligji jam une” dhe klani im. Te tjeret jane “shiftaret e njerkes”!
  Se 18-ti, shkelja flagrante e barazise se shtetasve shqiptare para ligjit , duke i ndare ne shqiptaret e Sales dhe ne shiftaret e njerkes eshte dhunimi me i madh jo vetem i Kushtetutes shqiptare ,qe askush si Sali Berisha nuk e ka kthyer ne nje pacavure pa kurrfare vlere. Eshte po ashtu edhe shkelja me flagrante e Konventave Nderkombetare per te Drejtat dhe Lirite Njerezore. Eshte edhe ushqimi me dru i zjarrit te revoltes popullore.
  Se 19-ti, kjo shkelje e flagrante e barazise se shtetasve shqiptare para Kushtetues dhe Konventave te te drejtave e Lirive Themelor te Njeriut shoqerohet me vete zvetnimin njerezor te kryeministrit shqiptar dhe qevezise se tij perballe greves se urise se dhjetra deputeteve te opozites para selise se tij. Bashke me kete degjenerim te cdo ndjenje njerezore vdes edhe iluzioni se ne shpritin e mendjen e kryeminsitri shqiptar ka mbetur qofte edhe nje gjurme e Betimit te Hipokratit, si ish- mjek.

  Parzmorja e hekurt e diktatorit ne vend te bluzes se bardhe te doktorit

  Se 20-ti, ne vend te bluzes se bardhe te mjekut, qe pat premtuar se do ta rivishte sapo ta kerkonin interesat e demokracise dhe subjektit kryesor te saj demosit, popullit shqiptar. Tashme ai imazh ka vdekur pergjithnje. E vetmja gje qe ka mbetur gjalle dhe e fuqishme ne shpirtin mendjen dhe praktiken e Sali Berishes eshte shpirti fanatik komunist, enverist, stalinist i tij.
  “ Une do te qendroj ne pushtet edhe 30 a 35 vjet… aq sa te me jape ymer ai lart” deklaron Kim Jong Ili i Shqiperise. Komentet jane te teperta. Sali Berisha do te shfaqej keshtu me parzmoren e hekurt te nje diktatori komunist pranojak qe ashtu si babai i tij shpirteror ekzekutoi publikisht kater shtetas te pafajshem , qe shikon kudo armiq, puciste, bastuna, stilolapsa revolvere, pilula me helme.
  Tragjedia e 21 janarit 2011 hoqi edhe iluzionin e fundit lidhur me antikomunsitin 24 karat komunist Sali Berisha.
  Perfundimisht ai doli para popullit dhe para Botes sic eshte ne te vertete, si ekzekutor publik i qytetareve te vete te lire, faji i vetem i te cileve ishte se kerkonin liri e demokraci, nje jete me te mire per veten, per femijet dhe femijet e femijeve te vet.

  Si ta nxjerrim vdekjen nga politika shqiptare !?

  Duke vrare kater prej nesh, ai na ka vrare secilin e te gjithe ne. Secili prej nesh mund te ishte ate dite aty ku ishin ata, ne betejen per liri e demokraci sipas modelit me te te perparuar e me te sprovuar ne Bote, asaj amerikane.
  Bashke me plumbat e urdheruar te zbrazen mbi kater prej nesh, ne politiken e Sali Berishes ka hyre vete vdekja.
  E vetmja gje qe e nxjerr vdekjen nga politika, thote Nobelisti Gabriel Garcia Markez , eshte denimi me vdekje i politikes se vdekjes.
  Po aq ne mos edhe me sakte e tha edhe mendimtari kombetar shqiptar Akademiku Rexhep Qosja, dikur miku e perkrahesi me i vendosur i Berishes: Kush perdor dhunen ne politike nga dhuna do te vdese!
  E tha hapur e teper njerezisht edhe diplomati i larte amerikan Countryman i cili e filloi konferencen e shtypit sot ne Ambasaden amerikane ne Tirane me ” trishtimin” per vrasjen e 4 shqiptareve me 21 janar 2011.
  Kambanat bien per ata qe kane veshe te degjojne! Ato po bien cdo dite e me fort!

  SHENIM : KY ARTIKULL ESHTE SHKRUAR NE FILLIM TE VITIT 2008. PERDITESUAR ME 27 MAJ 2011. RIBOTOHET PA ASNJE NDRYSHIM

 35. Alban Dega says:

  VRASESI RIKTHEHET GJITHNJE NE VENDIN E KRIMIT!

  From: [email protected]
  Date: April 2, 2012 at 11:31:
  From: Alban Dega [email protected]

  Opinione

  VRASESI SERIAL ….

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Sot mbushen plot 21 vjet nga vrasjet makaber te 2 prillit 1991 ne Shkoder.
  Nder e lavdi heronjve te 2 prillit! U qofte i lehte dheu i Shkoderloces!
  Drite u paste shpirti heronjve te 2 prillit !
  U vrane me arme serbe!
  U vrane me plumba serbe!
  Vrasja e tyre u urdherua e u pagua nga mercenare shqipfoles te Beogradit qe synonin ta fusnin Shqiperine e raskapitur e drobitur nga katrahura komuniste ne nje kasaphane e gjakderdhje.
  Pse…. Vetem qe te ngrinin karriken e tyre, poltronat e tyre neokomuniste mbi shkulmet e gjakut te paster e te dlire shqiptar te Arben Brocit, Nazmi Kryeziut, Bujar Bishanakut dhe Besnik Cekes e dhjetra te tjereve.
  A nuk jane po ata mercenare te Beogradit qe e deklaruan ashiqare para shqiptareve ne janar te vitit te kaluar se jo kater e katerdhjete por edhe mijera do te vriteshin prej tyre per te mbrojtur karriken e poltronat e tyre te ngritura mbi gjak.
  A nuk e pat thene vete babai i tyre Lenini se pushteti eshte me veshtire te mbrohet se te ftohet!
  E kush eshte vrasesi!?
  … Jo dorasi! Urdheruesi!
  … Jo Ekzekutori ! Kryekzekutori!?
  Vrasesi i 4 heronjve te Shkodres eshte vrasesi i Remzi Hoxhes, qe i zhduken edhe kufomen…
  Eshte vrasesi i mbi 4000 shqiptareve ne 1997-en…
  Eshte vrasesi i Otrantos…
  Eshte vrasesi i Azem Hajdarit …
  Eshte vrasesi i Gerdecit!
  Eshte vrasesi i 4 protestuesve te 21 janarit 2011…!
  …. Eshte vrases serial…
  Drejtesia vonon… Drejtesia nuk harron as vrasesin serial dhe as bashkepunetoret e tij !
  Vrasesi serial eshte vrases i Shqiperise!
  Jo vetem i saj, por edhe i enderrave te shqiptareve, i aspiratave te tyre ” e Duam Shqiperine si e gjithe Evropa!” ” E duam Shqiperine si Amerika demokratike!”
  Eshte ai qe ne vend te Evropes dhe Amerikes po i con shqiptaret e Shqiperine drejt Azerbjxhanit e drejt Butanit!
  Vrasesi serial eshte ai qe mos qofte !

 36. Devolliu says:

  O Sali, o kriminel gjakatar vrasës i shqiptarëve, o kryehajdut i pasurive të Vendit, o tradhtar i Kombit, të ka ard fundi, në burg do të kalbesh ti megjith këlyshët e tu.

 37. arti says:

  Une jam plotsishte i bindur qe mafiozet jane ne cader njerzit e droges jane ne cader dhe te gjithe ata gazetare qe i mbeshtesin jane mafiose.

 38. ts says:

  Shqiptar ! Ky kriminel po kerkon me ngulm nje 97 te re ! Plot 20 vjet me pas ben thirje per katastrof te re !
  Cou popull e mos prit ma kte perbindesh te ndez Shqiperin si Neroni kur digjte Romen ! Vriteni para se te derdhet gjak i ri shqiptaresh v! Vriteni kte tradhtar te shitur Vareni atje ne cadren qe ngriti per te djeg Shqiperin ! Mos i lini ma koh por lidheni tani qe te shpetoni cka ju ka mbetur e ndertuat mbas 20 vjetesh nga germadhat qe ju shkaktoi ! Shkoni e rrethoeni ate cader e mos i lini te dalin prej saj ! Ja ku i keni mercenaret e tradhtis dhe te krimit !Mos hezitoni e mos prisni ,shpetoni femijt ,djersen e punen tuaj qe e filluat nga zero ! Tradhtia therret ,nuk ndalet se nuk i shpeton dot ndeshkimit dhe don te djeg gjithcka ! Organizohuni shqiptar se nuk do ju falet ,se pasojat kte radh do jen nje Sketerr e vertet ….Se kte radh nuk do ju han vetem parat por do ju marin dhe corapet e femijve qe te hecni zbathur mbi germadha te reja ! Mos flini popull se do e paguani shum shtrejt !…

 39. Zara says:

  Pellet nga frika tani. Populli te qendroje me gjakftohte, asgje ska per te bere dot. Sali berisha eshte krimiineli me i madh ne historine e shqiptareve. Dhe si i tille do japi llogari. Por ai nuk eshte treguar me i mire edhe me familjen e vet, i futi femijte e tij ne krim me doren e tij. Edhe mafiozet dhe kriminelet me te poshter nuk i futin femijet e tyre ne krime si ky. Prandaj pellet sot si i cmendur sepse eshte familjarisht ne m…..Po ta kishte kaq ne terezi nuk bertiste ashtu, duket qe e ka te humbur lojen e hajdutllekut dhe krimit.

 40. niki says:

  LLALLA nuk ekziston, zoti president i Republikes gjate ketyre 3-javeve edhe pse çadristet kane kercenuar me shpime gomash ka hyre ne uje , eshte bere shume i vogel ………………………………………………………………Ne populli duhet te çohemi qe t i leme te kuptojne qe ne skemi frike nga maskarenjte.

 41. Edi NYC/USA says:

  Sali Berisha, mos hyrë në zgjedhje që të heqësh vetes imunitetin, dhe reforma në sustemin e drejtesise të bëhet.
  Lapanjoz dinakëria juan është e ekspozuar e pa kamoflazhe. Populli u edukua me veprimtarinë tuaj agjenturiale UDB/Serbe si edhe rrezikun që ti i sjell në dëm të interesave Kombëtare.
  Jam nga pjesa e ish të persekutuarve por ti duhesh të eliminohesh fizikisht një sekond e më pare. Lapanjoz!…

 42. tomorri says:

  POPULLI ESHTE SHUME DAKORDE DHE BILE NDJEHET SHUME KOMODE QE sali ram kremineli TE VARTE FAMILJARISHTE NE SHESHIN E RI QE PO PERFUNDON NE TIRANE.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *